הסיכוי של נשים להקים עסק בקורונה, כפול משל גברים

מחקר חדש של הסטארט-אפ הישראלי Next Insurance חושף נתונים מעניינים על השפעות המגיפה על פתיחת עסקים חדשים בקרב גברים ונשים ב-2020. לפי תוצאות המחקר, דווקא בתקופת הקורונה ובמהלך 2020 - נשים הקימו פי 2 יותר עסקים מאשר גברים

וואלה! עסקים

מגפת הקורונה השפיעה רבות על הכלכלה העולמית, ומסכת הסגרים וההגבלות שחלה על מרבית מאוכלוסיות העולם גרמה ללא מעט עסקים קטנים ברחבי העולם להידרש בדרכי פעולה חדשות על מנת להמשיך ולפעול, תוך כדי מאבק קיומי על העסק.

מחקר חדש של הסטארט-אפ הישראלי Next Insurance, המציע ביטוח דיגיטלי לעסקים קטנים בארה"ב, מציג נתונים מעניינים במיוחד אודות השפע=E5ת מגפת הקורונה על העסקים הקטנים בארה"ב.

המחקר החדש שערכה נקסט אינשורנס, ובו לקחו חלק יותר מ-500 עסקים קטנים בארה"ב, חושף נתונים מעניינים במיוחד באשר להשפעות המגיפה על פתיחת עסקים חדשים בקרב גברים ונשים ב-2020. לפי תוצאות המחקר, דווקא בתקופת הקורונה ובמהלך 2020 - נשים הקימו פי 2 יותר עסקים מאשר גברים.

כמו כן, העידו משיבי המחקר כי לנשים סיכוי כפול להקים עסק מ-Scratch אל מול גברים (11.3% בקרב נשים מול 5.6% בקרב גברים). כמו כן, מעיד המחקר על כך שמרבית הנשים (57%) יעדיפו להקים עסק בעצמן וללא שותפים, לעומת 42% מהגברים שיעדיפו זאת.

עוד בוואלה! NEWS

במרכז סוזן דלל מטפחים היום את העתיד של המחול הישראלי

לכתבה המלאה
עורכת המחקר, נקסט אינשורנס. דורגה על ידי Dun's100 כאחד מעשרת הבטרטאפים שהכי כיף לעבוד בהם (צילום: בני אדם)

עסקים של צעירים נפגעו פחות מהמשבר

באשר למהות הפגיעה בעסקים בעקבות המגפה, אין כל ספק שמגפת הקורונה הובילה לפגיעה מהותית בעסקים רבים, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בעסקים קטנים. אלא שלפי הסקר החדש שערכה נקסט, נראה כי ככל שגילם של בעלי העסקים היה נמוך - כך גם הייתה הפגיעה בהם.

כך, לפי הסקר רק 17% מעסקים קטנים שנמצאים בבעלות בני דור ה-Z חוו פגיעה לעומת יותר ממחצית בעלי עסקים המשתייכים לדור ה-X ודור ה"בייבי-בום" שחוו הפסדים, ונתון ממוצע-כללי של 44% בקרב בעלי עסקים בכל הגילאים.

הסיבה לכך היא ככל הנראה היכולות הדיגיטליות של דור ה-Z, שכן כ-80% מהם סבורים שעד 2022, יותר ממחצית מהרווחים שלהם יגיעו מאמצעים דיגיטליים שונים, לעומת 33% בלבד מבעלי העסקים המשתייכים לדור ה"בייבי בום".

יחד עם זאת ומתוך כלל המשתתפים במחקר, כמעט מחצית מהמשתתפים כן סיגלו לעצמם ערוץ דיגיטלי כלשהו בניהול העסק שלהם בעקבות השפעות הקורונה, עם צפי של 52% מכלל המשתתפים במחקר להפקת יותר ממחצית מהרווחים שלהם בשימוש בערוץ דיגיטלי עד שנת 2022.

הקורונה ללא ספק גזלה מבעלי העסקים הקטנים לא מעט, אך מרביתם (84%) הצהירו שהם מרגישים אופטימיים לגבי החזרה לשגרת כלכלית כללית תקינה בתקופה שלאחר הקורונה, וכ-94% הביעו אופטימיות לגבי חזרה לשגרה של עסקיהם.

המחקר של נקסט אינשורנס תשאל כ-500 בעלי עסקים קטנים, ממגוון רחב של שכבות ותעשיות שונות, במגוון מיקומים ברחבי ארצות הברית.

נקסט אינשורנס. שוויה העדכני מוערך בלמעלה מ-4 מיליארד דולר (צילום: נדב קרלינסקי)

שווי של 4 מיליארד דולר ועובדים מרוצים

אודות נקסט אינשורנס: נקסט אינשורנס (Next Insurance) הוא סטארטאפ טכנולוגי מבוסס בתחום האינשורטק המוביל את מהפיכת הביטוחים הדיגיטליים לבעלי עסקי קטנים ובינוניים בארה"ב. החברה הוקמה בשנת 2016 ע"י גיא גולדשטיין (מנכ"ל החברה), ניסים טפירו (סמנכ"ל הטכנולוגיות) ואלון חורי (סמנכ?ל צמיחה וחדשנות).

בספטמבר 2020 גייסה החברה גייסה 250 מיליון דולר בסבב מימון רביעי בהובלת קפיטל G, קרן ההשקעות העצמאית של אלפאבית ובהשתתפות Fin TLV Ventures, קרן הון סיכון גלובלית מובילה, והמשקיעה הקיימת Munich RE Group. עד כה גייסה החברה, כאמור, 881 מיליון דולר כאשר שוויה העדכני מוערך בלמעלה מ-4 מיליארד דולר.

נקסט אינשורנס מעסיקה כיום למעלה מ-700 עובדים, בישראל ובארה"ב. מרכז הפיתוח והמחקר שלה נמצא בכפר סבא ומגייס לשורותיו עשרות עובדי פיתוח נוספים. החברה דורגה בשנת 2020 כאחד מעשרת הסטארטאפים שהכי טוב לעבוד בהם בישראל, לפי דירוג Dun's100.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully