וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עליית ערוץ החדשות נדחתה למועד בלתי ידוע

רוני קורן-דינר

3.2.2003 / 17:18

הנהלת חדשות ישראל: נעלה לאוויר רק בעוד חודשים אחדים; המועד הצפוי - 1 באפריל 2003; הקבוצה היתה אמורה להתחיל בגיוס של כ-100 עובדים לערוץ, אך הקפיאה את המהלך עד להתבהרות מצבה

חברת חדשות ישראל, זכיינית ערוץ החדשות הייעודי, החליטה היום בתום ישיבת הדירקטוריון להמשיך בהכנות לקראת עליית הערוץ לאוויר, אולם לדחות את מועד תחילת השידורים בכמה חודשים למועד בלתי ידוע. המועד האחרון שפורסם - גם הוא לאחר מספר דחיות - הוא ה-1 באפריל 2003.

קבוצת חדשות ישראל מתקשה לגבש תוכנית עסקית בעלת היתכנות כלכלית, במציאות שבה יש לה שלוש מתחרות חזקות בתחומה - חברות החדשות של ערוצים 2 ו-10 וחטיבת החדשות של ערוץ 1. לפני מספר חודשים נסע לארה"ב עו"ד צבי האוזר, ממייסדי הקבוצה, במטרה למצוא שותף אסטרטגי שיחזק את גרעין המשקיעים, אולם המאמצים לא נשאו פרי עד כה.

מהחברה נמסר כי היא עדיין מאמינה שלערוץ חדשות המשדר במשך 24 שעות יש מקום בישראל. "במסגרת הפקת לקחים מדרך עלייתם לאוויר של ערוצים אחרים, החליטה מועצת המנהלים של חדשות ישראל שלא לעלות בטרם הבשילו כל התנאים. לכן הוחלט לעלות לאוויר רק בעוד חודשים אחדים, שבמהלכם יושלמו האסטרטגיה התוכנית והעסקית וייעשו מאמצים להרחיב את הבסיס הכלכלי - כנראה על ידי צירוף משקיע נוסף".

CNN הישראלי

בראש הקבוצה עומד העורך הראשי עמוס רגב, לשעבר סגן עורך "מעריב". זאת, לאחר שהעיתונאי משה שלונסקי פרש מהובלת הקבוצה, וכן פרש העיתונאי גיל עומר מתפקיד מנהל התוכניות. כמנכ"לית בפועל משמשת ענת ויינר. הקבוצה היתה אמורה להתחיל בגיוס של כ-100 עובדים לערוץ, אולם הקפיאה את המהלך עד להתבהרות מצבה.

בספטמבר 2002 הוענק לקבוצת "חדשות ישראל" רשיון השידורים לערוץ חדשות ממומן פרסומות, שיהיה תקף למשך 10 שנים. הערוץ, המתוכנן להיות "CNN ישראלי", היה אמור לעלות בתוך חצי שנה כמתחייב מהרשיון, אולם למרות העיכובים מועצת הכבלים אינה מתכוונת לנקוט נגדו בצעדים כלשהם בשלב זה.

בעלי המניות הזרימו לערוץ בחודשים האחרונים כ-40 מיליון שקל, ותקציבו בשנה הראשונה אמור לעמוד על 110 מיליון שקל. בין תנאי הרשיון נקבע עוד כי 60% מהתוכניות יהיו חדשות ותכנים הנוגעים לישראל, ו-15% מהתכנים יהיו חדשות חוץ. בעלי המניות העיקריים בערוץ החדשות הם קבוצת פורמולה (26%), משפחת רויכמן (26%), אולפני ג.ג (12%) ותאגיד התקשורת האמריקאי הארסט ארגייל (12%).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully