וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צים תחכור אוניות "ירוקות" תמורת 1.5 מיליארד דולר

וואלה! כסף

עודכן לאחרונה: 6.7.2021 / 15:20

צים ו- Seaspan מודיעות על הסכם חכירה ארוך טווח נוסף, לעשר אניות "ירוקות" של 7000 TEU בערך של מעל 1.5 מליארד דולר. העיסקה מחזקת את צי האניות שצים מפעילה ומקדמת את אסטרטגית הצמיחה לטווח הארוך. האניות צפויות להימסר לצים החל מהרבעון הרביעי של 2023 ובמהלך 202

ענף התובלה הימית ממשיך להתעצם: צים שירותי ספנות משולבים, חברת ספנות והובלה ימית גלובלית, וחברת Seaspan, חברה בבעלות מלאה של תאגיד Atlas, הודיעו היום על חתימת הסכם חדש, לחכירה ארוכת טווח של עשר אניות מכולה "ירוקות" מתקדמות המונעות בגז טבעי, בעלות כושר הובלה של 7000 מכולות (TEU), שישרתו בקווי הסחר השונים של צים.

העיסקה הנוכחית היא בנוסף להסכם שנחתם בפברואר בין צים ל- Seaspan לחכירת עשר אניות בעלות כושר הובלה של 15,000 TEU.

Clarkson Platou שמשו כיועצים הפיננסיים והמקצועיים בעיסקה.

אלי גליקמן מנכ"ל צים. חברת החדשות רפופורט,
אלי גליקמן, נשיא ומנכ"ל צים. הרכישה היא בהתאם למדיניות ארוכת הטווח של החברה/חברת החדשות רפופורט

"ממשיכים להשתמש באופן מושכל בהון, מאז הפכנו לחברה ציבורית"

נשיא ומנכ"ל צים אלי גליקמן אמר: "אנו שמחים מאוד לשוב ולשתף פעולה עם Seaspan. העיסקה מקדמת את מדיניות תפעול הצי שלנו, ונועדה לתמוך באסטרטגיה ארוכת הטווח שלנו.

הסכם חכירה ארוך טווח זה מבטיח זמינות אוניות עבור הצי שלנו, תוך שמירה על גמישות תפעולית לגבי מספר האוניות הכולל שאנו מפעילים. מאז הפיכתנו לחברה ציבורית אנו ממשיכים להשתמש באופן מושכל בהון וליצור ערך עבור בעלי המניות, כפי שממחישה גם העסקה הנוכחית".

גליקמן הוסיף ואמר: "בהתאם למחויבות שלנו להפחתת טביעת הרגל הפחמנית שלנו ולשמירה על האוקיאנוסים, אנו משקיעים באוניות "ירוקות" בעלות טכנולוגיית הנעה מתקדמת, הנקייה ביותר הקיימת כיום. אנו גאים בכך שהמהלך הנוכחי ישפר עוד יותר את צמצום טביעת הרגל הפחמנית של צים בהשוואה לתעשיית הספנות העולמי".

בינג צ'ן (Bing Chen), יו"ר ומנכ"ל SEASPAN, הוסיף: "אנו גאים מאוד לקחת חלק בקידום היוזמות הסביבתיות המובילות של צים, בעזרת עיצוב מתקדם של האוניות, תמחור תחרותי ומסירה מהירה.

הצוותים שלנו פיתחו במשותף פיתרון יצירתי ותחרותי על ידי מינוף המומחיות הסביבתית והניסיון בן עשרות השנים של Seaspan, חוויית בנייה חדשה, פלטפורמה משולבת ושותפות של אמון עם המספנות. השותפות המתרחבת שלנו עם צים, ועשרים האוניות החדשות המונעות ב-LNG שהוזמנו מכוחה, הן סמל למחויבות הסביבתית של ZIM ו-Seaspan ולצמיחה בת-קיימא בתעשיית הספנות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully