עונת התיירות: הסכם עבודה חדש בישראייר

בשורה לטייסי ישראייר: הסכם עבודה חדש עם היציאה מתקופת המשבר ההסכם יהיה בתוקף לשנתיים הקרובות, ובמסגרתו יחול קיצוץ של 15% בשכר 60 טייסי החברה. עם זאת, בכל תקופת הפחתת השכר יעלה השכר המובטח לחלק מהטייסים בעשר שעות טיסה

וואלה! כסף

ההסתדרות, ועד טייסי ישראייר וההנהלה חתמו היום (א') על הסכם קיבוצי מיוחד לטייסי החברה. ההסכם יהיה בתוקף עד מאי 2023 והוא יחול על כל 60 טייסי החברה. יצוין כי מאז החל משבר הקורונה, התגייסו הטייסים לטובת החברה ואף ויתרו על 50% משכרם על מנת שאף טייס לא יוצא לחל"ת.

בין היתר הוסכם כעת על קיצוץ של 15% בכל מרכיבי השכר (כולל ההפרשות הסוציאליות) לטייסי החברה, עד פברואר 2023. בתום התקופה ישוב השכר לרמתו טרום משבר הקורונה. עם זאת, בכל תקופת הפחתת השכר יעלה השכר המובטח לחלק מהטייסים בעשר שעות טיסה.

בנוסף סוכם כי בימים הקרובים ייחתם הסכם נפרד להקצאת מניות ואופציות לטייסי החברה.

כמו כן, הצדדים הסכימו על תוכנית הכשרה וקליטת טייסים חדשים החל מהחודש הבא ועל הסבה של טייסים קיימים לצי הסילון - מה שיטיב את תנאיהם. חכירה רטובה (חכירת מטוס שכוללת גם את צוות הטיסה) תתבצע לאחר קבלת אישור בכתב מוועד הטייסים.

עוד בוואלה!

MR. Something lounge - יפני בחליפה ביפו העתיקה

מערכת zap rest
לכתבה המלאה
מנכ"ל ישראייר, אורי סירקיס. "הטייסים שמרו על הבית" (צילום: ראובן קסטרו)

במשא ומתן על ההסכם היו שותפים יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, מנהלת החטיבה האווירית באיגוד עו"ד קרנית שפר-לידור, מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס, ויו"ר ועד הטייסים בחברה שי וינר.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד בירך על ההסכם ואמר: "ענף התעופה הוא אחד הענפים שנפגעו הכי קשה במהלך שנת הקורונה, ואני גאה בכך שההסתדרות ידעה לעמוד לצד עובדי ועובדות הענף גם ברגעי המשבר, וגם כעת - עם היציאה ממנו.

ההסכם שעליו חתמנו היום מהווה בשורה לטייסים ולישראייר, מבטיח אופק חיובי לחברה ולעובדיה ומראה על יחסי האמון ועל יחסי העבודה הטובים בין הצדדים. ההסתדרות תמשיך ותפעל למען ענפי התעופה והתיירות שעדיין לא שבו למסלול הן בנושא החל"ת והן ברמה של תוכניות תעסוקה והכשרה".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי הוסיף: "מדובר בהסכם מאוזן ומצוין לטייסים ולחברה. רמת האמון הגבוהה הקיימת בין טייסי החברה למנכ"ל החברה הביאו לתוצאות מרשימות ומהירות".

מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס אמר: "לכל אורך 15 חודשי משבר הקורונה, הוכיחו טייסי ישראיר את נאמנותם ואת מסירותם לשמור על הבית ועל יכולתה המבצעית הגבוהה של החברה. שיתוף פעולה זה הינו ייחודי, ואנו, הנהלת החברה, גאים ושמחים עליו".

יו"ר ועד טייסי ישראייר שי וינר סיכם: "תקופת הקורונה, ביחד עם תהליך מכירת החברה, היו ועודם אתגר גדול לישראייר ולעובדיה. תחושת שותפות הגורל והאמון שקיימים בין טייסי החברה למנהליה עזרו לנו לשרוד את התקופה ולחתום על הסכם עבודה לשנתיים הקרובות. יש עוד אתגרים לא פשוטים לפנינו, אך אנו מאמינים שאם נמשיך ביחד, בשיתוף פעולה, נוכל להכול".

עוד לקחו חלק בגיבוש ההסכם: עו"ד אלעד מורג ועו"ד נטלי שוכוביצקי ממשרד עורכי דין אלעד מורג, עו"ד גלי שטיינברג, ראש תחום בכיר מרחבים בלשכה המשפטית לאיגוד מקצועי בהסתדרות, ועו"ד אורנה לין.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד: "בשורה לטייסים ולישראייר" (צילום: אתר רשמי, אורן כהן, דוברות ההסתדרות)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully