פשרה בין חברי מועדון הלקוחות של ישרוטל לרשת

התובעים ביקשו להאריך את תוקף החברות במועדון מאחר שנבצר מהם להשתמש בזכויותיהם בזמן סגרי הקורונה ולטענתם לא קיבלו פיצוי מספק, הרשת הגיעה עמם לפשרה

17/06/2021

שנת 2020 לא הייתה קלה לענף התיירות בישראל. בתי המלון נסגרו, הזמנות בוטלו ונופשים לא התקיימו וכל זאת בשל הסגרים ומגפת הקורונה. עניין אחד הוא לבטל חופשה מתוכננת במלון, אבל מה לגבי חברי מועדון?

לפני שנה בדיוק, ביוני 2020, הוגשה בקשה לתובענה ייצוגית על ידי חברי מועדון הלקוחות של ישרוטל. התובעים, מיוצגים ע"י עורכי הדין יונתן רפפורט, אדם לוין ורועי ביטון, טענו כי על ישרוטל לפצותם בגין פרק הזמן שבו היו מנועים מלהשתמש בזכויותיהם מכוח חברותם במועדון הלקוחות.

מימין לשמאל: עו"ד יונתן רפפורט רועי ביטון ואדם לוין(צילום: יחצ)

יש לציין כי התובעים לא ביקשו פיצוי על ימי נופש אבודים, אלא דרשו את הארכת תוקף החברות במועדון. החברות עולה 250 שקל לתקופה של שנתיים ומקנה הטבות כמו הנחות, צבירת נקודות לרכישת מוצרים במלון ועוד. מאחר שחודשים רבים הלכו לאיבוד, הם דרשו שיוארך תוקף החברות. לטענתם, הפיצוי שהציעה הרשת לא היה נאות, משום ש"מדובר בתקופת הארכה הקצרה יותר משלושה חודשים שבהם הייתה ההשבתה".

ישרוטל, מצדה, טענה כי "מדובר בהתקשרות הנסמכת על זכות לקבלת הטבות כנגד אירוח במלון, וכאשר זכות זו לא מומשה, ממילא לא קמה עילת תביעה נגדה".

הצדדים התדיינו בבית המשפט המחוזי בפני השופטת הבכירה רחל ברקאי והגיעו להסדר פשרה, לפיו ישרוטל תאריך את תקופת החברות במועדון למשך חמישה חודשים. הרשת תאריך את תוקף החברות במועדון הלקוחות אם מלונותיה יושבתו פעם נוספת בעקבות אירועי הקורונה. השופטת קבעה כי בשל הנסיבות "אין לייחס לישרוטל הטעיה או חוסר תום לב". היא חייבה את ישרוטל בגמול של 50 אלף שקל ובשכר טרחה של 200 אלף שקל.

  • ישרוטל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully