וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כמעט מיליארד דולר: הרכש החדש של טדי שגיא

עודכן לאחרונה: 13.9.2021 / 18:43

זאת אחת מהרכישות הגדולות ביותר של חברה זרה על ידי חברה ישראלית: Kape של טדי שגיא רוכשת את ExpressVPN האמריקאית תמורת 936 מיליון דולר. הרכישה, הנחשבת לגדולה ביותר בשוק העולמי של הגנת הפרטיות, תהפוך את Kape לענקית עולמית בתחום שצומח במהירות

Kape, ספקית התוכנה לאבטחת סייבר ופרטיות ברשת שבשליטת טדי שגיא, הצהירה בעבר על כוונתה להפוך לשחקן עולמי מוביל בשוק הפרטיות ועתה היא עושה זאת.

אחרי שבשנתיים האחרונות ביצעה שתי רכישות משמעותיות והשלימה גיוס הון משמעותי, Kape מבצעת עסקת ענק בקנה מידה ישראלי: החברה רוכשת את ExpressVPN האמריקאית תמורת 936 מיליון דולר במזומן ובמניות.

הרכישה הופכת לרכישה הגדולה ביותר בתולדות החברה ולאחת הרכישות הגדולות ביותר של חברה זרה שנעשתה על ידי חברת טכנולוגיה ישראלית. Kape תהפוך לחברת ההיי-טק הישראלית בעלת כמות הלקוחות הגדולה ביותר: כ-6 מיליון לקוחות משלמים.

טדי שגיא. יחצ,
טדי שגיא,בעל השליטה ב-KAPE: הוציא קרוב למיליארד דולר כדי להפוך לשחקן המוביל בשוק פתרונות הפרטיות/יחצ

כבר בחודש מרץ השנה רכשה Kape, שבשליטת איש העסקים טדי שגיא, את וובסלנס הישראלית תמורת 149 מיליון דולר ובנובמבר 2010 רכשה את PIA (Private Internet Acsses) האמריקאית תמורת 128 מיליון דולר.

שתי הרכישות, של PIA האמריקאית ושל וובסלנס הישראלית, יחד עם הרכישה הנוכחית ממצבים את Kape על מפת עסקאות ההייטק הכי גדולות שבוצעו אי פעם על ידי חברות ישראליות. למעשה, Kape מטביעה את חותמה כאחת מחברות ההייטק היותר מצליחות ורווחיות שצמחו כאן בישראל, ללא סיוע של קרנות הון סיכון.

כמו כן, הרכישה עשויה (במרוצת הזמן) להפוך את Kape לחברה הישראלית בעלת השווי הגבוה ביותר מבין הישראליות שנסחרות בשוק ההון הבריטי

ExpressVPN הוקמה בשנת 2009 על ידי 2 מייסדים, פיטר בורצ'ארדט (Peter Burchhardt) ודניאל פומרנץ (Daniel Pomerantz).

החברה הפכה בעשור האחרון לאחת מהחברות המובילות בעולם באספקת פתרונות פרטיות ברשת והיא משרתת מעל לכ-3 מיליון מנויים משלמים ברחבי 180 מדינות שונות, וכמחצית מהם מארה"ב לבדה.

שיעור הלקוחות החוזרים של החברה הוא גבוה מאוד - 82% - ומעיד על שביעות רצונם מפתרונותיה. פתרונות החברה זכו בפרסים רבים, והם נגישים במגוון רחב של מערכות הפעלה דוגמת Windows, Mac, iOS, אנדרואיד ולינוקס כמו גם מגוון של ראוטרים (נתבי רשת).

730 עובדים מסביב לעולם, ומטה במגדלי עזריאלי

המותג ExpressVPN הוא אחד המוכרים והמצליחים בשוק הפרטיות לחברה יש הסכמי הפצה עם חברות ענק דוגמת HP, נוקיה ופיליפס.

על הצלחתה של ExpressVPN ניתן ללמוד מתוצאותיה הכספיות ב-5 השנים האחרונות: בשנת 2017 עמדו הכנסות החברה על 83.9 מיליון דולר, שצמחו ל-135.9 מיליון דולר ב-2018; ל-203.9 מיליון דולר ב-2019 והמשיכו לצמוח ב-2020 ל-279.4 מיליון דולר. במקביל, עלה ה-EBITDA (רווח לפני הוצאות מימון, מס, פחת והפחתות) והגיע בשנת 2020 ל-74.8 מיליון דולר.

הרכישה מאפשרת ל- Kape להתרחב משמעותית: החברה המאוחדת תשרת כ-6 מיליון מנויים משלמים, קרוב למחציתם מארה"ב בלבד. בגין שנת 2022 ההכנסות פרו-פורמה צפויות להיות בין 610-624 מיליון דולר וה-EBITDA המתואם יהיה בין 166-172 מיליון דולר.

כך, תהפוך Kape לאחת השחקניות הטהורות (pure play) המובילות בעולם בשוק הצרכני של פתרונות אבטחה ופרטיות דיגיטליות - שוק שצומח במהרה.

בגזרת העובדים - ExpressVPN מעסיקה מעל 290 עובדים בכ-20 ערים ברחבי העולם, והחברה הממוזגת תעסיק כ-730 עובדים. בקרוב, Kape צפויה לעבור למשרדים חדשים בישראל בבניין עזריאלי סיטי בתל אביב.

sheen-shitof

הסוד? שחיית חתירה

איך להיראות ולהרגיש מצוין, לחיות בריא ולהפחית במשקל?

בשיתוף TI SWIM
עידו ארליכמן. הדס פרץ,
עידו ארליכמן, מנכ"ל Kape: "העסקה אפשר לצרכנים להחזיר לידיהם את השליטה על הזהות והחיים הדיגיטליים שלהם"/הדס פרץ

הרכישה מחזקת משמעותית את היכולת של Kape ליישם את מטרותיה האסטרטגיות ואת תוכניתה למינוף צמיחתה: הרחבת בסיס הלקוחות העולמי, הגדלת הערך של הלקוח לכל אורך מחזור חייו, הרחבת יכולות השיווק, מינוף פלטפורמת רכישת הלקוח, שימור הצמיחה של החברה דרך רכישות והרחבת פורטפוליו המוצרים ויכולות ההפצה.

שוק הפרטיות הוא שוק שגדל מהר: עד שנת 2027 (כלומר, תוך 6 שנים מהיום) הוא צפוי לעמוד על 107.6 מיליארד דולר (גידול שנתי ממוצע של כ-20%).

עידו ארליכמן, מנכ"ל Kape בחמש השנים האחרונות, ציין: "רכישת ExpressVPN מאפשרת לנו למקם את Kape בקדמת חזית אספקת פתרונות האבטחה והפרטיות החדשניים ביותר לכל הצרכנים ברחבי העולם, ותאפשר לצרכנים להחזיר לידיהם את השליטה על הזהות והחיים הדיגיטליים שלהם.

אנחנו מאמינים כי עסקה זו היא הוכחה לחוזק הפעילות הקיימת שלנו ואסטרטגיית הצמיחה שלנו. הרכישה ממצבת אותנו באופן אידיאלי להמשך הרחבת דריסת הרגל העולמית שלנו בעידן שבו אבטחה ופרטיות דיגיטליות מעולם לא היו חשובות יותר".

במהלך תקופת כהונתו של ארליכמן ביצעה Kape מספר רכישות בהן השקיעה 1.2 מיליארד דולר במזומן ובמניות.

העסקה תורכב ממזומן וממניות, וכדי לממן חלקית את מרכיב המזומן המשולם מיידית, תבצע Kape הנפקת מניות נוספת בהיקף של מאות מיליוני דולרים.

תמורת הרכישה תועבר למייסדי ExpressVPN בשלושה שלבים: 354 מיליון דולר במזומן עם סגירת העסקה; 237 מיליון דולר במניות של Kape שיהיו חסומות למכירה למשך 24 חודשים מרגע סגירת העסקה; ו-345 מיליון דולר במזומן שישולמו בשתי מנות שוות 12 חודשים לאחר סגירת העסקה ו-24 חודשים אחרי. את חלק המזומן השלישי תממן Kape על ידי לקיחת הלוואה מסינדיקט המלווים הנוכחי של החברה ועל ידי המזומן שהחברה מייצרת.

שני מייסדי ExpressVPN ימשיכו לעבוד בחברה הממוזגת ולנהל את פעילות ExpressVPN תחת המטריה של Kape ויחזיקו ב-14% מהון המניות של Kape. השניים הכירו בלימודיהם באוניברסיטת וורטון: בורצ'ארדט הוא מהנדס תוכנה בהשכלתו.

לפני שהקים את ExpressVPN, היה בורצ'ארדט מנהל צוות פיתוח בכיר במיקרוסופט והיה מעורב במחזור החיים של המוצרים שהיו תחת אחריותו. יש לו 15 שנות ניסיון בפיתוח מוצרים. פומרנץ הוא יזם סדרתי שהקים את החברה הראשונה שלו כשהיה בן 21.

בדומה לשותפו, יש לו 15 שנות ניסיון בניהול עסקים ועיקר מומחיותו הוא בתפעול, שיווק, מימון וכאמור ניהול. "היה לנו מאוד חשוב שכל מי שנצטרף אליו, יחלוק אתנו את המחויבות הבסיסית לפרטיות המשתמש ו- Kapeחשפה את מחויבותה זו בקלפיה", ציין פומרנץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully