וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הצפי לקניות אונליין בנובמבר: 1.8 מיליארד שקל

עודכן לאחרונה: 24.10.2021 / 14:59

על פי ניתוח חברת כאל, היקף הרכישות אונליין של הישראלים בחודש נובמבר השנה צפוי לעמוד על כ-1.8 מילארד שקל, עלייה של כ-30% לעומת נובמבר 2020. 60% מהרכישות יתבצעו באתרי סחר לא ישראליים

רגע לפני חודש נובמבר, שהפך רשמית לחודש הקניות הגדול באינטרנט, חברת כאל ערכה ניתוח אנליזה ממנו עולה כי חודש נובמבר ימשיך להיות החודש בעל שיעורי הצמיחה המשמעותיים ברכישות אונליין בקרב לקוחות ישראלים.

על פי הניתוח, היקף הרכישות אונליין של הישראלים בחודש נובמבר השנה צפוי לעמוד על כ-1.8 מיליארד שקל, עלייה של כמעט 30% לעומת נובמבר אשתקד שהסתכם בקרוב ל--1.4 מיליארד שקל.

שופינג אונליין. ShutterStock
היקף הקניות אונליין בחודש נובמבר 2021 צפוי לעמוד על כ-1.8 מיליארד שקל/ShutterStock

מיליארד שקל באתרי סחר זרים

60% מתוך כלל הרכישות צפויות להתבצע באתרי סחר זרים, היקף רכישות באתרים שיציג גידול משמעותי של כ-40% לעומת נובמבר אשתקד, ולראשונה בישראל יחצה את רף המיליארד שקל של קניות באתרים אלו.

עוד עולה מנתוני כאל כי 40% מהיקף הרכישות אשר יבוצעו באתרי סחר ישראליים יסתכמו ביותר מ-700 מיליון שקל בהיקף הרכישות החודשי, צמיחה בשיעור של כ-16% לעומת נובמבר אשתקד.

יש לציין כי הצמיחה החריגה שנרשמה בשנת 2020 ברכישות באתרי סחר ישראליים (בשיעור של פי 2.5 לעומת נובמבר 2019) נבעה מהתגברות המעבר לאונליין שיצרה הקורונה, והובילה ישראלים רבים לרכוש דרכו, כך שבראייה דו-שנתית (2021 לעומת 2019), שיעור הצמיחה השנתי המשוקלל באתרי סחר ישראליים חריג וגבוה באופן מהותי - יעמוד על כ-75% בממוצע לשנה.

שופינג אונליין. ShutterStock
עלייה צפויה גם בקניות אונליין באתרי אופנה ישראליים/ShutterStock

30% יותר באתרי אופנה ישראליים

בנוסף, צופה השנה כאל כי אתרי האופנה הבינלאומיים יציגו צמיחה בשיעור גבוה במיוחד, של כ-50% לעומת אשתקד וזאת על אף נתוני אשתקד שהציגו צמיחה בשיעור של כ-140% לעומת נובמבר 2019.

יתרה מכך, כאל חוזה צמיחה משמעותית ברכישות בקניונים הווירטואליים הבינלאומיים בשיעור של כ-37% השנה, לעומת צמיחה מתונה אשתקד שעמדה על כ-12%. נציין כי הקניונים הווירטואליים מרכזים כ-60% מסך הרכישות של הישראלים בקרב אתרי סחר בינלאומיים.

גם מנתוני אתרי הסחר הישראלים ניתן לזהות את המשך התחזקות ענף האופנה, במסגרתו היקף הרכישות באתרי אופנה ישראליים יגדל השנה בכ-30% לעומת אשתקד ויהווה כ-50% מסך הרכישות של הישראלים באתרי סחר ישראליים. לעומת זאת, כאל סבורה כי ענפי החשמל והמחשוב יציגו ביצועים דומים לאשתקד.

קניות אונליין. ShutterStock
הישראלים בוטחים יותר באתרי הסחר/ShutterStock

"הישראלים בוטחים באתרי הסחר"

עוד עולה כי צפויה צמיחה הן בכמות הלקוחות והן בגובה העסקה הממוצעת. מגמה בולטת נוספת הנוגעת לשינוי בהרגלי רכישות הישראלים מעידה כי השנה יותר ישראלים עברו מרכישה דרך הטלפון לרכישה באמצעות אפליקציות ואתרי שילוח, שגדלו באופן נרחב כתוצאה ממשבר הקורונה.

איתי חזן, מנהל מערך דאטה ודיגיטל בכאל, אמר: "הרגלי הקנייה של הצרכנים הישראלים השתנו בעקבות כניסתן של אפליקציות השילוח ומגפת הקורונה, שעודדו בתי עסק להקים אתרים ואפליקציות מכירתיות. נתוני כאל משקפים כי חודש נובמבר מבטא צמיחה הן בהיקף הרכישות והלקוחות והן בגובה העסקה הממוצעת, עובדה הממחישה את הביטחון הגובר בקרב הישראלים לרכישות באתרי הסחר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully