וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רמי לוי: דוחות מצוינים ותכנון לפתיחה של עוד 20 סניפים

וואלה! כסף

עודכן לאחרונה: 19.8.2021 / 11:33

רשת רמי לוי שיווק השקמה מסכמת את הרבעון השני של 2021: הרווח הנקי ברבעון זינק בכ-69% לכ-61 מיליון שקל - בעקבות השיפור בתנאי הסחר, יעילות המרכז הלוגיסטי, תרומת המותג הפרטי והמשך חיסכון בהוצאות התפעול. בעלי המניות ייהנו מדיבידנד של 50 מיליון שקל

ברשת "רמי לוי שיווק השקמה" יכולים לסכם עוד רבעון בשביעות רצון, עם נתונים המלמדים על גידול בהכנסות וברווחים. הרווח הנקי של הרשת ברבעון השני של 2021, עמד על קרוב ל-61 מיליון שקל, עלייה של 69% לעומת הרבעון המקביל ב-2020.

ההכנסות ברבעון צמחו בכ-4.3% לכ-1.59 מיליארד שקל - הודות לפתיחת סניפים חדשים לצד עלייה בפדיון חנויות זהות.

כן מציג רמי לוי שיא ברווחיות התפעולית הרבעונית בעשור האחרון - שיעור הרווח התפעולי ברבעון עלה בחדות לכ-5.73%, בהשוואה לכ-4.27% ברבעון הקודם ובהשוואה לכ-4.08% ברבעון המקביל אשתקד. מהרשת נמסר כי היא גאה שהצליחה לשפר את הרווחיות, לדבריה, לא על חשבון המחיר לצרכן אלא באמצעות שיפור תנאי הסחר, המרכז הלוגיסטי והמותג הפרטי והמשך הורדה של עלויות התפעול.

הרשת מפעילה כיום 55 סניפי דיסקאונט ובכוונתה לפתוח סניפים נוספים השנה ובשנה הבאה. הרשת מזהה פוטנציאל צמיחה של עשרים סניפים נוספים בלי לייצר קניבליזציה לסניפים הקיימים.

לאחרונה השיקה החברה מרכז רובוטי גדול בבאר שבע האמור לספק בין 1,000-2,000 הזמנות און-ליין ביום; בימים הקרובים צפויה השקתו של מרכז לוגיסטי חדש "רמי לוי לעסקים" למכירה סיטונאית לבתי עסק, מוסדות ומכולות בצפון הארץ.

במקביל לפרסום הדוחות הכריזה החברה על חלוקת דבידנד לבעלי המניות בסך של כ-50 מיליון שקל, המתווספת לחלוקה של 90 מיליון שקל מתחילת השנה.

רמי לוי מבטיח להישאר הזול ביותר

בווידאו: רמי לוי מבטיח שגם אם יעלה מחיר ישמור על הסל הזול ביותר/צילום: יותם רונן

רמי לוי, מנכ"ל רשת רמי לוי שיווק השקמה: "אנו מסכמים את הרבעון השני של השנה עם צמיחה בהכנסות ועלייה חדה ברווחים של קבוצת רמי לוי, תוך הקפדה על האסטרטגיה שאנחנו מקדמים מיום פתיחת הרשת - להציע את סל המוצרים הזול ביותר ללקוח ולא על חשבון איכות ושירות.

ברבעון זה הצגנו שיא ברווחיות התפעולית הרבעונית במהלך העשור האחרון - הודות לשיפור בתנאי הסחר ויעילות המרכז הלוגיסטי במודיעין, לצד שמירה על היקף הוצאות תפעוליות מצומצם. לאור האתגרים שמציבה הקורונה בפני הציבור, הביטחון התזונתי שמעניקה רשת קמעונאית באמצעות אספקה יציבה וללא מחסורים היא חשובה ביותר.

אנחנו פועלים בכדי למנוע עליות מחירים למרות בעיות ההובלה הימית עימם מתמודד השוק כולו, ובכדי שהעלויות לא יתגלגלו אל הלקוחות. המדינה חייבת לנסות ולפתוח את הפקק הימי ולסייע לקמעונאים בעולמות הסחר. אני מודה לכל עובדי החברה ולמנהליה וכן בראש ובראשונה ללקוחותינו הנאמנים, אני מאחל לכולם בריאות שלמה, חג שמח ושנה טובה".

סניף רמי לוי בחדרה, לאחר ההודעה של תלמה לפיה התגלתה סלמונלה בכמה ממוצריה. שלומי גבאי
סניף רמי לוי בחדרה. הרשת מדווחת על גידול במחזורים ושיפור בפרמטרים התפעוליים/שלומי גבאי

הנתונים בהרחבה

ההכנסות של רשת רמי לוי שיווק השקמה ברבעון השני של שנת 2021 צמחו בכ-4.3% לכ-1.59 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-1.52 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. הצמיחה בהכנסות נבעה מפתיחת שלושה סניפים חדשים בחיפה, בקריית גת ואור עקיבא, מעלייה קלה בפדיון חנויות זהות בשיעור של כ-0.1% ולמרות שבשנה זו חג הפסח חל ברבעון הראשון, בעוד שאשתקד חג הפסח חל ברבעון השני.

הרווח הגולמי ברבעון השני של שנת 2021 עלה בכ-11% לכ-383 מיליון שקל, בהשוואה לכ-345 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. העלייה ברווח הגולמי נבעה מהצמיחה האמורה בהיקפי הפעילות. הגידול נובע מהשיפור בתנאי הסחר, הרחבת מספר הספקים הנעזרים במרכז הלוגיסטי, המותג הפרטי ורווחיות החברות הבנות.

הרווח התפעולי של רמי לוי ברבעון השני של שנת 2021 עלה בכ-46% לכ-91.1 מיליון שקל, בהשוואה לכ-62.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

שיעור הרווח התפעולי ברבעון השני של שנת 2021 עלה בחדות לכ-5.73%, בהשוואה לכ-4.27% ברבעון הקודם ובהשוואה לכ-4.08% ברבעון המקביל אשתקד. העלייה בשיעור הרווח התפעולי נבעה מהגידול האמור ברווחיות הגולמית, לצד שיפור בשיעור הוצאות התפעול. שיעור הרווח התפעולי לפני יישום תקן IFRS16 ברבעון עלה לכ-5.18%, בהשוואה לכ-3.74% ברבעון הקודם ובהשוואה לכ-3.20% ברבעון המקביל אשתקד.

בשורה התחתונה, הרווח הנקי של רשת רמי לוי שיווק השקמה ברבעון השני של שנת 2021 זינק בכ-69% לכ-60.8 מיליון שקל, בהשוואה לכ-36 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. העלייה החדה ברווח הנקי נבעה, כאמור, בעיקר מתרומת השיפור בתנאי הסחר מול הספקים ומהתייעלות המרלו"ג.

ה-EBITDA ברבעון השני של שנת 2021 עלה בכ-27% לכ-154 מיליון שקל (כ-9.7% מההכנסות), לעומת כ-121 מיליון שקל (כ-8.0% מההכנסות) ברבעון המקביל אשתקד.

מאזן ליום ה-30.06.2021:
לחברה קופת מזומנים והשקעות לזמן קצר של כ-916 מיליון שקל. מנגד, לחברה חוב פיננסי ברוטו בסכום זניח של כ-13 מיליון שקל בלבד. בהתאם לכך, לחברה עודף נכס פיננסי, נטו בסך של כ-903 מיליון שקל. החברה הודיעה שהיא מייעדת סכום של כחצי מליארד שקל מתוך קופת המזומנים להשקעה אסטרטגית שתוביל להגדלת סל הקניות הממוצע של לקוחות החברה בסניפי החברה והחברה בוחנת השקעות מסוג זה.

במקביל לאישור הדוחות, הכריזה החברה על חלוקת דיבידנד בסך של 50 מיליון שקל, המתווספת לחלוקת דיבידנד של כ-90 מיליון שקל מתחילת השנה. מאז הונפקה לציבור בחודש מאי 2007 ועד היום, חילקה החברה דיבידנד בסכום כולל של כ-1.1 מיליארד שקל.

רמי לוי שותה קופיקס. יחצ,
רמי לוי. צופה פוטנציאל פתיחה של 20 סניפים נוספים/יחצ

התכנון: 20 סניפים נוספים

הרחבת פעילות סניפי הדיסקאונט - רשת רמי לוי שיווק השקמה מפעילה כיום 55 סניפים (מתוכם, 3 סניפים בזכיינות). בכוונת החברה לפתוח עד סוף שנה הבאה עוד סניפי דיסקאונט. בנוסף, החברה מזהה פוטנציאל להקמת כ-20 סניפי דיסקאונט נוספים באזורים חדשים בהם הרשת אינה פועלת כיום ומעריכה כי פתיחת הסניפים החדשים לא יצרו קניבליזציה לסניפי הרשת הפעילים.

כניסה אל תוך מרכזי הערים - בכוונת החברה להרחיב את פעילותה אל תוך מרכזי הערים ולפתוח עוד עשרות סניפים עירוניים, בשטח של 300 עד 700 מ"ר לכל סניף.

הרחבת פעילות מכירות מקוונות בפריסה ארצית - בהתאם לאסטרטגיית החברה להרחבת המכירות המקוונות, התקשרה החברה עם חברת פאבריק (לשעבר קומנסנס רובוטיקס) להקמת 12 מרכזים לוגיסטים רובוטיים עד סוף שנה הבאה, שיתנו שירות ומענה בתחום המכירות המקוונות ובפריסה ארצית.

החברה מפעילה כיום שני מרכזים רובוטיים במרכז ת"א ובבאר שבע המיועדים למכירות מקוונות בלבד. החברה צפויה לפתוח מרכז רובוטי נוסף עד סוף השנה בבפתח תקווה. המרכזים הרובוטיים צפויים לספק בין 1,000 ל-2,000 הזמנות מדי יום. בימים אלה, משיקה החברה מרכז לוגיסטי חדש בצפון במסגרת "רמי לוי לעסקים".

ארנק דיגיטלי ומוצרים פיננסיים - החברה השיקה ארנק דיגיטלי חדשני שיאפשר שירותים טכנולוגיים ופינסיים מתקדמים ללקוחות החברה וללקוחות מועדון הלקוחות של רמי לוי. במסגרת הארנק בכוונת החברה להציע ללקוחותיה גם מוצרי אשראי וביטוח. לאחר השקה מוצלחת נרשמו לשירות הארנק הדיגיטלי כמאה אלף לקוחות.

רשת רמי לוי שיווק השקמה, בניהולו של רמי לוי, פועלת 45 שנה כרשת חנויות דיסקאונט בתחומי המזון והטואלטיקה. הרשת פועלת הן במגזר הקמעונאי והן במגזר הסיטונאי, ומפעילה כיום 55 סניפי סופרמרקט (מתוכם, 3 סניפים הפועלים בשיטת הזכיינות).

במקביל, החברה פועלת להרחבת פעילותה אל תוך מרכזי הערים הן באמצעות פתיחת סניפים עירוניים חדשים והן באמצעות רכישת רשתות עירוניות פעילות. לחברה כ-290,000 מנויים סלולריים כמפעיל סלולארי וירטואלי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully