וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נמל המפרץ החדש יפתח ב-1 בספטמבר

וואלה! כסף

עודכן לאחרונה: 21.7.2021 / 11:47

בחברת נמלי ישראל כבר לא יכולים לחכות: "הנמל החדיש בעולם" הם מכנים אותו, מפרטים את מעלותיו של הפרויקט בו הושקעו כ-5 מיליארד שקל ומבטיחים שיביא לשינוי דרמטי בתחרות בנמלים, שתהיה לה השפעה ישירה על הפחתת יוקר המחייה. הפתיחה הרשמית: ב-1 בספטמבר

בחברת נמלי ישראל מבטיחים שזוהי תחילתו של עידן חדש בענף הנמלים בישראל: נמל המפרץ בחיפה יפתח לפעילות ב-1 בספטמבר 2021.

השקת הנמל תעשה במסגרת אירוע השקה חגיגי שתקיים חברת נמלי ישראל ביחד עם חברת SIPG המפעילה הבינלאומית, בו ייקחו חלק ראשי המדינה והמשק.

למעלה מ- 99% מהסחר הישראלי משונע דרך נמלי הים, ופתיחת נמל המפרץ, הראשון מבין שני הנמלים החדשים שהוקמו בישראל תאפשר את קידום התחרות בין הנמלים ותחולל מהפכה של ממש במשק כולו, וזאת בכל ענפי המשק ללא יוצא מן הכלל, לטובת הציבור בישראל.

פתיחתו של נמל המפרץ ובהמשך השנה גם של נמל הדרום, מציבה את נמלי ישראל בשורה הראשונה והמתקדמת באגן המזרחי של הים התיכון ובעולם הנמלים.

נמל המפרץ החדש ממיזמי התשתיות הגדולים בישראל בו הושקעו למעלה מ- 5 מיליארדשקל: בתשתית, בכבישים לנמל ובציוד הפעלה המתקדם, שאפשר לראשונה לאוניות ענק באורך של 400 מטר וברוחב של 62 מטר הנושאות 18,000 מכולות ויותר, לעגון בישראל ויביא לשיפור ולקיצור משך הפריקה והטעינה.

על מנת להתמודד עם ספינות הענק שצפויות לפקוד את הנמל החדש נבנו רציפים שלא נראו כמותם בעבר בישראל באורך של כ-800 מטרים ובעומק של כ-17.3 מטר מתחת לפני הים.

נמל המפרץ בחיפה. רענן כהן,
הנמל החדיש בעולם, מכנים אותו בחברת נמלי ישראל/רענן כהן

יביא להפחתת יוקר המחייה?

מעבר לתרומתו האדירה למשק כולו ולקידום התחרות בין הנמלים, פתיחת נמל המפרץ תהווה גם מנוע צמיחה חשוב למטרופולין הצפוני בכלל ולעיר חיפה בפרט. תרומת נמל המפרץ לעיר חיפה ולסביבה מוערכת בכ-1.5 מיליארדשקל, מאחר שהנמל והפעילות סביבו צפויים לספק עבודה לאלפי אנשים.

עוזי יצחקי, יו"ר חברת נמלי ישראל: "פתיחת נמל המפרץ היא רגע היסטורי למדינת ישראל ובשורה אדירה למשק הישראלי והציבור הרחב.

מדובר באחד מפרוייקטי התשתית הגדולים והמורכבים שהוקמו בישראל, אותו ליוויתי עוד בשלב התוכניות והמכרזים כמנכ"ל משרד התחבורה. הפעלת הנמל החדש ביחד עם נמל הדרום שצפוי להיפתח אף הוא במחצית השנייה של 2021, תעניק מענה לצרכי המשק, תוביל לתחרות, לשיפור וייעול השירות בענף הנמלים בישראל ותציב אותנו בשורה הראשונה עם מדינות נמל מתקדמות".

יצחק בלומנטל, מנכ"ל חברת נמלי ישראל: "פתיחת נמל המפרץ היא בשורה למשק הישראלי, והיא תחולל מהפכה במשק כולו. זהו הנמל הכי חדיש בעולם, המילה האחרונה בתחום טכנולוגיית הנמלים.

מדובר בהשפעה דרמטית על כולם החל מהתעשיינים ועד הצרכן הישראלי בהפחתת יוקר המחייה שכן כמעט כל המוצרים, כולל חומרי הגלם שמשמשים את התעשיה הישראלית מגיעים דרך שערי נמלי הים.

תוך 6 שנים בלבד הצליחה חברת נמלי ישראל להוביל ולקדם מיזם תשתיות אדיר ממדים שיביא לתחרות בענף הנמלים שכל המשק מחכה לה.

פתיחת הנמל מאיצה את תהליך הרפורמה בנמלים והעמקת התחרות גם לתחום אוניות המכולה, דבר אשר יביא לשיפור והתייעלות ברמת השירות בנמלים בישראל לטובת היבואנים, היצואנים וגורמי התעשייה השונים.

פריקת האוניות ואחסנת המכולות תתבצע מחדר בקרה ללא מנופאים המוצבים על המנוף אלא באמצעות המנופים המתקדמים בעולם ומערכות מידע חדשניות אשר יאפשרו יעילות בהפעלת כוח האדם ועבודה מסביב לשעון, לאורך כל שעות היממה.

פתיחת הנמל תיתן מענה לצרכי המשק, תבטיח את המוכנות של ישראל לקליטת אוניות הענק ותאפשר לישראל להיערך לשינויים שקורים בתעשיית הסחר הימי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully