פעמון השלום לחלל

  • חלל
  • פסטיבל עכו
מיכל גלנטי

במהלך חודש פברואר 2022, צפוי איש העסקים והאסטרונאוט איתן סטיבה, להמריא לחלל למשימה מדעית-היסטורית, משימת "רקיע", בתחנת החלל הבינלאומית. במסגרת ההכנות למסע, התבקש סטיבה לבחור פריטים אישיים אותם ירצה לקחת לחלל. לאחר מחשבה ומיון, הוא החליט לקחת עמו מספר פריטים וביניהם דגם מוקטן של פעמון השלום שיוצר במיוחד במדפסת תלת-מימד.

סטיבה סיפר כי ייקח מעט מאד פריטים שמשקלם הכולל מוגבל לקילו וחצי. הבחירה בדגם פעמון השלום העולמי, מייצג עבורו את החשיבות שבמאמץ להשכנת שלום, או כפי שאמר ראש הממשלה מנחם בגין לקראת ביקורו של נשיא מצרים בשנת 1977: "המלחמה היא נמנעת, השלום הוא בלתי נמנע". פעמון השלום העולמי הוא סמל לשלום שהושג בעולם אחרי שנים שבהן העולם היה שרוי במלחמה הרסנית.
הבחירה בפעמון השלום אינה מקרית, שכן לסטיבה קשר מיוחד לנושא, כיוון שאביו, אהוד סטיבה ז"ל, היה שבוי ביפן בתקופת מלחמת העולם השנייה. לפני מספר שנים, סטיבה יזם את הבאת הפעמון לישראל, ולמעשה בפעם הראשונה צלילי הפעמון היפני נשמעו בקרית אדם, מרכז מחקר, לימוד אבחון וטיפול בעיר לוד, במהלך טקס מיוחד שנערך במקום.

ענבל קרייס, מנהלת המשימה המדעית של "רקיע" ומנהלת החדשנות של חטיבת מערכות טילים וחלל בתעשייה האווירית, אמרה כי "הפעמון הודפס בטכנולוגיית הדפסת תלת ממד במתכת ייחודית בחטיבת מערכות טילים וחלל בתעשייה האווירית. במדפסת עושים שימוש תדיר להדפסת חלקי לוויינים ובאמצעותה ניתן לתכנן ולהפיק חלקים בגאומטריה ייחודית ולהדפיסם. ההדפסה בתלת ממד של פעמון השלום מהווה עוד נתיב לקידמה הישראלית והשימושים הרבים שאפשר לעשות בטכנולוגיות מתקדמות".

עוד בוואלה!

האדמו"ר הרב פינטו: "כך תהיו רופאים של התקופה"

לכתבה המלאה
ענבל קרייס ואיתן סטיבה (צילום: אלעד מלכה)
דגם פעמון השלום (צילום: אלעד מלכה)

טרופר עושה את עכו

פסטיבל עכו לתיאטרון אחר. התקיים זו השנה ה-42. שר התרבות והספורט, חילי טרופר, הגיע לפסטיבל בעכו, כדי להיפגש עם האמנים ולצפות בהצגות. הוא פגש במקום את שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו; ליזו אוחיון, מנכ"לית פסטיבל עכו; ושלום שמואלוב, המנהל האומנותי של הפסטיבל.

שלום שמואלוב, ליזו אוחיון, חילי טרופר ושמעון לנקרי (צילום: סטודיו זוהר, אבי זוהר)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully