וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כוחו הגדול של החופש: ארגונים שיפעילו ילדים, יחברו את העובדים

עודכן לאחרונה: 14.7.2021 / 17:39

צמד המילים "החופש הגדול' מעלה אצל הורים רבים קונוטציה שלא קשורה ל"חופש". הם קרועים בין המחוייבות לעבודה לבין ילדים משועממים בבית. ארגונים שמצליחים לחשוב באופן גמיש, רואים את החופש הגדול כהזדמנות לחבר את העובדים לארגון, דרך הדבר החשוב להם ביותר - הילדים

"אם אתם הורים, סביר להניח שמתלווה לתקופת החופש הגדול תחושה של מועקה, 60 ימים של רגשות אשמה מול הילדים ומול העבודה. אם אתם חושבים כארגון, אתם חושבים העדריות, עיכובים, חוסר אפקטיביות של העובדים, ילדים מתרוצצים במסדרונות המשרד, כשבשורה התחתונה מתבטאים בירידה בתפוקה", אומרת עינת וייסבורט מנכ"לית דרך אישה ויועצת ארגונית המתמחה בשיווין מגדרי.

ההורים המוטרדים מחפשים פתרונות ומנסים לגוון בין צהרונים, קייטנות נושא, קייטנת "סבא וסבתא", "קייטנת הורים" משותפת עם חברים, או הבאת הילד לעבודה לכמה ימים, התוצאה היא: הפרודוקטיביות במקום העבודה נפגעת וההורים בחרדה תמידית.

"ארגונים שלא נערכים מראש, פשוט חיים עם העובדה שחודשיים בשנה העסק מתפקד פחות טוב, אבל יש ארגונים שחושבים באופן שאינו מקובע ורואה בחופש הגדול כהזדמנות מצוינת לחיבור העובדים והעובדות לארגון, דרך הדבר החשוב להם ביותר - הילדים", מוסיפה וייסבורט.

קייטנות שמארגנים המעסיקים עבור ילדי העובדים הם פתרון שמאפשר להורים להמשיך לעבוד ברוגע וגם לבלות זמן איכות עם הילדים בין אם מדובר בנסיעה משותפת למקום העבודה או הפסקות אוכל משותפות. הקץ לייסורי המצפון.

שמענו על מספר ארגונים שמשכילים לעשות זאת:

ילדים משועממים. ShutterStock
ילדים משועממים בבית יפעילו את ההורים וכל הצדדים יפסידו/ShutterStock

קיימות, סיוע לזולת והופעה בהפתעה

חברת 'פלייטיקה' תקיים קייטנה לילדי העובדים זו השנה השביעית. הקייטנה, בהפקת ברדוגו החברה להפקת אירועים, תתקיים בין התאריכים 22-26/08/2021, ימים א'-ה' בכפר הירוק.

הקייטנה מיועדת לילדים בגילאי 5-12, בחלוקה לקבוצות על פי גיל, תחת הסלוגן PlaytiKids for the Planet ותשים דגש על ערכי קיימות, שמירה על הסביבה, סיוע לזולת וקבלת האחר.

לו"ז הקייטנה יכלול תכנית מקיפה ומעשירה שתיתן לילדים בכל הגילאים פרספקטיבה על עולמות החינוך הסביבתי וכן תכני יזמות ומנהיגות.

את הקייטנה ילוו אנשי חינוך, אמנים שיעבירו סדנאות על יצירה מחומרים ממוחזרים, פעילי איכות הסביבה ויזמים.. בנוסף צפויה הופעה שווה כהפתעה. בשנה שעברה נועה קירל הופיעה ולפני שנתיים סטטיק ובן אל, גם השנה, צפויה הופעה באותו סגר גודל.

קייטנת ילדי עובדים, פלייטיקה. יחסי ציבור,
קייטנת ילדי עובדים, פלייטיקה/יחסי ציבור

תחרות המרוץ למיליון ושוק קח-תן

Align Technology אליין, חברת מכשור הרפואי הבינלאומית אשר מייצרת, מפתחת ומשווקת את שיטת Invisalign, שיטת יישור השיניים המתקדמת ביותר בעולם, את iTeroהסורק האינטראורלי, ואת תוכנת CAD / CAM של exocad -המאפשרת תהליכי עבודה אורתודונטיים ומשקמים יעילים יותר, דואגת שגם לילדי העובדים יהיה חופש כיף, מלא חיוכים, וחוזרת השנה עם קייטנת הקיץ שלהם לעובדי החברה.

הקייטנה תתקיים במהלך השבוע האחרון של אוגוסט בכפר הירוק והיא מיועדת ל-150 ילדים וילדות בגילאי 5-11 ותכלול מה שילדים אוהבים: פעילויות מגוונות מלאות תוכן והפתעות כמו: תחרות המרוץ למיליון, סדנאות מדע ויצירה, תחרויות ספורט, סיורים בטבע, שוק קח-תן, מופעים ועוד.

לדברי מיה גושן מזרחי Employee Experience & CSR Manager בחברה: "אנחנו שמחים ונרגשים לקיים את הקייטנה השנה. הקייטנה היא חלק מיוזמות רבות שאנחנו מקיימים באליין במטרה לייצר חווית עבודה ייחודית. אוגוסט הוא חודש מאתגר להורים כך שהקייטנה היא הזדמנות לדאוג שכולם יחייכו, גם ההורים וגם הילדים".

תוספות קטנות גדולות

הבנק משלם לכל העובדים שהם הורים לילדים בגילאי 5-14.5 'תוספת קייטנות' בסכום של כ- 1550 שקל לכל ילד במשפחה. התשלום הינו אחיד, אינו מותנה במספר הילדים, דרג או ותק בחברה. ההטבה מגיעה לכ-500 עובדים עבור למעלה מ-900 ילדים.

בנוסף הבנק מציע לילדי עובדים בוגרי כיתה יא' או יב' עבודה במהלך חופשת הקיץ בשער שעתי, אלה, במסגרת פעילות הבנק לרווחת העובדים ובני משפחותיהם.

ילדה משחקת בצבעים. ShutterStock
הילדים יבחרו את הקייטנה - ההורים ישלמו מכספי הבנק/ShutterStock

הכל למען צמצום ימי ההיעדרות

בזק אונליין מסייעת לילדי העובדים בקייטנות אוגוסט - כל עובד שיציג חשבונית של רישום לקייטנה באוגוסט, יקבל סבסוד מהחברה של מאות שקלים (עד ל-2 ילדים לעובד).

דומיניק אטלי-דיאמנט, מנהלת הרווחה בבזק אונליין: "חודש אוגוסט הוא חודש מאתגר להורים רבים שנאלצים לשלם אלפי שקלים לסבסוד קייטנות בנות ימים ספורים על מנת שלא להעדר מהעבודה. בזק אונליין מעריכה מאמצים אלה ומבקשת לתת כתף לסיוע לעובדים באמצעות סיוע משמעותי של עלויות הקייטנות".

הורים וילדים משחקים. ShutterStock
שלא ישאירו את ההורים בבית/ShutterStock

סדנאות, הפעלות ספורט וגן חיות

קייטנת חברת לייטריקס: חד הקרן הירושלמי מציע קייטנה לגילאי 3-7 לילדי עובדי החברה בסבסוד מינימאלי. בין התאריכים 15-26 באוגוסט, בשעות 8:00-16:00 במשרדי החברה בירושלים. במסגרת הקייטנה ייהנו הילדים מארוחות בוקר וצהריים וכמובן נשנושים בין לבין.

הפעילויות השונות כוללות: מופעים, הפעלות ספורט, שיעורי יצירה, הפעלות קבוצתיות, סדנאות, ביקור בגן חיות ועוד. הקייטנה תתקיים בשיתוף המפעיל של 'קייט ופנאי'. עלות: 200 ₪ לכל 12 הימים.

ניצן רוט, מנהלת רווחה וחווית עובד, לייטריקס: "כמדי שנה, לייטריקס דואגת לילדי כל העובדים שלה בחודש אוגוסט שבו אין מסגרות מסודרות לילדים בישראל. העובדה שיש להורים קייטנה עבור ילדיהם במקום העבודה מהווה פיתרון אידיאלי גם עבורם וגם עבור הילדים שייהנו השנה מקייטנה עשירה במיוחד, והכי חשוב - יזכו להישאר בקרבת הוריהם"

אנשים מאכילים תוכי בגן חיות. ShutterStock
בזמן שעבדת: ילדיך ביקרו בגן חיות/ShutterStock

מדע, חדשנות ומופע אומן

תנובה במרכז המכירות והשירות באשקלון תפעיל קייטנה לקראת חודש אוגוסט עבור ילדיהם של עובדי מרכז המכירות והשירות באשקלון, בשיתוף חברת הארה, חברה להעשרת תלמידים בתחומי הטכנולוגיה.

הקייטנה, שתפעל בשלושה מחזורים ומחולקת לפי גילאים, תשים דגש על מדע, טכנולוגיה וחדשנות. ילדי העובדים ייקחו חלק במגוון קורסי העשרה וסדנאות תוכן איכותיות בתחומי מדע, טכנולוגיה, יצירה ואומנות ומדי יום ייהנו ממופע של אומן וממשחקי חברה.

הקייטנה מסובסדת ע"י תנובה במחיר עלות מינימלית לעובדים. הקייטנה מלווה ברישיון מלא מטעם משרד החינוך והרשות המקומית וביטוחים מתאימים.

תקופת הקיץ היא תקופה קשה ומאתגרת, גם לעובדים וגם למעסיקים. הבנה, תכנון, סיוע ותמיכה, הם הבסיס לצליחת התקופה הזו בשלום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully