וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מפעל הפיס מתייעל: מקצץ שכר ומפטר 6% מכוח האדם

עינב בן יהודה

5.2.2003 / 12:38

מהלך ההתייעלות כולל תוכנית פרישה מוקדמת והקטנת תקציבי מענקים חיצוניים לתרבות וקרנות בשיעור של 5%

יו"ר מפעל הפיס, אברהם כץ עוז, יביא מחר לאישור הדירקטוריון תוכנית התייעלות, הכוללת הפחתת שכר העובדים והפנסיונרים בשיעור של 1%-6% ופיטוריהם של 6% מכלל העובדים במפעל הפיס, 12 איש, תוך 3 חודשים. במפעל הפיס מועסקים כיום כ-200 עובדים.

כמו כן כוללת התוכנית הקטנת מספר הרכבים בחברה מ-38 ל-33, תוכנית פרישה מוקדמת והקטנת תקציבי מענקים חיצוניים לתרבות וקרנות בשיעור של 5%. כץ עוז מעריך כי התוכנית תוביל לקיצוץ של כ-40 מיליון שקל, וזאת בנוסף לתוכנית שאושרה לפני כחודש וחצי במסגרתה הוחלט לקצץ עלויות התפעול במפעל הפיס ב-10 מיליון שקל.

"אף שקיבלנו החלטות ואישרנו את התקציב, יש לי תחושה קשה באשר לשנת 2003 שאליה אנו נכנסים. מצב השוק והמשק, שינויי הנהגה במפעל הפיס עצמו, מצוקות הנוצרות מאי קבלת רשיונות למשחקים חדשים מהאוצר, ובנוסף לכך העומס שפרויקט בינוי 2,350 כיתות מטיל על התקציב - כל אלה מכריחים את מפעל הפיס לנקוט צעדים המצמצמים ומגבילים בשנת 2003, וככל שנקדים לבצעם, כן יוטב", אמר כץ עוז.

ביולי 2003 צפוי כץ עוז לסיים תפקידו כיו"ר מפעל הפיס. על פי הערכות, אשר קדוש, חבר בדירקטוריון מפעל הפיס ולשעבר מנכ"ל הליכוד, צפוי להחליפו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully