האלוף (מיל') עידו נחושתן ימונה לתפקיד נשיא בואינג ישראל

נחושתן יחליף בתפקיד את האלוף במיל' דוד עברי. סר מייקל ארתור, נשיא בואינג העולמית: "לעידו קריירה מפוארת בחיל האוויר, ואנו שמחים כי בחר להצטרף לבואינג כדי להמשיך ולהרחיב את הפעילות שלנו בישראל". נחושתן ייכנס לתפקידו ב-1.1.2022

וואלה! כסף
29/09/2021

האלוף (מיל) עידו נחושתן, מפקד חיל האוויר לשעבר, ימונה לתפקיד נשיא בואינג ישראל, החל מ-1 בינואר 2022. הוא יבוא במקומו של האלוף (מיל) דוד עברי (87) שפורש לגמלאות, אחרי שזה מילא את התפקיד בשני העשורים האחרונים, ולפני כן מילא שורה של תפקידים בכירים ביניהם מנכ"ל משרד הבטחון, שגריר ישראל בארה"ב, יועץ בכיר לשר הבטחון, יו"ר התעשיה האווירית, ראש המועצה לביטחון לאומי, סגן הרמטכ"ל ולפני כן מפקד חיל האוויר.

"מדינת ישראל ותאגיד בואינג צועדים יחד למעלה משבעה עשורים מאז הקמת המדינה ב-1948 ועוד קודם לכן. האלוף (מיל) דוד עברי, הוביל את הפעילות של בואינג בישראל ב-18 השנים האחרונות, ואנו מודים לו על פעילותו הברוכה, ההובלה והמנהיגות.

אנו מכבדים את בקשתו של מר עברי לצאת לגמלאות ומאחלים לו הנאות בהמשך דרכו, ושולחים לו את תודתנו העמוקה על תרומתו לבואינג", כך אמר סר מייקל ארתור, נשיא בואינג אינטרנשיונל.

"אנו שמחים וגאים לקדם בברכה את האלוף עידו נחושתן, מפקד חיל האוויר לשעבר, לשמש כנשיא בואינג ישראל. לעידו קריירה מפוארת בחיל האוויר, ואנו שמחים כי בחר להצטרף לבואינג כדי להמשיך ולהרחיב את הפעילות שלנו בישראל, להעמיק את הקשרים עם התעשיות המקומיות והספקים, להוביל את עובדי החברה ולהרחיב את הפעילות שלנו במדינה", הוסיף סר מייקל ארתור.

נשאר בקוקפיט, הפעם של הבורד. האלוף במיל' עידו נחושתן בשלהי כהונתו כמפקד חיל האוויר(צילום: דובר צה"ל)

האלוף (מיל) עידו נחושתן שירת 37 שנים בחיל האוויר ושימש בתפקיד ראש אגף התכנון של צה"ל (אג"ת), ולאחר מכן בתפקיד מפקד חיל האוויר. נחושתן זכה בשנת 2012 באות לגיון ההצטיינות מטעם שר ההגנה האמריקאי, שהוענק על ידי מפקד חיל-האוויר האמריקאי, גנרל נורטון שוורץ.

הוא בעל תואר ראשון במתמטיקה ומדעי המחשב מאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר מוסמך במנהל עסקים מאוניברסיטת נורת'ווסטרן ואוניברסיטת תל אביב. הוא גם בוגר התכנית לניהול מתקדם של אוניברסיטת הרווארד.

נחושתן פעיל בתחומי חינוך, חברה ותרומה לקהילה, ומשמש כחבר דירקטוריון מכון וייצמן למדע, כחבר מועצת המנהלים של הספרייה הלאומית בירושלים, כיו"ר הוועדה המייעצת של קרן ווקסנר, וכיו"ר לשכת המסחר ישראל-אוסטרליה.

האלוף (מיל) עידו נחושתן צפו להוביל את בואינג ישראל להעמיק את הפעילות והמעורבות של התאגיד בישראל, ולאתר מנועי צמיחה נוספים. הוא יוביל את האסטרטגיה של הקבוצה להרחיב את עסקיה בשוק המקומי, ויתאם את כל פעילות תאגיד בואינג בישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully