צרכנות

השתלמות משתלמת: ביצועי הקרנות בחודש יוני

עליות בבורסות האמריקאיות ובחירת מניות פרטניות הובילו את קרן ההשתלמות של בית ההשקעות ילין לפידות לתשואה של 0.94% בחודש יוני האחרון ולמקום הראשון בטבלת קרנות ההשתלמות. נועלת הטבלה: קרן ההשתלמות של כלל עם תשואה של 0.25% בלבד, על אף ביצועי שיא בטווח הארוך

21/07/2021

גל העליות שחווה וול סטריט, ועימה גם בורסות העולם, דחף את קרנות ההשתלמות הישראליות לתשואה חיובית גם בחודש יוני השנה, שעמדה על ממוצע של 0.7% לחודש זה, והצטברה בממוצע של 8.10% מתחילת השנה - התשואה הגבוהה ביותר שנרשמה למחצית ראשונה של שנה בעשור האחרון.

קרן ההשתלמות שרשמה את התשואה הגבוהה ביותר לחודש יוני השנה, מבין קרנות ההשתלמות שנבדקו על ידי 'וואלה כסף!' ו'מעריב עסקים', הייתה זו של בית ההשקעות ילין לפידות, שהשיגה 0.94% תשואה לעמיתיה.

עוד בוואלה!

המדריך המלא לניתוחי אף בשיטה אנדוסקופית

בשיתוף zap doctors
עומר דגני, סמנכ"ל בבית ההשקעות ילין לפידות(צילום: עודד קרני)

עומר דגני, סמנכ"ל בבית ההשקעות ילין לפידות: "חודש יוני התאפיין בביצועי יתר של (אג"ח) האפיק הצמוד (מדד) עקב העלייה בציפיות האינפלציה שתאמה להערכות המוקדמות שלנו.

מדדי המניות בבורסות ארה"ב השפיעו לחיוב על ביצועי תיק ההשקעות שלנו, כאשר מניות הטכנולוגיה בלטו, והובילו את מדד הנאסד"ק לרשום עלייה בשיעור של 5.5% שהשלימה לו עלייה של 12.5% מתחילת השנה. גם מדד S&P עלה ב-2.3% ובאופן כללי, ארצות הברית רשמה תשואה עודפת על פני המדדים הבולטים באירופה ובמזרח.

גם בחירת המניות הפרטניות (stock picking) שביצענו בשוק ההון המקומי השפיעו לחיוב על התיק, כאשר מדד ת"א 90 בלט בחודש יוני עם תשואה בשיעור של 0.15%, לעומת תשואה שלילית של שאר המדדים הגדולים בארץ. פרמטרים אלו גם השפיעו על תשואת התיק בחתך החצי שנתי שלו, בתוספת הפיזור הגאוגרפי במדדי מניות חו"ל".

קרנות ההשתלמות, טבלה השוואתית(צילום: מערכת וואלה!, ללא)

דייקו בתחזית האינפלציה

לצד העלייה המורגשת במרכיב המנייתי, בדגש על מניות הטכנולוגיה בארה"ב, מורגש גם כי חלק תיק ההשקעות הלא סחיר שמחזיקות חברות הביטוח, שבתקופת ירידות השווקים דחף קדימה את תשואת התיק, היה בעוכריהן במהלך יוני.

קרן ההשתלמות שהשיגה את התשואה הנמוכה ביותר לחודש יוני 2021 הייתה של בית ההשקעות כלל, שרשמה 0.25% תשואה לחודש זה - תשואה הנמוכה בכ-73% מזו שהשיגה קרן ההשתלמות של ילין לפידות.

מבנה תיק ההשקעות של כלל אמנם לא צלח את התחרות שעמדה לו מקרב שאר חברות הביטוח ובתי ההשקעות בחודש יוני, אך מנהלי ההשקעות של חברות הביטוח מכוונים את משקיעיהם תדיר לבחון את פעילותם בטווח הארוך.

בהקשר זה יש לציין, כי קרן ההשתלמות של כלל רשמה תשואה של 8.58% מתחילת השנה - הגבוהה מזו של ילין לפידות לתקופה זו - 8.02%, לצד תשואה בשיעור של 27.17% לתקופה של 3 שנים, שהינה התשואה הגבוהה ביותר לתקופה זו מבין כלל קרנות ההשתלמות שנבדקו על ידינו.

בחינת התשואה המצטברת לטווח 5 שנים שומרת את מנהיגות טבלת קרנות ההשתלמות לבית ההשקעות אלטשולר שחם, שמוביל אותה עם תשואה של 46.73% לתקופה זו.

התשואה שהשיג בית ההשקעות לחודש יוני, עם זאת, עומדת על 0.61%, הנמוכה אף מממוצע התשואה של כלל קרנות ההשתלמות לחודש זה, והתשואה שהציג מתחילת השנה היא הנמוכה ביותר מבין תשואות קרנות ההשתלמות לששת החודשים הראשונים של השנה, ועומדת על 7.23%.

*בטבלה לא נכללת קרן ההשתלמות של פסגות שהשיגה בחודש יוני תשואה של 0.45% שהייתה מדרגת אותה מקום אחד לפני הסוף, לקרן תשואה של 7.88% מתחילת 2021, תשואה תלת שנתית מצטברת של 23.06% ותשואה בחמש השנים האחרונות של 36.84%. היקף הקרן: 9 מיליארד שקל.

הכתבה המלאה תפורסם ביום ו' 23.7, במוסף "עסקים" של מעריב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully