וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

העליון: על "אובייקטיבי" לציין במודעות שהיא לא אובייקטיבית

משה ריינפלד

3.2.2003 / 10:03

צו שיפוטי אסר על החברה להזכיר במודעותיה את חברת קר; השופטת דורנר קבעה ש"אובייקטיבי" עוסק בהפקת פרסומים למטרות רווח וישנו חשש להטעיית הציבור

שופטת בית המשפט העליון, דליה דורנר, מיתנה צו שיפוטי שאסר לחלוטין על חברת "אובייקטיבי" להזכיר במודעותיה את חברת "קר", וקבעה כי "אובייקטיבי" תהיה חייבת לציין בכל מודעה שתזכיר את "קר" כי זוהי מודעה פרסומית של חברה מסחרית שאינה פועלת מטעם גוף ציבורי שמטרתו לייעץ או להגן על צרכנים. החלטתה של דורנר סיימה מאבק משפטי שהחל בבית משפט השלום בירושלים נגד מודעות שפירסמה "אובייקטיבי" ושבהן הוצגה חברת "קר" כנופלת ממתחרותיה בתחום הסרת שיער וטיפולי עיניים באמצעות לייזר.

"קר" ביקשה, באמצעות עורכי הדין דורון דן ויעל מושקוביץ, מבית המשפט לאסור את פרסום המודעות, בטענה ש"אובייקטיבי" מטעה את הציבור לחשוב שהיא גוף אובייקטיבי המפרסם מחקרים נייטרליים ואילו בפועל מדובר בגוף מסחרי הפועל להפקת רווחים מפרסומת. בית המשפט נענה לבקשה לאחר שקבע כי די בכך ש"אובייקטיבי" מציגה עצמה כגוף שמטרתו להגן על צרכנים בעוד שבפועל הוא עוסק בהפקת פרסומים למטרות רווח כדי לעורר חשש להטעיית הציבור. לפיכך, הוציא בית המשפט צו מניעה זמני האוסר על "אובייקטיבי" לפרסם כל מודעה הנוגעת ל"קר".

על החלטה זו ביקשה חברת "אובייקטיבי" להתיר לה לערער לבית המשפט המחוזי. הבקשה נדחתה, בלא נימוק והחברה פנתה, באמצעות עורכי הדין אביגדור פלדמן ומיכאל ספרד, לבית המשפט העליון. השופטת דורנר החליטה לקבל את הערעור באופן חלקי, וצימצמה את היקף האיסור שבצו שהוצא. השופטת הסבירה כי איסור מוחלט על פרסום מודעות פרסומת פוגע קשות בחופש הביטוי המסחרי ואף בחופש העיסוק של המפרסמים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully