וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ליברמן נפגש עם נגיד בנק ישראל וראשי המשק

עודכן לאחרונה: 14.6.2021 / 17:51

שר האוצר החדש נפגש היום עם נגיד בנק ישראל, יו"ר ההסתדרות וראשי המגזר העסקי. ההערכה היא שינסה להציג תכנית כלכלית, שתכלול מלחמה בחוב הלאומי ותהיה מקובלת על כל ארגוני העובדים והמעסיקים

שר האוצר אביגדור ליברמן קיים היום פגישת עבודה ראשונה עם נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון, יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים ונשיא התאחדות התעשיינים ד"ר רון תומר ויו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי. בפגישה הודיע שר האוצר על החזרת השולחן העגול מתוך כוונה לפעול בשיתוף פעולה אל מול האתגרים הניצבים אל מול המשק הישראלי.

שר האוצר אביגדור ליברמן: "אני כאן כדי להקשיב לאנשים שחיים פה יום-יום, רגע לפני תחילת דיוני התקציב. אני חושב שזה קריטי להגיע לתוכנית לייצוב המשק, כולל עסקת חבילה. אנחנו במצב מאוד מורכב מבחינת יוקר המחיה ומחירי הדיור. נדהמתי לראות את הקפיצה במחירים בחודשים האחרונים. צריך לנהל את האירוע בצורה ממלכתית ואחראית".

נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון: "אני מברך את שר האוצר אביגדור ליברמן - הצלחתך הצלחתנו, ואומר לו ולממשלה הנכנסת בכללותה: אני ובנק ישראל עומדים לרשותכם לטובת הייעוץ הכלכלי לממשלה ועל מנת לסייע בצורה הטובה ביותר למשק הישראלי, בדיוק כפי שנעשה עד כה. בראייה צופה פני עתיד.

היציאה מהמשבר מחזירה אותנו להתמודדויות הכה חשובות העומדות בפני המשק: הגדלת הפריון, הקטנת אי-השוויון, והכנסת אוכלוסיות נוספות למעגל התעסוקה".

ירון הוסיף: "למשק הישראלי יש פוטנציאל אדיר וזו הזדמנות פז לייצר התאמה למציאות החדשה שנוצרה בחלק ממקטעי הכלכלה והמשק, תוך התייחסות במקביל גם לסוגיית המימון של צעדי מדיניות שיינקטו".


עוד קודם לכן דנו הנגיד ושר האוצר לפגישה במהלכה הציג ירון לליברמן את עיקרי מסמך צעדי המדיניות המומלצים שגיבש בנק ישראל עבור הממשלה, אותם יפרסם בימים הקרובים.

המסמך הוא פרי עבודת מחקר בבנק ישראל ומשלב גם תובנות יסוד על כלכלת ישראל וגם תובנות שהתגבשו והתחדדו לאור משבר הקורונה, ומציג את הרפורמות המבניות הדרושות לעשורים שלפנינו בשלל תחומים—חינוך, תשתיות, פיננסים, הפחתת בירוקרטיה, קידום הדיגיטציה ועוד, תוך קיום מסגרת פיסקאלית אחראית.

שר האוצר אביגדור ליברמן ונגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון. דוברות משרד האוצר,
שר האוצר אביגדור ליברמן והנגיד, פרופ' אמיר ירון. הציג בפגישה לשר האוצר מסמך המלצות שחובר בבנק/דוברות משרד האוצר

"להוציא את ישראל מהשיתוק הכלכלי שנכפה עליה"

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, אמר בפגישה: "אני מברך את שר האוצר אביגדור ליברמן, על כך שכבר ביום כניסתו לתפקיד חידש את מודל השיתוף בין הגורמים שמניעים את הכלכלה הישראלית. בניית האמון מחדש בין נציגי המעסיקים, ההסתדרות ושר האוצר נדרשת כדי להוציא את ישראל מהשיתוק הכלכלי שנכפה עליה, ולהזניק כאן תהליכים שתקועים כבר למעלה משנתיים.

"הנכונות של הצדדים לשתף פעולה תאפשר לחזק את התעשייה המקומית, לקדם את מעמד האדם העובד ולהעלות את רמת החיים בארץ. כמו שידענו לגלות אחריות ולרתום את המגזר הציבורי במשבר הקורונה, כך ההסתדרות תמשיך להיות שותפה מובילה לכל מהלך שיעזור לשקם את המשק ולשפר את השירות לאזרחי ישראל".

עוד בוואלה!

חווית גלישה וטלוויזיה איכותית בזול? עכשיו זה אפשרי!

לכתבה המלאה
פגישת שר האוצר עם יו"ר ההסתדרות, נגיד הבנק ובכירי המגזר העסקי. דוברות משרד האוצר,
שר האוצר עם הנגיד, היו"ר וראשי המעסיקים. מימין: ד"ר רון תומר, פרופ' אמיר ירון, אביגדור ליברמן, ארנון בר דוד ודובי אמיתי/דוברות משרד האוצר

"אני מתייצב למענך"

נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים ד"ר רון תומר: "המעסיקים חיכו תקופה ארוכה להנהגה כלכלית, ושר האוצר לקח מנהיגות כבר ביומו הראשון בתפקיד. אנחנו נעמיד את כל הכוחות המקצועיים, הידע והקשר לחברות הגדולות במשק כדי לייצר תכנית משותפת שתפנה את מצאי המובטלים למקצועות עם פריון ושכר גבוה".

יו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי: "כניסתך לתפקיד היא בשורה ענקית עבורנו. כמי שמכיר אותך לאורך כל הדרך - מילה שלך זו מילה, וזו לא קלישאה. נשיאות המגזר העסקי תעשה כל שביכולתה על מנת לעבוד בשיתוף פעולה כאשר מילת המפתח היא יצירת ודאות לעסקים.

המגזר העסקי חייב לדעת מהם אותם צעדים שנקבע יחד, לצד תקציב אחראי ורפורמות שיובילו להגדלת הפריון לחזרה לתעסוקה. הקמנו את מנהלת המעסיקים יחד עם ההסתדרות וזרוע העבודה ובתוך חודשיים הובלנו 6,000 הכשרות, וזו ההוכחה ששיתוף פעולה מוביל להצלחה.

אני שם כתף ומתייצב, למענך, לטובת המגזר העסקי והמשק ולמען המדינה, יש הרבה מה לעשות ואנחנו נציג לך את זה באופן מסודר על מנת שנוכל יחד להציל את הכלכלה ולהחזיר את המשק לצמיחה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully