וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בשטח של תל אביב: הפרויקט הסולארי של דוראל אנרגיה

עודכן לאחרונה: 19.10.2021 / 15:12

השלב הראשון בעבודות ההקמה של הפרויקט הסולארי הישראלי בצפון אינדיאנה, בהשקעה של 475 מיליון דולר, יצא לדרך. MAMMOTH SOLAR מתפרס על שטח הדומה בגודלו לשטחה של העיר תל אביב כולה, והוא הפרויקט הגדול ביותר שיזמה, מקימה ומחזיקה חברה בשליטה ישראלית בארצות הברית

השבוע יוצא לדרך השלב הראשון של פרויקט הסולאר הישראלי בצפון אינדיאנה, שיביא לתושבי האזור לתוספת של 500 משרות בניה, עשרות משרות תפעול במשרה מלאה, הגדלת הכנסות ממסים והשקעה בשלב הראשון בפרויקט של 475 מיליון דולר.

כל שלושת השלבים של פרויקט Mammoth Solar יביאו להשקעה של 1.5 מיליארד דולר באינדיאנה. הפרויקט, שממוקם במחוזות סטארקה ופולאסקי שבאינדיאנה, מפוזר בתוך 13,000 דונם של שדות חקלאיים, ייצר 1.3 ג'יגה -וואט של אנרגיה נקייה, מספיק כדי לספק 275,000 משקי בית במערב התיכון מדי שנה.

משקיעים באנרגיה מתחדשת

מגדל ביטוח נכנסה כשותפה בחברה עם אחת מעסקאות ההשקעה הגדולות ביותר שנעשו בישראל בתחום האנרגיה המתחדשת, שכלל השקעה בסכום של כ-110 מיליון דולר, מרביתו במזומן וחלקו בכפוף לעמידה באבני דרך, בתמורה ל-20% בחברת הבת בארה"ב, Global Energy Generation LLC (Doral LLC).

עוד במסגרת העסקה, מגדל ביטוח נכנסה כשותפה ישירה גם בחלקו הראשון (כ-475 מגה-וואט) של הפרויקט הסולארי הגדול של Doral LLC באינדיאנה, בהשקעה המוערכת בכ-100 מיליון דולר נוספים. Doral LLC תשמר החזקות רוב ושליטה בפרויקט.

תחילתן של עבודות ההקמה בארה"ב נחגגו בטקס רשמי שנערך הבוקר בנוכחות מושל אינדיאנה אריק הולקומב, שגריר ישראל בארה"ב ובאו"ם גלעד ארדן וינעם כהן הקונסול הכללי בשיקגו.

רביעי מימין ושמאלה: מושל אינדיאנה אריק הולקומב, ניק כהן, נשיא Doral llc, גלעד ארדן שגריר ישראל בארה"ב, דורי דודוביץ', יו"ר קבוצת דוראל וינעם כהן הקונסול הכללי בשיקגו. Robert Ridge,
מימין: מושל אינדיאנה אריק הולקומב, ניק כהן, נשיא Doral llc, גלעד ארדן, שגריר ישראל בארה"ב, דורי דודוביץ', יו"ר קבוצת דוראל וינעם כהן, הקונסול הכללי בשיקגו/Robert Ridge

"מודל לאנרגיה סולארית"

דורי דוידוביץ', יו"ר קבוצת דוראל: "הפרויקט שאנחנו מתחילים בהקמתו כיום, הוא פרויקט בעל חשיבות גלובלית והגדול ביותר אותו יוזמת ומקימה חברה ישראלית בארצות הברית ובכלל. הפרויקט יהווה מודל לאנרגיה סולארית באינדיאנה ובמערב התיכון בכללותו. 400 מגה -ואט האנרגיה שנייצר כאן בשלב הראשון של הפרויקט יספיקו בכדי להניע 75,000 משקי בית במערב התיכון.

גלעד ארדן שגריר ישראל בארה"ב ובאו"ם: "גאווה גדולה להוציא לדרך את פרויקט האנרגיה הסולארית הגדול ביותר בארצות הברית שכולו כחול-לבן. מעבר לעובדה שהפרויקט יספק מאות מקומות עבודה לתושבי אינדיאנה, הכנסות לחקלאים ואוויר נקי יותר, הוא גם יחזק את המיצוב של ישראל כמובילה עולמית בתחום האנרגיה המתחדשת והקלינטק וידגים את הפוטנציאל האינסופי שיש להרחבת הברית ושיתופי הפעולה בתחום בינינו לבין ארצות הברית".

sheen-shitof

מאריכים את האקט

כך תשפרו את הביצועים וההנאה במיטה - עם מבצע בלעדי

בשיתוף "גברא"

היעד של ביידן: אנרגיה נקייה לחלוטין

ארה"ב תחת שלטונו של ביידן צפויה לעבור מהפיכה של ממש בתחום לאור כוונת הנשיא להגיע לאפס פליטות נטו בייצור חשמל עד שנת 2035. יעד זה יצריך השקעות של טריליוני דולרים בפיתוח פרויקטי אנרגיה מתחדשת, בניית תשתיות והשקעות מו"פ גדולות. הטבות המס לענף כבר הוארכו בשנה אחת והצפי שיוארכו בשנים רבות.

תחילת עבודות ההקמה מגיעות על רקע הודעתה של 'דוראל' בשבוע שעבר על הרחבת פעילות חברת הבת האמריקנית Doral LLC בארה"ב וכניסתה לשווקים חדשים, בהם ויסקונסין ומיזורי. מדובר בצבר פרויקטים ראשון שדוראל מקדמת ברשת MISO המצטרף לפרויקטים שדוראל מקדמת ברשת PJM. סך צבר הפרויקטים של Doral LLC עומד כעת על כ-6,000 מגה-וואט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully