עיריית בת ים תפצה ילד שאיבד את עינו ביותר ממיליון שקל

הילד איבד את ראייתו בעין אחת לאחר שבורג חדר לעינו בעת ששיחק בגן שעשועים בעיר - כך נקבע בהסכם הפשרה.

09/08/2021

עיריית בת ים תפצה ילד בן 12, שאיבד את הראייה בעין אחת לאחר שבורג חדר לעינו בעת ששיחק בגן שעשועים בעיר, בסכום של 1.15 מיליון שקל. כך נקבע לאחרונה בהסכם פשרה אליו הגיעו הורי הילד עם עיריית בת ים וחברת הביטוח שלה, וקיבל תוקף של פסק דין בבית משפט השלום בת"א.

כשהיה הילד בן 7 הוא הגיע עם אביו לגן שעשועים בעיר, שם הוצב מתקן מגלשה בעל מספר "זרועות" גלישה. בזמן שהילד גלש באחת מהן והגיע לסוף המגלשה, חדר לעינו השמאלית בורג ארוך אשר בלט מתוך קרש שהותקן בפתח היציאה של המגלשה, וגרם לו לפציעה קשה.

עוד בוואלה!

SKYMAX, כרטיס האשראי שייקח אתכם הכי מהר לחו"ל

בשיתוף max
ילד חמוד ישן. ShutterStock
הילד סובל מעיוורון מוחלט בעינו, מהרטבת לילה, פגיעה בדימוי העצמי ונזקק לטיפול נפשי(צילום: ShutterStock)

באמצעות משרד עורכי הדין פרויליך פרחי, הגישו הורי הילד תביעה נגד העירייה, בה ציינו כי רק לאחר התאונה, פורקה המגלשה המסוכנת על ידי העירייה, דבר שלו היה נעשה קודם לכן, היה מונע את הנזקים הקשים שנגרמו לילד.

ממקום התאונה פונה התובע ע"י אביו לבית החולים, כשהוא סובל מפגיעה אנושה בעינו השמאלית, שכללה שברים בארובת העין וחתכים. הילד עבר ניתוח בעינו , אולם לאחר כחודשיים אושפז לצורך ניתוח נוסף לתיקון פזילה שנוצרה בעינו. בעקבות התאונה סובל הילד מעיוורון מוחלט בעין שמאל ומעיוות בפניו. כמו כן, לטענת הוריו הוא החל לסבול מתופעות של חרדה, הרטבת לילה, פגיעה בדימוי העצמי, מצב רוח ירוד, הפך למסוגר בעצמו, ונזקק לטיפול נפשי-פסיכולוגי.

לתביעה צורפה חוו"ד רפואית של מומחה בתחום רפואת העיניים, שקבע כי עקב התאונה נותרה לילד נכות בשיעור 30% בגין אובדן ראיה בעין אחת, ועוד 5% בגין הפזילה. כמו כן, עליו להרכיב באופן קבוע משקפי מגן, על מנת להגן על העין הבריאה.

  • ילד
  • בת ים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully