7-Eleven בישראל: אלקטרה תקים עשרות חנויות נוחות

"אלקטרה צריכה" חתמה על ההסכם עם 7-Eleven; תקים ב-3 השנים הקרובות עשרות חנויות נוחות ברחבי ישראל. החנות הראשונה של הרשת צפויות להיפתח בתל-אביב במהלך שנת 2022. עד סוף 2024 צפויה אלקטרה צריכה להשקיע מעל לכ- 60 מיליון שקל במותג. תוקף ההסכם ל-20 שנה

וואלה! כסף
12/10/2021

חברת אלקטרה מוצרי צריכה מחזקת את אחיזתה בתחום הקמעונאות בישראל, ונדמה שהיא הופכת להיות שחקנית מכרזית בתחום.

החברה הודיעה על חתימת ההסכם עם רשת 7-Eleven העולמית. זאת, בהמשך למזכר ההבנות שנחתם בין הצדדים בחודש נובמבר 2020. על פי ההסכם, תפעל אלקטרה מוצרי צריכה בישראל לפיתוח ולתפעול חנויות נוחות תחת המותג 7-Eleven, כאשר סוכם בין הצדדים, כי במהלך 3 השנים הקרובות יוקמו בישראל עשרות חנויות נוחות של 7-Eleven.

7-Eleven הינה רשת חנויות נוחות רב לאומית, שבסיסה בדאלאס, טקסס, המפעילה ומעניקה זיכיונות ורישיונות ליותר מ-77 אלף חנויות ב-18 מדינות. במסגרת הסכם הזכיינות שנחתם, הסכימו הצדדים, כי תקופת הזיכיון תהא 20 שנים, עם אופציה להאריך את התקופה ל-50 שנים נוספות, בכפוף לעמידה בתנאים שנקבעו בהסכם הזכיינות.

טוב לדעת (מקודם)

כניסה בלעדית לפסטיבל מוזיקה אלקטרונית שכולו אנרגיות גבוהות

מוגש מטעם XL ישראל
סבן אילבן. Shutterstock, ShutterStock
אחד השמות המוכרים בעולם בתחום קמעונאות הנוחות, עושה עלייה לישראל(צילום: ShutterStock, Shutterstock)

הסכם הזכיינות כולל תשלום של סכום ראשוני ותשלומים חודשיים שישולמו כשיעור מתוך סך ההכנסות של פעילות הזיכיון בישראל.

בכוונת החברה לפתוח, כאמור, עשרות חנויות במהלך 3 השנים הקרובות בישראל, כאשר החנות הראשונה של הרשת תושקנה בתל-אביב במהלך שנת 2022. אלקטרה צריכה צפויה להשקיע עד שנת 2024 כ- 60 מיליון שקל בפתיחת חנויות ובמותג 7-Eleven בישראל.

הסכם הזכיינות כולל התחייבויות שונות של אלקטרה מוצרי צריכה כלפי 7-Eleven, לרבות התחייבות בנושאים של אי תחרות בתחום חנויות הנוחות, הגבלות בקשר לשינוי שליטה והתחייבות לעמידה בהתניות פיננסיות הנקובות בהסכם.

הרשת הבינלאומית תתמוך באלקטרה מוצרי צריכה ביישום של המודל העסקי הקמעונאי הייחודי שלה.

לרשת 7-Eleven נוכחות נרחבת במדינות רבות בהן: ארצות הברית, קנדה, מקסיקו, יפן, תאילנד, דרום קוריאה, טייוואן, סין, הפיליפינים, סינגפור, מלזיה, וייט נאם, קמבודיה, אוסטרליה, נורבגיה, שבדיה ודנמרק. ברחבי העולם, המשימה של הרשת היא לספק ללקוחותיה "מה שהם רוצים, מתי, איפה ואיך שהם רוצים את זה".

לדברי מנכ"ל הרשת: "בקרוב, צרכנים ישראלים יוכלו לחוות את הסימן המסחרי של Eleven-7 ממקור ראשון, ולהנות מאיכות יומיומית ונוחות".

מוכר היטב לישראלים שמטיילים בחו"ל(צילום: יח"צ)

מחזקת את אחיזתה בשוק הקמעונאות

ההסכם הנכחי מתווסף למספר עסקאות משמעותיות עליהן דיווחה אלקטרה מוצרי צריכה במהלך השנה האחרונה. בין היתר, במאי 2021 השלימה הקבוצה את רכישת השליטה בקבוצת קמעונאות המזון יינות ביתן.

במסגרת ההסכם רכשה אלקטרה מוצרי צריכה את השליטה בפועל ברשת. אלקטרה רכשה 35.05% ממניות הרשת בתמורה לכ-193 מיליון שקל, מתוכם כ-143 מיליון שקל תמורת הקצאת מניות, ועוד כ-50 מיליון שקל בדרך של רכישת מניות מנחום ונורית ביתן (משפחת ביתן).

במקביל לאלקטרה מוצרי צריכה, רכשה גם קבוצת הפניקס כ-15% ממניות הרשת, כך שסה"כ מחזיקים אלקטרה צריכה והפניקס יחד ב-50.05% ממניות הרשת, וביתרה מחזיקה משפחת ביתן.

אלקטרה מוצרי צריכה היא קבוצה הפועלת בארבעה תחומי פעילות, המדווחים גם כמגזרי פעילות בדוחותיה הכספיים.

הראשון - ייבוא, ייצור, יצוא, שיווק, מכירה והפצה של מוצרי צריכה חשמליים ומתן שירות למוצרים ("מוצרי צריכה חשמליים").

השני - הפעלת רשתות שיווק קמעונאיות למכירת מוצרי צריכה חשמליים ("מגזר קמעונאות חשמל").

השלישי - פעילות קבוצת הקמעונאות יינות ביתן ("מגזר קמעונאות מזון").

הרביעי - פיתוח והקמה של נדל"ן להשקעה ("מגזר נדל"ן להשקעה").

7-Eleven היא אחד השמות המוכרים בתעשיית קמעונאות הנוחות העולמית. משרדי החברה ממוקמים באירווינג, טקסס, והיא מפעילה זכיינית ו/או רישיונות יותר של יותר מ -77,000 חנויות ב -18 מדינות ואזורים, כולל 16,000 בצפון אמריקה.

בנוסף לחנויות 7-Eleven, מפעילה ומשמשת כזכיינית של מותגי Speedway®, Stripes®, Laredo Taco Company® ו- Raise the Roost® ועוד. 77-Eleven ידועה במותגים האיקוניים שלה כמו Slurpee®, Big Bite® ו- Big Gulp® והתרחבה לכריכים, סלטים, תוספות, קופסאות פירות וחלבון, כמו גם פיצה, כנפי עוף ומיני טאקו בקר.

צביקה שווימר וג'ו דה-פינטו במעמד החתימה(צילום: אלקטרה מוצרי צריכה)

ג'ו דה-פינטו, נשיא ומנכ"ל 7-Eleven: "עם האוכלוסייה הגדלה והתוססת שלה והמשך התרחבותה הכלכלית, ישראל מציגה מיקום אידיאלי עבור צמיחתן של חנויות 7-Eleven. היחסים האסטרטגיים שלנו עם אלקטרה מוצרי צריכה יביאו את מותג 7-Eleven המתמחה במוצרי נוחות ושירותים למיליוני צרכנים ישראלים".

צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה צריכה(צילום: דורון ברסקי)

"חשפה את העולם לקמעונאות הנוחות"

צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה צריכה: "הכניסה של 7-Eleven לישראל היא גורם משמעותי נוסף בהפיכתה של חטיבת המזון של אלקטרה לכוח עולה בשוק המזון בישראל. אנחנו שואפים וצופים כי 7-Eleven כבעלת ניסיון ומוניטין בינלאומי תבטיח חוויה מהשורה הראשונה ללקוחות הישראלים.

הרשת חשפה את העולם לתחום קמעונאות הנוחות, וכיום היא המובילה הבינלאומית הבלתי מעורערת בענף. הרשת תספק בחנויות בישראל מזון מהיר ומוצרים בלעדיים שיגיעו לשוק הישראלי לראשונה. אנו מחויבים להציע את חווית הקניה הטובה ביותר והמוצרים הטובים ביותר, הן במרכזי הערים, הן באזורי משרדים ובמיקומים נוספים בעלי תנועת אנשים גדולה.

ההסכם עם 7-Eleven, שאנו רואים בו פוטנציאל עסקי רב, הוא מהלך משמעותי במסגרת הקמת חטיבת המזון של אלקטרה מוצרי צריכה, וזאת במקביל לרכישת רשת יינות ביתן, אותה השלמנו לאחרונה. עסקאות אלה הינן בהתאם לאסטרטגיה העסקית של אלקטרה מוצרי צריכה להפוך לקבוצת הצריכה הטובה בישראל, תוך חיזוק שרשרת הערך והעמקת היתרונות לגודל והרחבת היצע המוצרים והשירותים ללקוחותינו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully