וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: עלית תראה ברבעון ה-4 יציבות בהכנסות

אלי דניאל

6.2.2003 / 13:31

הרווח התפעולי יסתכם בכ-21.1 מיליון שקל; צפוי גידול בהכנסות וברווחים; מורידים ההמלצה לעלית 5 מ"קנייה" ל"החזק" ומפחיתים מחיר היעד ל-122 שקל

האנליסט בני שרביט מבנק הפועלים, מפרסם היום עדכון להמלצת הבנק למניית עלית 5, לקראת פרסום תוצאות הרבעון הרביעי של שנת 2002. שרביט מפחית את המלצתו למניית החברה מ"קנייה" ל"החזק", במקביל לקיצוץ מחיר היעד מ-163 שקלים ל-122 שקלים למניה, מחיר הגבוה בכ-17% ממחיר המניה עם פתיחת המסחר בבורסה התל אביבית.

שרביט סבור כי תוצאות החברה לרבעון הרביעי יהיו בינוניות עד טובות. להערכתו, תירשם יציבות בהכנסות - למרות המיתון שגרם לירידה בצריכת המזון לנפש, ואלה יסתכמו בכ-546 מיליון שקל. באשר לרווח התפעולי, הרי שלגביו שרביט אופטימי והוא מעריך כי זה יסתכם בכ-21.1 מיליון שקל - שיפור של מאות אחוזים בהשוואה לרבעון המקביל וזאת בעיקר בשל תהליך ההתייעלות והשיפור בשולי ההפסד התפעולי של עלית אינטרנשיונל. בשורה התחתונה צפויה עלית להראות רווח רבעוני של כ-11.6 מיליון שקל, שיפור משמעותי לעומת הפסד של כ-21.3 מיליון שקל שנרשם ברבעון הרביעי בשנת 2001.

שרביט מציין מספר גורמים אשר ישפיעו לטובה על תוצאותיה של חברת המזון ברבעון הרביעי. בין היתר הוא מונה את הפיחות של השקל אל מול היורו - פיחות אשר ישפיע לטובה על מכירות עלית אינטרנשיונל, השקתם של מוצרים חדשים, ורווח הון של כ-9.3 מיליון שקל כתוצאה ממכירת שני נכסי נדל"ן.

נושא נוסף אליו מתייחס שרביט - מגמת המיזוגים והרכישות בענף המזון. לדבריו, מגמה זו עשויה לעזור לעלית להגדיל את הכנסותיה על אף המיתון השורר במשק. בין היתר מציין שרביט בחיוב את הרכישה של 40% מחברת Doncafe הפועלת בסרביה ובמונטנגרו, כאשר לעלית יש אופציה ל-3 שנים לרכוש 10% נוספים ממניות חברה זו. Doncafe הינה חברת הקפה השניה בגודלה בשתי מדינות אלה ומחזור המכירות השנתי של החברה, הנחשבת לרווחית, עומד על כ-20 מיליון יורו.

לדברי שרביט, עלית עברה תהליך התייעלות משמעותי וההפסדים מפעילותה בחו"ל צפויים לרדת במקביל לשיפור ברווחיות התפעולית ולהקטנת שיעור המס האפקטיבי. להערכתו, למרות המיתון במשק, דו"חות שנת 2003 צפויים להיות אף הם טובים ולהראות גידול בהכנסות וגידול דו-ספרתי ברווח התפעולי והנקי. כך, שרביט מעריך כי עלית תרשום ב-2003 הכנסות של כ-2.15 מיליארד שקל ורווח נקי של כ-60.6 מיליון שקל.

בתחילת חודש אוקטובר 2002 הודיעה עלית על כוונתה לבצע Buy-Back של מניותיה, בהיקף כספי של עד 40 מיליון שקל. עד כה לא בוצע מהלך זה, ולהערכתו של שרביט עלית עשויה להתחיל ולרכוש מניות של עצמה במהלך הימים האחרונים של חודש מארס 2003. לדבריו, יישום תוכנית ה-Buy-Backצפוי להעלות את מחיר המניה, ולהביא לגידול ברווח למניה.

מחיר היעד אותו מציב שרביט משקף למניית עלית, מכפיל רווח של 18 על רווחי 2003 הצפויים. להערכתו מדובר במכפיל רווח גבוה לאור המצב במשק ובשוק ההון, ועל כן הוא הפחית את ההמלצה למניית החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully