וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכול נמצא בנתונים: מתכוננים לשבוע עמוס

כריסטיאן נולטינג, דויטשה בנק

עודכן לאחרונה: 2.8.2021 / 16:41

השבוע הקרוב יהיה עמוס בנתנוים כלכליים, שיעידו במידה זו או אחרת על קצב ההחלמה של השווקים. לאחר סערת שוק הטכנולוגיה: עוד שבוע עמוס של דוחות

השבוע הקרוב יהיה עמוס בנתונים כלכליים. בארצות הברית נקבל את נתון מדד מנהלי הרכש של מכון ISM' כאשר ביום שלישי נקבל את נתון הזמנות ממפעלים ומוצרים. ביום שישי נקבל את דוח התעסוקה החודשי כאשר בהמשך השבוע יתפרסמו דוחות כספיים נוספים. באירופה ובאסיה מדדי מנהלי הרכש של מרקיט יתפרסמו עבור מדינות רבות החל מהיום. תשומת הלב של המשקיעים תהיה בנוגע להאטה ביבשת אסיה לאחר ההתפתחויות האחרונות בנוגע לקורונה וצעדים כמו סגרים שננקטים. החלטות ממשלת סין בנוגע לרגולציה, הערות יושב ראש הפד פאואל בנוגע לאתגרים בשוק העבודה, דרישות רווחה בתחום הילד ווריאנט הדלתא מזכירים לנו שסוגיות לא כלכליות נלקחות בחשבון גם כן בקביעת המדיניות.

יומן אירועים כלכליים:

 • שני: ארצות הברית: מדד מנהלי הרכש של מכון ISM לסקטור הייצור (יולי). גוש היורו: מדד מנהלי הרכש של מכון מרקיט לסקטור הייצור (יולי). הודו: מדד מנהלי הרכש לסקטור הייצור (יולי).
 • שלישי: ארצות הברית - הזמנות מפעלים (יוני). יפן- מדד המחירים לצרכן של טוקיו (יולי).
 • רביעי: ארצות הברית - מדד מנהלי הרכש של מכון ISM לסקטור השירותים (יולי). גוש היורו - מדד מנהלי הרכש של מרקיט משולב (יולי). הודו - מדד מנהלי הרכש של מרקיט משולב (יולי).
 • חמישי:. ארצות הברית - מאזן הסחר (יוני). גרמניה - הזמנות מפעלים (יוני).
 • שישי: ארצות הברית - דוח תעסוקה (יולי). צרפת, גרמניה, איטליה, ספרד - ייצור תעשייתי (יוני).
וול סטריט. Spencer Platt, GettyImages
דרוכים לקראת עוד שבוע של דוחות בארה"ב/GettyImages, Spencer Platt

עדכון שווקים: הנתונים הפונדמנטליים שולטים

בשבוע שעבר השווקים נאלצו להתמודד עם מהלך מפתיע מצד הממשלה הסינית בדמות הגבלות חריפות שהוכרזו על סקטור החינוך והטכנולוגיה. השחקנים בשווקים היו תחת הרושם כי מדובר בעניין ספציפי לסין ונתונים כלכליים טובים הם אלה שהשפיעו במידה רבה יותר על התנהגות השווקים. מדד האס אנד פי 500 סיים את שבוע המסחר בירידה של 0.4% כאשר מדד ה-STOXX 600 סיים בעלייה של 0.1%. אגרות החוב של ממשלת ארצות הברית ל-10 שנים נסחרו הלוך ושוב ללא שינוי משמועתי כאשר אגרות החוב הממשלתיות ביבשת אירופה רשמו ירידה למרות הפתעה שלילית בנתוני האינפלציה האחרונים. מחירי הסחורות ממשיכים להתחזק כאשר מחיר הנפט והזהב רושמים עלייה של יותר מאחוז. מטבע הדולר נחלש לאחר ישיבת הפד ומטבע היורו דולר סיים את השבוע בעלייה של אחוז לרמה של 1.19.

שורה תחתונה: הנתונים הפונדמנטליים החזקים מצליחים לגבור על האתגרים שמגיעים ממקומות שונים.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

זה כל כך טעים ופשוט: מתכון לבננות מקורמלות

בשיתוף חברת גליל

ארצות הברית: אותות מעורבים מכיוון הנתונים אך הפד נותר בשלו

פגישת הפד בשבוע שעבר הייתה האירוע המרכזי בשבוע של נתונים רבים ושיחות לגבי צמצום תוכנית הרכישות על ידי הפד. באופן לא מפתיע הפד הותיר את תוכנית הרכישות שלו והריבית ללא שינוי, אך ציין כי הכלכלה אכן נעה בכיוון הנכון לעבר שני היעדים של הפד- תעסוקה מלאה ויציבות מחירים. במהלך מסיבת העיתונאים של הפד, יושב ראש הפד פאוול המשיך לחזור על התשובה שלו לשאלות כי שהפד ימשיך לעקוב אחר הנתונים וכי החלטה בנוגע לצמצום תוכנית הרכישות לא התקבלה עדיין. הנתונים האחרונים שפורסמו מזכירים לנו כי "השטן נמצא בפרטים". נתון התוצר לרבעון ה-2 ביום חמישי האחרון הצביע על צמיחה של 6.5% בקצב שנתי ומתחת לתחזיות השוק של 8.4%. יחד עם זאת מתחת לכותרת הרשמית ראינו גם את הצריכה הפרטית וגם סקטור השירותים מפתיעים כלפי מעלה עם עלייה של 11.8% ו12% בהתאמה.

שורה תחתונה: הנתונים ממשיכים להיות המבחן עבור הפד בקביעת המדיניות כאשר הכלכלה ממשיכה במסע ההחלמה שלה.

אינפלציה: דאגות אינפלציה בגוש היורו

לאחר העלייה באינפלציה בארצות הברית בחודשים האחרונים, לחץ כלפי מעלה מתחיל להתפתח גם בגוש היורו. העלייה במדד המחירים HICP לרמה של 2.2% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה הייתה האינדיקציה הראשונה לכך שיעד האינפלציה של הבנק המרכזי האירופאי שעומד על 2% עשויה להיפרץ בחודשים הבאים לאחר מדדים נמוכים יותר בחודשים מאי ויוני (2% ו1.9% בהתאמה). אנו מצפים להמשך עלייה במדד המחירים לצרכן לאור שילוב של בעיות בשרשראות אספקה, שינוי המע"מ בגרמניה ולחצים בסקטורים ספציפיים לאור הפתיחה מחדש של הכלכלה. עם העובדה כי חלק גדול מהשפעות אלו יפוגו בתחילת השנה הבאה, אנו צופים כי נתוני האינפלציה הגבוהים בגוש היורו יוכחו כזמניים. באופן כללי הסיכון למחירים בגוש היורו הוא כלפי מעלה בחודשים הקרובים. מדד המחירים ליצרן שיתפרסם השבוע עשוי לתת אינדיקציה נוספת עד כמה העלייה במחירי הגלם תתגלגל לעלייה במחיר המוצר לצרכן ויוצרת לחץ כלפי מעלה במחירים. לאחר הזינוק בחודש שעבר של 9.6% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה, הנתון הקרוב שיפורסם ביום שלישי יזכה למעקב צמוד של המשקיעים.

שורה תחתונה: אינפלציה גבוהה זמנית בגוש היורו צפויה ומגלמת בעיקר גורמים זמניים שיחלפו.

חילוץ תושבים מקולהאפור המוצפת בעקבות גשמי המונסון הכבדים במדינת מהאראשטרה, הודו, 23 ביולי 2021. רויטרס
לא מומלץ להיקלע, אבל זה דווקא מקרר את עליית המחירים. מונסון בהודו/רויטרס

הודו: ההתאוששות זוכה למעקב צמוד, הוועדה המוניטרית ההודית בפוקוס

בהודו נתוני מדד מנהלי הרכש עבור סקטור הייצור והשירותים לחודש יולי (יתפרסמו ביום רביעי) יזכו למעקב צמוד מצד המשקיעים אחר סימנים להתאוששות לאחר שמדדי מנהלי הרכש שפורסמו בחודש שעבר הצביעו על התכווצות לאור הסגרים ברחבי המדינה. עם ירידה חדה במספר הנדבקים היומי בקורונה במהלך חודש יולי ואינדיקטורים של מוביליות שמצביעים על חזרה לתחייה, הצפי בשווקים הוא להתאוששות מסוימת במדד מנהלי הרכש. הוועדה המוניטרית של הבנק המרכזי ההודי תיפגש בהמשך השבוע לבחינת המדיניות שלה לאור העובדה כי נפרץ יעד המחירים של 6% של הבנק במהלך 2 החודשים האחרונים. הועדה המוניטרית צפויה להמשיך להישאר עם מדיניות מרחיבה ולהשאיר את הסטטוס קוו בנוגע לריבית הריפו ובכך למעשה להתעלם מן הקפיצה הזמנית באינפלציה. יש לציין כי הודו סוף סוף רואה עונת מונסונים טובה ובכך צפויה לקרר את עליית מחירי המזון ולספק לבנק המרכזי ההודי מרחב נשימה בקשר לאינפלציה.

שורה תחתונה: שיפור רצוף צפוי בנתונים הכלכליים כאשר המדיניות של הבנק המרכזי ההודי צפויה להישאר על כנה.

עוד שבוע עמוס של דוחות לרבעון ה-2

לאחר הדוחות של ענקיות הטכנולוגיה בשבוע שעבר, נקבל השבוע 132 דוחות נוספים של חברות במדד האס אנד פי 500 יחד עם 85 דוחות של חברות במדד ה- STOXX 600 (11% במונחי שווי שוק ו17% בהתאמה). מתוך 294 דוחות עד כה של חברות במדד האס אנד פי 500 שפרסמו את תוצאותיהם, 87% היכו את התחזיות. תחזיות שמשלבות מספרים מעורבים של חברות שדיווחו כבר וצפויות לדווח מצביעים על גידול של 85.1% ברווח המצרפי לרבעון השני במדד האס אנד פי 500 לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה וגידול של 23.1% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. כל 11 הסקטורים צפויים לדווח על גידול ברווח לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. עבור שנת 2021 כולה הרווחיות במדד צפויה לרשום גידול של 40.7% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה כאשר ההכנסות צפויות לרשום גידול של 13.9%. באירופה, 287 חברות במדד STOXX 600 דיווחו את תוצאותיהם לרבעון ה-2 עד כה כאשר 64% מהם הכו את התחזיות. קונצנזוס התחזיות עומד על גידול של 120.8% ברווח לרבעון ה-2 לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה כאשר ההכנסות צפויות לצמוח בשיעור של 21.5%. כמו בארצות הברית, הסקטורים המחזוריים צפויים לרשום גידול חד יותר ברווח לעומת הסקטורים הדפנסיביים יותר. עבור שנת 2021 כולה הרווחיות/ ההכנסות צפויות לעלות בשיעור של 49.4% ו10.9% בהתאמה.

שורה תחתונה: התוצאות היחסיות החזקות בסקטורים המחזוריים לעומת הדפנסיביים לא באו לידי ביטוי בביצועים יחסיים טובים יותר באף צד של האטלנטיק.

כריסטיאן נולטינג הוא הכלכלן הראשי של דויטשה בנק

 • עוד באותו נושא:
 • שווקים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  6
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully