וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תים פירסמה הצעת רכש מלאה לאומניטק ב-3 שקלים למניה

גולן פרידנפלד

3.2.2003 / 11:44

זאת, למרות כישלון ההצעה הקודמת במחיר זהה; המחיר גבוה בכ-7% ממחיר השוק

לאחר ששלמה איזנברג נכשל בניסיון למחוק את חברת אומניטק ממסחר באמצעות הצעת הרכש שהציעה חברת תים שבשליטתו, הגישה היום תים מחשבים הצעת רכש נוספת לאומניטק. אלא שההצעה הנוכחית של תים לא מהווה שיפור כלשהו מבחינת בעלי המניות, שכן מדובר במחיר הזהה למחיר של ההצעה הקודמת ואשר עומד על 3 שקלים וגבוה רק ב-7% ממחיר השוק. בהצעה שהגישה תים בחודש נובמבר השנה עמד המחיר למניה על 2.4 שקלים, אך בשלב מאוחר יותר בסמוך למועד האחרון להשלמת הצעת הרכש הועלה המחיר ל-3 שקלים.

בהצעה הקודמת שהגישה תים נענו רק 4.4% מבעלי המניות של החברה, כאשר המינימום הנדרש להשלמת הצעת הרכש עמד על 9.5%. במקרה כזה, הייתה תים מחזיקה בכ-95% מהון המניות של אומניטק והיתה יכולה על פי החוק לבצע רכישה כפויה של 5% הנותרים. גם הפעם, ההצעה מתייחסת לכל 14.5% שבידי ציבור המשקיעים, כך שסך ההשקעה הנדרשת על ידי תים עומד על 3.65 מיליון שקל.

אומניטק עוסקת בתחום שיווק ותחזוקת מערכות המבוססות על מעבדי אינטל מדפסות וציוד נלווה. בנוסף, משווקת החברה מחשבים אישיים ושרתים של חברת IBM. הכנסותיה של אומניטק בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו בכ-106 מיליון שקל לעומת 92 מיליון שקל בתקופה המקבילה. ההפסד של החברה הסתכם בכ-800 אלף שקל בדומה להפסד שרשמה החברה בתקופה המקבילה.

החזקתה המרכזית של תים מחשבים הינה במניות חברת TTI הנסחרת בבורסה בארה"ב וגם לה מתכוונת תים לפרסם הצעת רכש, בכדי להגיע לאחזקה של 50.1% ממניותיה. TTI צפויה לדווח על הפסד של 6-7 מיליון דולר ברבעון הרביעי בתוספת הוצאה חד פעמית של כ-10 מיליון דולר. למרות זאת, לאחרונה סיפקה החברה תחזית אופטימית שעיקרה - צמיחה בצבר ההזמנות של החברה ל-33 מיליון דולר בתחילת 2003.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully