וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסתיימה שביתת עובדי המנהל והמשק בבתי החולים

עודכן לאחרונה: 15.7.2021 / 18:51

הודות להבנות בין יו"ר ההסתדרות לשר הבריאות: הסתיימה שביתת עובדי המשק והמנהל בבתי החולים הממשלתיים

הודות להבנות בין יו"ר ההסתדרות לשר הבריאות: הסתיימה שביתת עובדי המשק והמנהל בבתי החולים הממשלתיים

בתום שיח בין יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד לשר הבריאות ניצן הורוביץ סוכם על עצירת פיטורי מאות עובדי משק ומנהל שנקלטו במסגרת תקני הקורונה. נושא הגדלת התקינה של עובדי המשק ומנהל יובא לדיון מול האוצר במסגרת דיוני התקציב .

הצהרת יו"ר מרצ, ניצן הורביץ, בישיבת הסיעה. 31 במאי 2021. שלו שלום, TPS
שר הבריאות ניצן הורביץ/TPS, שלו שלום

בשיחות בין הצדדים סוכם כי בשלב זה ועד לגיבוש תקציב המדינה יובטח כי העסקתם של עובדים אשר נקלטו במסגרת תקני הקורונה לא תופסק. בנוסף, הבהיר שר הבריאות הורוביץ כי הנושאים שבלב המשבר, כמו גם תוספת התקנים הנדרשת למערך המשק והמינהל, יקבלו תיעדוף בדיוני התקציב מול האוצר. בעניין תוספות השכר, יו"ר ההסתדרות ידון בנושא עם הממונה על השכר באוצר קובי בר-נתן במסגרת השיחות על "עסקת החבילה" במשק.

שר הבריאות ניצן הורוביץ: "במהלך דיוני התקציב אפעל להבטיח תנאי העסקה נאותים לכלל עובדי המנהל והמשק. הנושא הזה עמד תמיד, ועומד גם כעת, בתעדוף גבוה עבורי. כל עובדי מערכת הבריאות זכאים לעבוד בתנאים מכובדים, וכך יהיה. אני מודה ליו"ר ההסתדרות הכללית ארנון בר דוד, ליו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, ליו"ר ועד עובדי המנהל והמשק אלי בדש ולעובדים כולם".

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "אני מודה לשר הבריאות שנרתם לפתור את המשבר והבין את חשיבות הנושא. מערכת הבריאות שאנחנו כל כך גאים בה, אינה יכולה להתקיים ללא עבודתם המסורה והחשובה כל כך של עובדי המנהל והמשק. אני מתחייב להמשיך לדאוג לאוכלוסייה חשובה זו, שהיא חלק בתי נפרד ממערכת הבריאות ושיש להתייחס אליה בכל הכבוד הראוי - גם בתקנים וגם בזכויות".

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי: "ההחלטה לבטל את הקיצוץ בתקנים היא ראויה מאין כמוה, ואני גאה בכך שסוף-סוף מבינים שלא מדובר באנשים שקופים אלא בעובדים ועובדות שעושים עבודת קודש לטובת החולים. אנשים שחובה לדאוג לתנאי עבודה ראויים עבורם. אנחנו נמשיך לוודא שהעובדים הללו זוכים למלוא הזכויות שלהם".

יו"ר הוועד הארצי של עובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים אלי בדש: "יש לנו עוד הרבה מה לעשות כדי לשפר את התקינה בענף, אולם עם נכונות של המדינה וגישה אחראית - נוכל לשפר עוד את המצב".

ארנון בר דוד יו"ר ההסתדרות, בכנס אלי הורביץ. דוברות ההסתדרות ודוברות האוצר,
יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד/דוברות ההסתדרות ודוברות האוצר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully