המקרר שיחליט אם מותר לך לרכוש אלכוהול

רשת החנויות האוטונומיות Q מציגה מקרר חדש למכירת אלכוהול שיזהה אם גיל הקונה הוא מעל 18. המערכת מצוידת בחיישנים שיקראו את תעודת הזהות של הלקוח וייאשרו את המכירה, על פי גיל המציג ובכפוף לשעות המכירה המותרות בחוק

בחודש יולי האחרון השיקו אנשי העסקים רמי לוי ואבי כץ את רשת Q רשת של חנויות אוטונומיות ללא מוכרנים, הפתוחות 24/7 .

עתה מציעה הרשת גם שיטה חדשנית לרכישת משקאות אלכוהוליים על פי חוק: מקררי האלכוהול השקופים הפרוסים ברחבי החנות, מצוידים במצלמות המזהות את פניו של הרוכש ומאשרות רכישת אלכוהול עם הצגת תעודה מזהה לאישור הרכישה.

רק לאחר הצגת ת.ז למצלמה, וזיהוי הלקוח כבוגר מעל גיל 18 - הגיל המותר לרכישת אלכוהול, המקרר פותח את הנעילה, ומאפשר לקיחה של משקאות אלכוהוליים, ללא מעבר בקופה או מפגש עם מוכר.

עוד בוואלה!

ליום הולדת, צפייה במשחק או הרמת כוסית: המארז שכולם יעופו עליו

לכתבה המלאה
המקרר החכם של רשת Q - יוודא שהקונה הוא מעל גיל 18 לפני מכירת אלכוהול (צילום: ארז חיים)

השוואה בין מצלמת האבטחה לתצלום בתעודת הזהות

במקררים המיועדים למכירת משקאות אלכוהוליים הנמצאים בחנות של רשת Q, מותקנת מצלמה בחזית. הלקוח מציג בפניה את תעודת הזהות ולאחר מכן מזין את תאריך הלידה. המצלמה שולחת את המידע לאדמין אנושי, המשווה בין תמונת הלקוח מכניסתו לחנות לזו שבתעודת הזהות, מאשר את גילו ומאפשר פתיחה של המקררים המצוידים במשקאות אלכוהוליים.

שיטת מכירת האלכוהול ברשת חנויות Q (צילום: ארז חיים)

קנייה על בסיס ראיית מכונה

רשת החנויות האוטונומיות בישראל - Q, מתבססת על הפיתוח הטכנולוגי של חברת ההייטק הישראלית "סייב אורג" של היזם ארז גור. הפיתוח של סייב אורג מבוסס על קניה בטכנולוגיה מבוססת משקל וראיית מכונה ועתיד לפרוץ דרך.

אבי כץ ורמי לוי -השותפים ברשת Q, בהשקת הסניף הראשון (צילום: איציק בירן)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully