וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אין תיירים? יש פיצויים

עודכן לאחרונה: 25.7.2021 / 14:58

הממשלה אישרה את תכנית הסיוע לתיירות של שר האוצר ושר התיירות בסכום של 60 מיליון שקל, לעסקים בתעשיית התיירות שנפגעו בעקבות המגבלות על כניסת תיירים לישראל. הפיצויים יינתנו לבתי מלון שעיקר הכנסתם על תיירות נכנסת ושאיבדו לפחות 40% מהכנסתם

בתום דיונים רבים הושגו הסכמות בין משרד האוצר ומשרד התיירות לבין התאחדות המלונות ולשכת מארגני התיירות הנכנסת, במסגרתן נקבע כי בתי מלון שנפגעו משמעותית בשל ההגבלות על כניסת תיירים מחו"ל לישראל וחוו ירידה של לפחות 40% במחזור העסקים, וכן מארגני התיירות הנכנסת, יקבלו סיוע כלכלי נוסף במהלך החודשים הקרובים. זאת, במטרה לסייע להם בהסתגלות למצב שבו טרם הוסרו המגבלות על כניסת תיירים לארץ.

מלבד הסיוע הכספי למלונות שעדיין לא שבו לפעילות מלאה מאז פרוץ הקורונה, נקבע בהחלטה כי תתאפשר כניסתם של עוד עובדים ירדנים ופלסטינים לעבודה בבתי המלון.

סיוע זה מצטרף לסיוע הניתן לבתי העסק במסגרת תכנית החל"ת החדשה והארכת המענק לעובדים בשכר נמוך (חל"ת גמיש). כעת המשרדים פועלים במשותף במטרה למצוא רשת ביטחון הולמת, באם יעלה הצורך, לענף התעופה ולשאר עובדי תעשיית התיירות.

תיירים בים המלח. ShutterStock
ים המלח: התיירות הישראלית מסוגלת לתמוך בתעשיית המלונאות בימי חופשה ובספופי שבוע, אבל לא למלא את החוסר שיוצר היעדר תיירות נכנסת./ShutterStock

"אסור לתת לבתי מלון להיסגר"

שר האוצר, אביגדור ליברמן: "לאחר שהתחייבתי כי יינתן מענה לתעשיית התיירות, הצלחנו לייצר הסכמות משמעותיות שייתנו מענה הן לענף המלונאות והן לענף התיירות הנכנסת.

אנחנו כאן כדי לטפל במצוקות, ואנו עושים זאת באופן דיפרנציאלי שמיטיב עם אותה אוכלוסייה שנדרשת לסיוע. המצב בו מצוי המשק כיום דורש מאיתנו התנהלות אחראית וכך אנו פועלים".

שר התיירות, יואל רזבוזוב: "אני מודה לשר האוצר על היענותו למצוקתה של תעשיית התיירות. הסיוע שניתן הוא בגדר מענק הישרדות והוא חלק משמעותי במלחמה שלנו ביוקר המחייה.

אסור לתת לבתי מלון להיסגר. זה עניין של ביקוש והיצע. פחות בתי מלון וחדרי אירוח יעלו את הביקוש ויובילו לעליית מחירים.

חווית השירות של תייר המתארח בבתי מלון תלויה בהרבה בהעסקת כח אדם המספק שירותי ניקיון ועזר. לכן אישור להכנסת עובדים זרים נועד להעלות את רמת השירות הקיימת.

בימים מאתגרים אלו חשוב הסיוע למארגני תיירות נכנסת. הם עוגן להכנסת מיליוני תיירים לארץ ויהיו אחראים להכנסת עשרות מיליארדי שקלים לקופת המדינה, ביום שננצח את הקורונה".

שר התיירות יואל רזבוזוב. משרד התיירות,
שר התיירות, יואל רזבוזוב: "עוגן להכנסת מיליוני תיירים לארץ"/משרד התיירות

הפסיקו להתייחס לנתב"ג כאל "שק החבטות של משבר הקוקונה"

יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל: "אנו שמחים ומודים לשר התיירות, יואל רזבוזוב ולשר האוצר, אביגדור ליברמן, שהבטיחו וגם קיימו לדאוג להקצאה תקציבית שתבטיח את המשך פעילותם של מארגני התיירות לישראל לפחות עד לסוף השנה.

כניסתו של יואל רזבוזוב לתפקיד שר התיירות הוא משב רוח מרענן ומעורר תקווה.
התקצי, שאושר יאפשר המשך תמיכה במסגרות העסקיות והעסקת כ-15% מהמומחים בחברות בתחום השיווק שממשיכים לטפל בבקשות לביקורים בישראל ומכינים את הגעת הקבוצות הראשונות לאחר חגי תשרי.

כמו כן, התקציב שאישרו השרים הוא השקעה בטוחה שתניב הפעלה מחדש של אלפי מקומות עבודה בפריפריה התלויים למחייתם בקבוצות התיירים.

אנחנו מעודדים גם מהעובדה ששר התיירות, יואל רזבוזוב פועל להפסקת ההתייחסות לנתב"ג כ"שק החבטות" של משבר הקורונה ולשינוי השיח הציבורי אודותיו. במקום מניפולציות סטטיסטיות, מעמיד השר את הנתונים על דיוקם ובכך מביא וודאות שחשובה במיוחד לענף התיירות".

יוסי פתאל. רמי חכם,
יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל/רמי חכם

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully