וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"מדיניות הפרד ומשול. לחזירות אין גבול"

עודכן לאחרונה: 12.8.2021 / 16:11

העיצומים בפלאפון ובזק בינ"ל: בעוד העובדים המאוגדים בהסתדרות הכללית מחריפים את העיצומים, מודיעים עובדי "יס" המאוגדים בהסתדרות הלאומית על השגת הסכם עבודה חדש. יו"ר ועד עובדי פלאפון ובזק בינ"ל, יחיאל שמן: זו מדיניות הפרד ומשול, לחזירות הזאת אין גבול"

נמשכים העיצומים בחברות פלאפון ובזק בינלאומי, בעוד בחברת Yes מודיע ועד העובדים על הסכם שיכניס כ-55 מיליון שקל לעובדי החברה.

מחאת העובדים בפלאפון ובבזק בינ"ל היא המשך לסכסוך העבודה שהוכרז לפני חודש וחצי. לפי ההסתדרות הכללית, הסיבה לסכסוך היא סירובה של ההנהלה המשותפת לחברות קבוצת אלפא (פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes) לנהל מו"מ עם כלל עובדי הקבוצה הוכח השינויים שמבקשת ההנהלה לבצע במסגרת המיזוג.

במסגרת העיצומים לא יינתן שירות טלפוני ללקוחות עסקיים עד השעה 12:00, לא יבוצעו תשלומי ספקים, לא יועברו צ'קים ללקוחות ועוד. עם זאת, יינתן שירות טלפוני ללקוחות פרטיים.

בוועד עובדי פלאפון ובזק בינלאומי חוששים כי כתוצאה ממיזוג החברות יפוטרו מאות עובדים מכל החטיבות. לדברי יו"ר הוועד, יחיאל שמן, "רוצים לפטר עובדים מכל החברות. יצאנו מתוך הסכמה שרוצים להות חברת תקשורת חדשה שתיתן אופק לעובדים.

החברות המקבילות, פרטנר, סלקום הן חברות של 3500 - 3700 עובדים, ואנחנו כל הקבוצה זה 4,100. הפער ביננו לא גדול".

שמן מסביר את דרישת העובדים לנהל מו"מ משותף לכלל עובדי הקבוצה ולא עם כל קבוצת עובדים בנפרד: "כל חברה בנפרד יותר חשופה לזעזועים. ההנהלה לא מוכנה לתת הסכם אחד לכולם, היא התחילה במדיניות 'הפרד ומשול'.

שמן מתכוון בדבריו לסיכום עליו נודע הבוקר, בין עובדי "יס" המאוגדים בהסתדרות הלאומית לבין הנהלת החברה. "יש פה דירקטוריון אחד והנהלה אחת, ואם חברות הדירקטוריון היא כלפי איזו חברה? בזק, בזק בינלאומי, יס, פלאפון? כולם בניגוד העניינים. תעשו חברה אחת, שתהיה חברת בת של בזק, אלפא. בזק גם ככה מרוויחה מהסינרגיה - בשנתיים וחצי האחרונות 1,500 משרות ירדו. אבל זה לא מספיק להם, הם רוצים עוד ועוד ועוד. לחזירות הזאת אין גבול".

הקמת ועד אלפא. מימין: יחיאל שמן, ארנון בר-דוד, יקי חלוצי ולימור ליברמן לביא. דוברות ההסתדרות,
הקמת ועד עובדי "אלפא" לפני שלושה חודשים: יחיאל שמן, ארנון בר דוד(יו"ר ההסתדרות הכללית), יקי חלוצי ולימור ליברמן לביא/דוברות ההסתדרות

בינתיים, ב- YES

במקביל, ההסתדרות הלאומית המייצגת את עובדי חברת יס, הודיעה הבוקר כי נחתם הסכם קיבוצי עם ההנהלה. בהסכם מוסדרות הזכויות הסוציאליות והפנסיוניות של 1150 עובדי החברה, תוספות שכר ומענקים, משופרים תנאים נלווים לשכר ומוענק הסדר פרישה מיטבי לפורשים מרצון.

לפי הודעת ההסתדרות הלאומית, ההסכם כולל שיפור תנאי העבודה עבור עובדי יס: "תקציב הבונוס השנתי יוכפל, העלאות שכר ואף הסכמה בין ועד העובדים להנהלת yes לחלוקת מענק פונדקאות".

בהודעת נכתב ההסכם נחתם לאחר משא ומתן אינטנסיבי של חודשים ארוכים. על ההסכם חתמו במטה ההסתדרות הלאומית במודיעין יו"ר ההסתדרות הלאומית, יואב שמחי, יו"ר ועד עובדי yes, אלי כהן, מנכ"ל yes, רן גוראון וסמנכ"ל משאבי האנוש צביקה אברמוביץ. לפי ההודעה, ההסכם מציג תוספת של 55 מיליון שקל לעובדים, הכולל הסכמי פרישה מרצון שגובה של 250% מהשכר.

חתימה על הסכם עבודה ב"יס". יח"צ,
מימין לשמאל: צביקה אברמוביץ סמנכ"ל משאבי אנוש yes, רן גוראון מנכ"ל yes, יואב שמחי יו"ר ההסתדרות הלאומית, אלי כהן יו"ר ועד עובדי yes ויאיר שלם מנכ"ל ההסתדרות הלאומית/יח"צ

"ארגון עובדים איתן, שמייצג אך ורק את האינטרסים של עובדי yes"

עו"ד ליאת אלזנר ועו"ד בטי מצר לוי מ"בטי מצר לוי משרד עורכי-דין" ליוו וייצגו את ועד עובדי yes במשא ומתן. את הנהלת yes ייצגו עורכי הדין ירון לסטרל וסזי כהן-פבון ממשרד "ש.הורוביץ".

רן גוראון, מנכ"ל yes: "חתמנו על הסכם עם ועד עובדי yes וההסתדרות הלאומית במסגרתו הגענו להבנות המיטיבות עם כל הצדדים. אני רוצה להודות לכל הצדדים אשר הפגינו אחריות רבה במהלך המשא ומתן ופעלו בפתיחות ובשיתוף פעולה. החתימה על ההסכם היא משמעותית לקראת האתגרים הניצבים בפני החברה המובילה את שוק הטלוויזיה בישראל".

יואב שמחי, יו"ר ההסתדרות הלאומית: "עשינו היסטוריה. הסכם yes UP הוא הישג נוסף של ההסתדרות הלאומית, עוד הסכם קיבוצי שלא משאיר אף עובדת ועובד מאחור, ומעניק להם זינוק אדיר בתנאי ההעסקה. כך העובדים הנפלאים ב-yes יוכלו להמשיך לעשות את עבודתם המצוינת, כשהם יודעים שהם מקבלים את התמורה שמגיעה להם לצד ביטחון תעסוקתי עם ועד עובדים וארגון עובדים איתן, שמייצג אך ורק את האינטרסים של עובדי yes".

אלי כהן, יו"ר ועד עובדי yes: "החתימה על הסכם yes UP היא יום חג עבורנו. זהו הסכם קיבוצי שמשפר משמעותית את תנאי ההעסקה של עובדות ועובדי yes, המותג החזק ביותר בשוק התקשורת. מהיום העובדים יהנו מחבילת התנאים וההטבות הטובה בהיסטוריה של ,yes ומבינים שעמדנו במילה שלנו, שרק ועד yes ידאג לעובדי yes!

"אנו מודים להסתדרות הלאומית, שהובילה את המשא ומתן האינטנסיבי הזה, ומלווה את העובדים והוועד במקצועיות ובערכיות. אני משוכנע שההסכם הזה יבטיח את התפתחותה של yes ועובדיה".
קרדיט צילום סטילס: יח"צ

בתמונה מימין לשמאל: צביקה אברמוביץ סמנכ"ל משאבי אנוש yes, רן גוראון מנכ"ל yes, יואב שמחי יו"ר ההסתדרות הלאומית, אלי כהן יו"ר ועד עובדי yes ויאיר שלם מנכ"ל ההסתדרות הלאומית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully