וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר פעילים: הירידה החדה ביבוא צפויה לפגוע עוד יותר בהכנסות ממסים

גולן פרידנפלד

3.2.2003 / 13:14

גבאי: הירידה החדה בשיעור של 45% נובעת מהפנמה של הציבור כי הירידה בהכנסה החודשית אינה זמנית

"הירידה החדה ביבוא מוצרים בני קיימא נובעת מהפנמה של הציבור הישראלי כי הירידה בהכנסה החודשית שלו היא פרמננטית ולא זמנית", כך סבור היום יורם גבאי, יו"ר חברת פעילים, חברת ניהול התיקים של בנק הפועלים. גבאי אמר את הדברים בהתייחסו לירידה החדה בשיעור של 45% בחודש ינואר ברכישת מוצרי חשמל ומכוניות. "המוצרים הראשונים שמבצעים בהם קיצוצים הם מוצרים דוגמת מוכניות ומוצרי חשמל, אומר גבאי, וזה למעשה הביטוי המעשי ביותר לכך שהמיתון משפיע על הרגלי הצריכה של הציבור הישראלי.

יחד עם זאת, גבאי אינו מתרשם מהירידה החדה ביבוא מוצרי החשמל והמכוניות, שכן התופעה, לדבריו, חוזרת על עצמה. "בשנים של גאות נוטה הציבור להגזים ברכישות של מכוניות ומוצרי חשמל, והם אלו הרושמים את הגידול הגבוה ביותר, ואילו בשנים של שפל התופעה חוזרת על עצמה בצורה הפוכה".

גבאי מוסיף כי הירידה החדה ביבוא של מוצרי חשמל ומכוניות אמורה להדאיג מאוד את הממשלה, שכן הכנסות המדינה ממסי הקנייה עשויים לקטון עוד יותר ממה שהם היום.

גבאי מציין כי להערכתו הצניחה הדרסטית ביבוא מכוניות מיוחסת באופן ישיר לפיחות בשער הדולר והיורו, אולם לא כך הדבר לגבי מוצרי החשמל. גבאי מציין י הפיחות השפיע על היבוא פחות, מכיוון שיש לספקים עדיין מלאים אותם הם יכולים למכור במחירים נוחים יותר שלא מאלצים אותם להעלות מחירים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully