וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נמשכת השביתה הכללית בפלאפון ובבזק בינלאומי

וואלה! כסף

עודכן לאחרונה: 11.8.2021 / 11:13

השביתה כוללת את כל העובדים בשתי החברות, כולל טכנאים. כל מוקדי החברה, בהם שירות, תפעול ורכש, יפעלו במתכונת שבת. לא יתקיימו עבודות ומשמרות לילה, ויבוטלו כל העבודות היזומות. לא שובתים: עובדי Yes המאוגדים בהסתדרות הלאומית

ועד עובדי אלפא הכריז אתמול על שביתה כללית בחברות פלאפון ובזק בינלאומי. השביתה, שתתקיים בהתאם להנחיות ההסתדרות וועד העובדים, תכלול את כלל העובדים בשתי החברות, כולל טכנאים. כל מוקדי החברה, כולל שירות ותמיכה, לא יפעלו. לא יתקיימו עבודות ומשמרות לילה, ויבוטלו כל העבודות היזומות. ועד העובדים הודיע כי שירותי הביטחון וההצלה יקבלו שירות במתכונת שבת.

בנוסף, החל מהיום ועד להודעה חדשה יחריפו העובדים את השביתה כשבין היתר לא יינתן שירות ללקוחות בזק בינלאומי ו- yes בנקודות השירות, תיעצר העברת תשלומים לספקים ולא ייקלטו תשלומים, ישובש השירות ללקוחות VIP ולקוחות מכרז חשכ"ל, ייעצרו העבודות לשדרוג הרשת ולא יבוצעו התקנות ותיקונים ללקוחות עסקיים בשירותי IT.

כזכור, לפני כחודש וחצי הכריזה ההסתדרות סכסוך עבודה בחברות פלאפון ובזק בינלאומי. זאת על רקע סירובה של ההנהלה המשותפת לחברות קבוצת אלפא (פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes) לנהל מו"מ משותף לכלל עובדי הקבוצה כמענה לניסיונות ההנהלה לחשק את העובדים במו"מ, ונוכח השינויים הדרמטיים שמבקשת ההנהלה לבצע. שינויים אלו משליכים על זכויות העובדים ומאיימים על ביטחונם התעסוקתי.

שביתה בבשק ובפלאפון 1. דוברות ההסתדרות,
כאן שביתה: מוקד השירות סגור/דוברות ההסתדרות

הפנייה של יו"ר ההסתדרות

בתחילת השבוע פנה יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ליו"ר קבוצת בזק גיל שרון ולמנכ"ל חברות אלפא רן גוראון בקריאה דחופה לפתרון המשבר החמור ביחסי העבודה בין הנהלת חברות אלפא לעובדים.

במכתבו הודיע בר-דוד למנהלי קבוצת אלפא כי "ככל שעד יום שלישי לא יחול שינוי ביחסכם לעובדים ולא יימצא פתרון למשבר החמור, בכוונתנו להנחות את העובדים להחריף את הצעדים הננקטים במסגרת סכסוך עבודה שהוכרז כדין. אין בכוונתי לעמוד מנגד כשהתנהלותכם מובילה לסכנה מיידית למטה לחמם של העובדים הללו".

לטענת ההסתדרות, מאז פרסום המכתב ועד היום לא התקיימו כל מגעים בין הצדדים או התבצעה פנייה כלשהי מצד הנהלת קבוצת בזק לפתוח במו"מ.

בשבוע שעבר הודיע ועד עובדי אלפא על הפסקת העבודות לפיתוח דור 5 בפלאפון ועצירת פיתוח ממשק הסיבים האופטיים בבזק בינלאומי. בנוסף, הודיעו הוועדים על עצירה מוחלטת של העבודה המשותפת (סינרגיה) בין שלוש חברות אלפא: פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes. במקביל, יימשכו ההפגנות מול בתיהם של בכירי קבוצת אלפא.

תגובות

תגובת החברות פלאפון ובזק בינ"ל: "בשל עיצומי עובדים יתכנו זמני המתנה ארוכים מהרגיל במענה שירות הלקוחות, ויינתן מענה בנושאי תפעול תקלות טכניות.
אנו מכבדים את זכות העובדים לשבות, תוך שמירה על אחריות ומקצועיות כלפי לקוחות החברה"

ועד עובדי yes המאוגד בהסתדרות הלאומית, מבהיר כי עובדי yes אינם שובתים כעת, ופועל בדרכים אחרות: "ההסתדרות הכללית נכשלה ופועלת בהתאם. אנחנו נמצאים בעיצומו של משא ומתן על הסכם שיזניק את תנאיהם של העובדים, ולא מצטרפים למהלכים פוליטיים של ההסתדרות הכללית, שנעשים לקראת הבחירות על ראשות הארגון ועל גב העובדים. אם בהסתדרות חושבים שהעובדים הם פיונים בקמפיין הבחירות לראשות ההסתדרות, שיבושם להם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully