וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טיב טעם בוחנת כניסה לשוק הבשר המתורבת

וואלה! כסף

14.7.2021 / 11:36

קבוצת טיב טעם ומיטק חתמו על מכתב כוונות לשיתוף פעולה בפיתוח וייצור מוצרי בשר מתורבת החברות יחלו בתהליך בדיקה ופיתוח של מוצרים חדשים, כחלק מחזון משותף. חגי שלום, מנכ"ל טיב טעם: "צעד חשוב בהרחבת האסטרטגיה העסקית, לאור התאוצה של התפתחות ענף הפוד-טק"

טיב טעם ידועה כרשת קמעונאית של פודיז, ביניהם קרניבורים רבים. הרשת התפתחה מפנייה לקהל שצורך מוצרי בשר לא כשר, לרשת קמעונאית שפונה לקהל "פודיז", בעיקר בקרב האוכלוסיה העירונית ומחזיקה לצד חנויות דיסקאונט גדולות באזורי מסחר, גם סופרמרקטים שכונתיים תחת הכותרת "טיב טעם IN THE CITY".

במשך השנים מיצבה את עצמה הרשת כזפקית של בשר איכותי לא כשר - והפכה לאהובה על הקרניבורים, אך במקביל התפתחה גם לתחומים אחרים והכניסה לסניפיה מוצרי טבע רבים, מוצרים אורגניים, תחליפי בשר ועוד.

הבוקר דיווחה קבוצת טיב, ביחד עם קבוצת מיטק כי נחתם מכתב כוונות לא מחייב, על שיתוף פעולה בפיתוח ושיווק של מוצרי בשר מתורבת.

במסגרת מכתב הכוונות, טיב טעם ומיטק יפעלו לחתום על הסכם מחייב, אשר צפוי לכלול פיתוח משותף של מוצרי בשר מתורבת וכן הקמה של מתקן ייצור, יחד עם מתן זכויות הפצה ושיווק (לרבות אפשרות לזכויות הפצה בלעדיות) לטיב טעם, עבור המוצרים שיפותחו ע"י הצדדים, בישראל ו/או מקומות אחרים בעולם.

הצדדים הסכימו לדון על הרחבת שיתוף הפעולה בנוגע לייצור ושיווק מוצרי בשר מתורבת בעתיד, ובדגש על בשר חזיר מתורבת, וזאת בהמשך לדיווחה של מיטק על תחילת פעילות פיתוח בתחום בשר חזיר מתורבת וכן בהתאם להערכת קבוצת טיב טעם כי לאור הביקוש הגובר, השימוש בשומן חזיר כחומר גלם צפוי לעלות בשנים הבאות לכדי עשרות טון בחודש בישראל.

חגי שלום טיב טעם. אסף לב,
חגי שלום, מנכ"ל טיב טעם/אסף לב

בשר מתורבת נועד להיות תחליף בר קיימא לבשר המגיע משחיטה. התוצרים הם רקמות בשר אמיתיות, אשר גודלו במעבדה, מחוץ לגוף בעל החיים. ייצור זה מתבצע בתהליכי גידול מבוקרים, אשר מאפשרים התרבות תאים הללו וכן התמיינות לקבוצות שונות (כגון שומן או שריר) במטרה לקבל בשר בעל חיים שטעמו, הרכבו ואיכותו הם כשל בשר מסורתי (אשר מקורו משחיטה).

מכתב הכוונות משקף את הגישה החדשנית של קבוצת טיב טעם בתחום המזון ואת האמון שלה בחזון, בטכנולוגיה וביכולות פיתוח המוצר של מיטק. יתר על כן, מכתב הכוונות מגלם עבור מיטק את הפוטנציאל לפיתוח קו מוצרים נוסף וכן הוכחה עסקית נוספת מבחינת שוק הבשר המתורבת.

לטכנולוגיה שבבסיס שיתוף הפעולה המתוכנן, פוטנציאל משמעותי לשפר את זמינות הבשר, לפשט את שרשרת אספקת הבשר ולהציע לצרכנים מגוון רחב של מוצרי בשר חדשים, ברי קיימא.

חגי שלום, מנכ"ל קבוצת טיב טעם: "אנו עושים היום צעד חשוב בהרחבת האסטרטגיה העסקית של טיב טעם, לאור התאוצה של התפתחות ענף הפוד-טק בכללותו, ובפרט, הסינרגיה בין תחום הבשר המתורבת לבין פעילות ייצור המזון של מגזר התעשייה של קבוצת טיב טעם.

הדבר יאפשר לטיב טעם לתת מענה לדרישה העולמית ההולכת וגוברת למזון בריא ואיכותי מבלי לשלם את המחיר המוסרי והמחיר הכלכלי של תעשיה זו, תוך הקטנת פגיעה בסביבה".

שרון פימה, מנכ"ל מיטק: "אנו גאים ששחקן כה משמעותי בתעשיית המזון הישראלית, עם פעילויות הן בתחום הקמעונאי והן בעיבוד הבשר, בחר במיטק להיות השותפה שלה בתחום הפוד-טק התחרותי והמתפתח בקצב מסחרר בישראל ובעולם.

מכתב כוונות זה הוא צעד ראשון לבחינת האפשרויות להאצת אימוץ מוצרי בשר מתורבתים, זיהוי התנאים להקמת מתקני ייצור והערכת ההזדמנויות הגלומות במוצרי בשר נוספים המונעים על ידי טכנולוגיות גידול התאים מזנים שונים וכן יכולות הדפסת התלת-מימד הביולוגית שלנו".

אורן מילר, עומרי שיינין, שרון פימה, רינה קרס, אלדד הרי. יח"צ,
מימין: אורן מילר סמנכ"ל כספים קבוצת טיב טעם, עומרי שיינין מייסד, שותף ומשנה למנכ"ל מיטק, שרון פימה מנכ"ל מיטק, רינה קרס מנהלת כספים מעדני מזרע ואלדד הרי מנכ"ל מעדני מזרע/יח"צ

אודות קבוצת טיב טעם:

טיב טעם היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה בת"א (TASE). החברה מנוהלת על ידי חגי שלום, והינה קבוצה המזון הלא כשרה הגדולה בישראל ובעלת המותג הצומח ביותר בתחום קמעונאות המזון.

טיב טעם עוסקת בשני תחומי פעילות: תחום הקמעונאות ותחום ייצור, ייבוא ושיווק מוצרי מזון. שני תחומי הפעילות, הינם סינרגטיים ומשלימים אחד את השני, החל משלב הייצור, הייבוא וההפצה של מוצרי הצריכה, וכלה בהיצע מגוון של מוצרי צריכה בסניפי רשת טיב טעם.

אודות מיטק:

מיטק היא חברה בינלאומית בחזית מהפכת הבשר המתורבת, הרשומה בבורסות בנאסד"ק ובת"א תחת הסימול MITC. החברה החלה את פעילותה ב-2019 ומשרדיה הראשיים נמצאים בנס ציונה, ישראל, עם חברת בת באנטוורפן, בלגיה.

מיטק מפתחת מגוון טכנולוגיות ייצור מתקדמות לייצור מזון, ע"י גידול בשר מתורבת, אלטרנטיבי. טכנולוגיות אלה מתמקדות בייצור בקר, עוף וחזיר מבוססים תאי גזע, ושיפור מזון מן הצומח עם בשר אמיתי, תוך התמקדות מיוחדת בפיתוח מערכות הדפסה ביולוגיות המיועדות לייצור מוצרי בשר מובחרים ומורכבים. לעוד מידע, בקרו באתר החברה: https://www.meatech3d.com

מיטק מתכוונת לבסס את המודל העסקי שלה מול שותפים בתעשיית המזון, וכן למסחר ולשתף פעולה בגין שימוש בטכנולוגיות החברה כחלק מתוכניות עתידיות של ייצור, הפצה ומכירה של מוצרי בשר מתורבת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully