אחרי HOT וסלקום: גם אסקו ישראל רוצה חלק משוק החשמל

הפרטת משק החשמל ממשיכה להכות גלים: אחרי H0T וסלקום אנרג'י, גם אסקו ישראל מצטרפת למרוץ. המנכ"ל דן בר משיח: "בהתאם להתפתחויות בתחום החשמל, הוא יהיה תחרותי יותר, חדשני יותר ומשתלם יותר ללקוח"

וואלה! כסף
16/06/2021

אחרי שנים של מונופול, שוק החשמל בישראל עובר למתח גבוה: אחרי HOT וסלקום אנרג'י שהוגיעו על כוונתן להתמודד על אספקת חשמל ללקוחות פרטיים ועסקיים, הודיעה היום אסקו ישראל, החברה הגדולה בישראל בתחום ההתייעלות האנרגטית וניהול הצריכה, כי גם היא מבקשת רישיון אספקת חשמל.

אסקו ישראל עוסקת בתכנון, ביצוע ומימון פרויקטים להפחתת חשבון האנרגיה של לקוחותיה, והינה הכלי המרכזי להשגת יעדי התייעלות אנרגטית. החברה עוסקת בייזום ותפעול פרויקטים להתייעלות אנרגטית, לייצור חשמל סולארי, לחלוקה ולהספקת חשמל.

החברה ביצעה כ-1,000 פרויקטים בהם השקיעה בחידוש ציוד ובמערכות בקרה מתקדמות והשיגה חיסכון אנרגטי ותפעולי משמעותי, אותו היא חולקת עם הלקוח בחוזה ארוך טווח. בנוסף עוסקת אסקו בתחומים משיקים נוספים: אגירת חשמל, קו-גנרציה ופיתוח ויישום טכנולוגיית Smart Grid ו-Micro Grid. על כן, תחום אספקת החשמל, ללקוחות עסקיים ופרטיים, עולה בקנה אחד ומשלימה את פעילותה של אסקו בתחום.

על פי הודעת החברה, אסקו, שעוסקת מזה 15 שנה בהפחתת חשבון האנרגיה של לקוחותיה, היא בעלת ניסיון ייחודי בצד הצריכה. אסקו פיתחה מערכות מיחשוב מתקדמות שלומדות את פרופיל צריכת האנרגיה, חשמל ודלקים של הלקוח, ובאמצעות פריסת מאות מוני חשמל ואנרגיה שמשדרים לענן האנרגיה של אסקו, יודעית החברה לעלות על בזבוזי אנרגיה, עבודת מערכות לא יעילה ושאר הבעיות, ומנצלת מידע זה להחלפת מערכות ולניהולם, ולמקסום החיסכון.

טוב לדעת (מקודם)

כניסה בלעדית לפסטיבל מוזיקה אלקטרונית שכולו אנרגיות גבוהות

מוגש מטעם XL ישראל
מולי רבינא, ינון יוגב ואורי יוגב, מנהלי קרן אלומה שרכשה 50% ממניות אסקו תמורת 40 מיליון שקל(צילום: יח"צ)

לא מזמן נרכשו 50% ממניות החברה

אסקו הוא שם מוכר בקרב מי שמכיר את שוק האנרגיה בישראל, אך במהלך השנה האחרונה זכתה החברה לחיזוק משמעותי: לפני מספר חודשים השלימה קרן אלומה (בהנהלת מולי רבינא, ינון יוגב ואורי יוגב - לשעבר בכיר באוצר והממונה על החברות הממשלתיות) את השקעתה באסקו ישראל ורכשה של 50% מהון המניות החברה בהסכם שליטה משותפת עם מנכ"ל ומייסד החברה, דן בר משיח, תמורת כ-40 מיליון שקל.

בהתייחסו לכניסתה של אסקו ישראל לתחום אספקת החשמל, אמר היום דן בר משיח: "בעוד מספר שנים לא רב, שוק החשמל ייראה אחרת לחלוטין וחלק גדל והולך יהיה מיוצר באמצעות אנרגיות מתחדשות.

מרבית הרכבים שיימכרו בישראל יהיו חשמליים או היברידים, וספקי החשמל יציעו פתרונות התייעלות אנרגטית והצעות ערך של חשמל משולבות עם תחומים אחרים. בהתאם להתפתחויות, תחום החשמל יהיה תחרותי יותר, חדשני יותר ומשתלם יותר ללקוח. אסקו ישראל נערכת לכך, ופעילותה מאפשרת לה להיות תחרותית ואטרקטיבית ללקוח".

בין רשות החברות לרשות החשמל: אורי יוגב ושותפיו את רכשו את קרן אלומה מפויו זבלדוביץ', השלימו שורה של עסקאות וגיוסים ועתה מתמודדים באמצעות אסקו ישראל על אספקת חשמל(צילום: שלומי ברנטל)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully