וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקרב על השניצל: משרד החקלאות מזהיר ממחסור בעוף טרי

עודכן לאחרונה: 12.7.2021 / 11:37

משרד החקלאות מודיע כי בשל רצף מועדים: צום ט' באב ולאחריו חג הקורבן המוסלמי עשוי להיווצר מחסור בעופות טריים ברשתות השיווק. עם זאת בעופות הקפואים לא צפוי מחסור. הסיבה למחסור: ירידה בפעילות המשחטות הכשרות במהלך "תשעת הימים" וכן חופשת העובדים בחג הקורבן

משרד החקלאות מודיע היום כי בשל רצף מועדים: צום ט' באב בקרב היהודים ולאחריו חג הקורבן המוסלמי, עשוי להיווצר מחסור בעופות טריים ברשתות השיווק. יחד עם זאת, לא מדובר במחסור בבשר עוף , שכן בקטגוריית העופות הקפואים - לא צפוי מחסור.

במסגרת מעקב משרד החקלאות ופיתוח הכפר אחר אספקת המזון הטרי בישראל, עלה כי השנה נוצר רצף מועדים - צום ט' באב (18.7.21) ובצמידות אליו חג הקורבן המוסלמי (החל מ-19.7.21) שעשויים ליצור מחסור בעופות טריים ברשתות השיווק.

בצום ט' באב אין שחיטה במשחטות הכשרות, ובחג הקורבן שמתחיל ביום למחרת וחופשתו נמשכת עד לסוף אותו שבוע גם לא מתקיימת שחיטה ברוב המשחטות.

עוף צלוי. ShutterStock
למי שחייבים את המנה בתפריט המשפחתי: הקדימו לרכוש עוף טרי או שתסתפקו בעוף קפוא/ShutterStock

המלצת משרד החקלאות: הקדימו לרכוש עוף טרי

במשרד החקלאות מסבירים כי בכל שנה המשחטות מצמצמות את השחיטה בתשעת הימים הקודמים לצום ט' באב, בגלל שחלקים מהאוכלוסייה נמנעים מאכילת בשר בתשעת הימים.

אך השנה, בשל צמידות הצום לחופשת חג הקורבן, המשחטות נערכות לעבודה בתפוקה מקסימאלית בשבוע הקודם לצום. עם זאת, לאור העובדה כי במהלך כל השבוע שבין 18.7.21 ל-25.7.21 לא צפויה פעילות במשחטות לאור חופשת חג הקורבן, צפוי מחסור בעוף טרי בלבד בכל אותו שבוע.

במשרד החקלאות ופיתוח הכפר מציינים כי בעופות קפואים לא צפוי מחסור, ואף קיימים עודפים לאור חיי המדף הארוכים של המוצר לעומת עופות טריים, שחיי המדף שלהם עומדים על כחמישה ימים.

לאור הגברת פעילות המשחטות טרום צום ט' באב, יהיה מלאי מספיק של עופות טריים כדי לכסות את הביקוש הצפוי בשבוע שלפני ט' באב (18.7.21). משרד החקלאות ממליץ לצרכנים שמעוניינים בכך לרכוש עוף טרי בסוף השבוע של ה-16-15 ביולי.

אספקת העוף הטרי צפויה להתחדש ברשתות השיווק ב-25 ליולי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully