וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורבוטק תספק 10 מערכות בדיקה לצגים שטוחים ליצרנית טייוואנית

שירלי יום-טוב

2.7.2003 / 12:23

החברה הגדירה את החוזה כמשמעותי; ב-AU Optronics הטייוואנית הותקנו עד כה 20 מערכות של אורבוטק; מניית החברה הוסיפה כ-23% מתחילת השנה בדומה לביצועי מדד הנאסד"ק


לאחר תקופה ארוכה של שקט יחסי מכיוונה של אורבוטק, מודיעה היום החברה על חוזה משמעותי חדש בתחום מערכות הבדיקה לצגים שטוחים. אורבוטק תספק לחברת AU Optronics הטייוואנית 10 מערכות בדיקה לצגים שטוחים מדור מתקדם (5th Generation). החברה הטייוואנית היא לקוח קיים של אורבוטק ולפיכך תעלה ההזמנה החדשה את מספרם של מערכות הבדיקה של אורבוטק המותקנות אצלה לכ-30.

אורבוטק מתמחה בפתרונות לשרשרת האספקה בתעשיית האלקטרוניקה (AOI). החברה פועלת ב-3 תחומים עיקריים: ציוד בדיקה לתעשיית המעגלים המודפסים (PCB), ציוד בדיקה למסכים שטוחים (FPD) וציוד בדיקה למעגלים מורכבים.

ברבעון הראשון הסתכמו מכירות החברה ב-54.2 מיליון דולר כאשר תחום ציוד הבדיקה למסכים שטוחים הסתכם ב-14.5 מיליון דולר, ירידה של חצי מיליון דולר מהרבעון הקודם. עמיחי שטיינברג, סמנכ"ל הכספים של החברה ציין בעבר כי תחום זה הינו מעין מנוע צמיחה עבור החברה, כאשר השוק אמור לגדול ולהתפתח בעיקר על רקע צמיחה צפויה במכירות מסכים שטוחים המשולבים בטלוויזיות.

מחקר של חברת המחקר Daiwa שפורסם לפני מספר חודשים קבע כי הדרישה למסכי LCD שטוחים, דקים ובעלי רזולוציה גבוהה, תגדל מ-2002 ועד 2006 בקצב שנתי ממוצע של 28%. החל מ-2005 מנוע הצמיחה צפוי לפי ממצאי המחקר להיות הטלוויזיות. שטיינברג ציין בסיום הרבעון הקודם כי ב-2002 היו 1.4 מיליון מסכים שטוחים שנמכרו לטלוויזיות, ב-2003 צפוי המספר לעמוד על 4 מיליון וב-2006 השוק צפוי לצמוח ל-13 מיליון מסכים.

אורבוטק נסחרת לפי שווי שוק של כ-540 מיליון דולר ומניית החברה הוסיפה מתחילת השנה כ-23%, כמעט בהתאמה לביצועי מדד הנאסד"ק שעלה בכ-22%. בבית ההשקעות אילנות בטוחה הותירו לאחרונה המלצת "קנייה" למניית אורבוטק, בצרוף מחיר יעד של 20 דולר - פרמיה של כ-18% על מחירה הנוכחי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully