וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בלנדר בשלב האחרון להקמת בנק דיגיטלי באירופה

וואלה! כסף

עודכן לאחרונה: 30.9.2021 / 14:46

החברה הגישה רשמית את בקשת הרישיון לבנק המרכזי בליטא. אם הבקשה תאושר והרישיון יתקבל, תהפוך בלנדר לחברת הפינטק הישראלית הראשונה שמקימה בנק דיגיטלי באירופה

בלנדר טכנולוגיות פיננסיות (BLND@TASE) הודיעה היום על הגשת הבקשה הרשמית לקבלת רישיון בנק דיגיטאלי כלל אירופאי. מדובר באבן דרך משמעותית לאחר תהליך ארוך ומקיף של כשנתיים, במסגרתו עברה החברה הערכה מקדמית של הבנק המרכזי ולדבריה הוכיחה את עמידותה בכל התנאים הנדרשים לקבלת רישיון להקמת בנק דיגיטאלי כלל אירופאי לגיוס פיקדונות ומתן אשראי.

על פי הודעת החברה, הרישיון הבנקאי צפוי להתקבל במהלך 2022. עם קבלת הרישיון תהפוך בלנדר לחברת הפינטק הישראלית הראשונה שמקימה בנק דיגיטלי ייעודי באירופה לאשראי ופיקדונות. בכך תרחיב החברה באופן משמעותי את פעילות הליבה שלה הכוללת מתן אשראי לרכישת מוצרים (Buy Now Pay Later) ואשראי לרכישת רכב וכן להרחיב את פעילות BlenderPay לאתרי e-Commerce אירופאים.

אם אכן יתקבל הרישיון, החברה תוכל למעשה לספק אשראי ולגייס פיקדונות מכלל השוק האירופאי המונה כחצי מיליארד איש. מדובר במודל בנקאי חדש ((NeoBank המאפשר לפעול בכלל רחבי השוק האירופאי המשותף ללא סניפים, תחת דירקטיבת ביטוח הפיקדונות הבנקאים האירופאית (עד 100 אלף אירו ללקוח) והעמדת אשראי באופן דיגיטלי מלא.

גל אביב, מנכ"ל בלנדר. סיון פרג',
ד"ר גל אביב, מנכ"ל קבוצת בלנדר: "מנוע צמיחה משמעותי"/סיון פרג'

פעילות בלנדר באירופה נמצאת בתהליך התרחבות, לאחר שהחברה החליטה להתמקד בשוק האירופאי כחלק מאסטרטגית הצמיחה שלה. באוגוסט האחרון הודיעה על כניסתה לפעילות בפולין, המדינה הרביעית שבה פועלת בלנדר בנוסף לישראל, ליטא ולטביה.

פולין מהווה עבור החברה יעד אסטרטגי לאור העובדה שמדובר במדינה גדולה מאוד שבה שוק האשראי מוערך בכ-170 מיליארד אירו. כמו כן, הציגה החברה בדוחות החציון הראשון של 2021 צמיחה חדה בפעילות באירופה של כ-67% בסך ההלוואות שמומנו וכן הציגה צמיחה דו ספרתית בשאר מגזרי הפעילות.

בלנדר החלה את דרכה כפלטפורמת הלוואות בין אנשים, כשהוקמה בשנת 2014. כיום היא מובילה את מהפיכת ה- BNPL (Buy Now Pay Later) במסגרתה היא מאפשרת, באמצעות BlenderPay, לשלם בתשלומים באשראי חוץ בנקאי באופן דיגיטלי ופשוט באתרי e-commerce ובנקודות מכירה.

לדברי ד"ר גל אביב, מנכ"ל קבוצת בלנדר טכנולוגיות פיננסיות: "הקמת בנק דיגיטלי באירופה מהווה מנוע צמיחה משמעותי שיאפשר לבלנדר לגייס פיקדונות כמקורות אשראי כחלק מהתכנית האסטרטגית לצמיחה והתרחבות של החברה בשוק האירופאי.

קבלת הרישיון תמקם את בלנדר לצד מספר מועט של חברות בינלאומיות דוגמת Affirm, Klarna ו Revolut שמוערכות בעשרות מיליארדי דולרים ונמצאות בצמיחה אדירה כחלק ממודל ה- NeoBanking.

מדובר בעולם פיננסי חדש שבלנדר היא חלק ממנו הודות לטכנולוגיה הייחודית שלה. אין ספק שאנחנו בליבה של מהפיכה שתשנה את הדרך בה אנשים צורכים ומנהלים את כספם".
אודות בלנדר

בלנדר היא חברת פינטק שמספקת אשראי ופתרונות מימון חדשניים ל- 41 אלף לקוחות משלמים בישראל ובאירופה. החברה מתמחה במתן אשראי לרכב ובנקודות מכירה (BNPL), באמצעות שיטות וכלים שפותחו על ידי החברה, תוך שימוש במתודולוגיות, כלים ורעיונות מתחום הביג דאטה, כריית נתונים, למידת מכונה, פסיכולוגיה התנהגותית ועוד.

את החברה ייסדו ב-2014 המנכ"ל ד"ר גל אביב, משנה למנכ"ל וראש אגף טכנולוגיה בועז אביב ומשנה למנכ"ל וראש אגף מוצרים ברק גור. החברה מעסיקה כ-75 עובדים בישראל ובעולם ופועלת בישראל, ליטא, לטביה ופולין. בינואר 2021 השלימה החברה הנפקה ראשונית בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully