המשק ממשיך להתאושש: עלייה בתעסוקה ובשכר

מנתוני חברת מס"ב עולה כי השכר נטו בחודש יוני עלה ובמקביל נוספו למשק עוד כ-25 אלף משרות. חלק מהעלייה בשכר מוסברת בתשלום דמי הבראה כרכיב במשכורות יוני. למרות הנתונים המעודדים, מספר המשרות שעבורן הועברו תשלומי השכר, נמוך ב-160 אלף מזה שהיה במרץ 2020

וואלה! כסף

מנתוני "משכורת הנטו" של מס"ב (מסלקה בנקאית, הגוף הלאומי להעברת תשלומים בישראל) עולה כי המשק הישראלי מתאושש ממשבר הקורונה: שני הנתונים הבולטים בדוח יוני של מס"ב הם גידול של כ-25 אלף במספר המשרות במשק תמורתן הועברו תשלומי משכורת, וגידול בהיקף תשלומי השכר ובשכר הנטו: היקף התשלומים שהועברו כמשכורות גדל ביותר ממיליארד שקל (לעומת חודש מאי 2021).

כן עולה מהנתונים כי השכר הממוצע נטו עלה והגיע ל-7,965.27 שקל, גידול שמוסבר, בין היתר, בכך שחלק גדול מהשכירים זכאים לתשלום דמי הבראה, כחלק ממשכורת יוני.

עוד בוואלה!

4 טיפים שיעזרו לכם להתנהל בחוכמה בחודשים של הוצאות גבוהות

לכתבה המלאה
ההחלטה על הפסקת תשלום דמי החל"ת לבני פחות מ-45, החזירה עשרות אלפים למעגל העבודה (צילום: ShutterStock)

השוואה לימים שלפני הקורונה

במס"ב צופים כי על רקע החלטת הממשלה, שנכנסה לתוקף בחודש יוני, לשנות את מדיניות תשלום דמי האבטלה נראה גם במהלך החודשים הבאים עליה בהיקף התעסוקה במשק.

מספר מקבלי המשכורות בגין חודש יוני (20 ביוני 2021 עד 10 ביולי2021) עומד על 3.49 מיליון ישראלים. מדובר על עליה בשיעור של 0.68% לעומת החודש הקודם בו קיבלו שכר 3.47 מיליון ישראלים.

מנתוני העברת "משכורות הנטו" בגין חודש יוני השנה עולה כי כמות מקבלי המשכורות במשק עלתה בהיקף של כ-25 אלף איש, אבל היא עדיין נמוכה בכ-160 אלף איש לעומת הכמות שקיבלה שכר בגין חודש מרץ 2020, לפני תחילת משבר הקורונה והשפעותיו על המשק הישראלי. במרץ 2020 הועברו תשלומי שכר ל-3.65 מיליון ישראלים, נתון גבוה ב-4.4% מכמות מקבלי השכר ביוני 2021.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully