וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

NESS ומיקרוסופט זכו במכרז "הענן" של הכללית

וואלה! כסף

עודכן לאחרונה: 27.10.2021 / 8:43

הכללית הודיעה כי החברות NESS ומיקרוסופט זכו במכרז "להוביל את המסע הדיגיטלי והמעבר לשירותי ענן" של ארגון הבריאות הגדול בישראל. בכללית מבטיחים שידרוג ושיפור השירות ל-4.7 מיליון מבוטחי הקופה

כללית הודיעה כי תקים פתרונות דיגיטליים מתקדמים באמצעות חברת NESS, מקבוצת חילן, על בסיס Azure של מיקרוסופט.

מדובר באחד המכרזים הגדולים בישראל בתחום שירותי ענן והשתתפו בו מספר ספקיות ענן. חברת Ness מקבוצת חילן, חברת שירותי טכנולוגיות המידע מהמובילות בישראל, נבחרה לאחר בחינה מדוקדקת ועמידה בתנאי סף מחמירים.

החברה הגישה הצעה יחד עם Azure - הענן של מיקרוסופט, והצעתן נבחרה כזוכה. המכרז הקפדני שנוהל כלל דרישת הסמכות, דרישות ניסיון בפעילויות ופרויקטים ורמת ידע גבוהה בפתרונות ענן. כמו כן, כלל המכרז דרישות טכנולוגיות ובקשת התחייבויות מחמירות לגבי אתרי דאטה סנטר מקומיים, עמידה בתאריכי הקמה ותכולת שירותים.

המעבר של כללית לשירותי ענן ישדרג, על פי הודעת הקופה, את השירות ל-4.7 מיליון לקוחות כללית בישראל, שיקבלו גישה למגוון שירותים דיגיטליים מתקדמים ומאובטחים. הפרויקט יחל כבר בשבועות הקרובים.

ליאורה שכטר. רמי זרנגר,
ליאורה שכטר, סמנכ"ל מערכות מידע ודיגיטל בכללית/רמי זרנגר

כללית, ארגון הבריאות הגדול בישראל, מובילה מעבר לשירותי ענן כדי להכין את התשתית הטכנולוגיות הנדרשת כדי לספק שירותים ללקוחותיה בקהילה ובבתי החולים.

התשתית הטכנולוגית נדרשת לתת מענה למוסדות השונים בכללית הנמצאים בפריסה גיאוגרפית רחבת היקף במדינה ובהם: 14 בתי חולים, כ-1,500 מרפאות בקהילה וכן חברות הבת של כללית. יתרה מכך, תשתיות ה- IT של כללית הינה מגוונת וכוללת טכנולוגיות חדשות לצד וותיקות.

תשתיות פיזיות אלו הופכות את המהלך לחיוני במיוחד לנוכח האתגרים החדשים בתחום רפואה דיגיטלית, עולמות מחקר ויצירת תובנות, עולמות ביג דאטה, ריצוף גנטי, מחשוב-על וכל זאת ועוד לצד מימוש פתרונות הגנת מידע מתקדמים.

עם הקמת הדאטה-סנטר המקומי של מיקרוסופט בישראל, תוכל כללית ליהנות מגישה לכוח מחשוב מתקדם, שירותי רשת, מסדי נתונים, טכנולוגיות אנליטיקה, יכולות בינה מלאכותית ופתרונות IoT. בסך הכל מדובר במאות רבות של שירותי ענן Azure, הכוללים זמן שיהוי נמוך (Low-Latency) ועמידה בדרישות לאחסון דאטה ואבטחת מידע במדינת ישראל (Data Residency).

שחר אפעל מנכ"ל נס. הצלמניה של שרונה,
שחר אפעל, מנכ"ל NESS/הצלמניה של שרונה

שירותי הענן של מיקרוסופט תואמים לדרישות הגנת הפרטיות באיחוד האירופי (GDPR) ועומדים בדרישות תקני אבטחה המידע והפרטיות המתקדמים והמחמירים ביותר בשוק כיום.

במסגרת השירותים, תעמיד NESS מרכז תמיכה לשירותי ענן עבור כללית ואף תיתן לכללית כלים מובילים לניהול, ניטור וביצוע אופטימיזציה של שירותי הענן. כמו כן, תעמיד החברה צוותים טכנולוגיים מובילים לתכנון וביצוע הפרויקטים השונים.

סוג והיקף המערכות הנדרשות למיגרציה לענן והפתרונות החדשים הנדרשים לארגון, ימצבו את הכללית בחזית העשייה הטכנולוגית בעולמות הענן בשנים הקרובות והשילוב בין פתרונות הענן המתקדמים של מיקרוסופט Azure עם מערך הידע הטכנולוגי, הניסיון והשירותים שמציעה NESS יביאו להצלחה מלאה של הפרויקט. בנוסף וכחלק מהמכרז, תפעל NESS ליישום תפיסות אבטחת מידע חדשניים לסביבת הענן.

השירותים אותם תקבל כללית במסגרת המכרז מהווים תוספת לפתרונות מיקרוסופט המוטמעים כבר בכללית, כגון Office 365, פלטפורמת הפיתוח Power Apps המיועדת לפיתוח ללא ידע בתכנות (Low Code/No Code), פריסה רחבה של פלטפורמת Teams ועוד.

רונית אטד. ענבל מרמרי,
רונית אטד, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל/ענבל מרמרי

ליאורה שכטר, סמנכ"ל מערכות מידע ודיגיטל בכללית, מסרה: "כללית תעבור בחודשים ובשנים הקרובות טרנספורמציה דיגיטאלית מהותית, הן בשירות האישי, המותאם לקוח, והן בקשר עם פתרונות חיצוניים מבוססי חברות מסורתיות וחברות הזנק. המעבר לארכיטקטורה היברידית והיסתמכות על ענן למגוון רחב של צרכים, הינו מפתח מבחינתנו ליישום השינוי.

אנו שמחים להסתמך על חברות ענק, מהמובילות במשק ובעולם, Ness ומיקרוסופט, בהתאמה, ליצירת ענן כללית ולמינוף של הטרנספורמציה הדיגיטאלית". שכטר מוסיפה כי "השימוש בענן ילך ויגבר בעולמות הרפואה, בתחילת השנה פרסם משרד הבריאות את מדיניות הענן לכלל גופי הבריאות במדינה, ואנו בכללית גזרנו מדיניות ענן ארגונית, שאף אושרה וכבר החלנו לפעול לפיה. כל זאת במטרה ליצור פתרונות הלוקחים בחשבון את היבטי הפרטיות וההגנה על המידע בשירות ללקוחותינו".

לדברי שחר אפעל, מנכ"ל NESS: "אנו מודים לכללית על האמון והבחירה ב- NESS להובלת מכרז הענן הגדול בישראל, ובטוחים ביכולתנו להעניק לה ערך מוסף אמיתי במהפכה הדיגיטלית המשמעותית שהיא מובילה. כללית הינה לקוח אסטרטגי של NESS ואנו מעניקים לה שירותים שונים מזה למעלה משני עשורים. הבחירה בנו להוביל את פרויקט הענן אליו יוצאת כללית, מהווה חיזוק נוסף למערכת האמון בין שני הארגונים".

עוד ציין אפעל כי "NESS היא שותפה מובילה של מיקרוסופט ובעלת מגוון ההסמכות הרחב ביותר של החברה, בהן AZURE EXPERT MSP, מה שמאפשר לנו להציע את כלל שירותי מיקרוסופט בישראל. הקמת דאטה סנטר מקומי של מיקרוסופט בישראל מהווה נדבך חשוב בתהליכים עתידיים שיאפשרו לנו לספק פתרונות גם למערכי ה- IT הרגישים לנושאים כמו latency, חווית שירות ואבטחת מידע, ואנו נערכים להיצע רחב ומעמיק ביותר של כלל השירותים המוצעים דרך האתר בישראל".

NESS נערכה בשנים האחרונות באופן מלא למתן שירותי ענן בהיקף נרחב, לרבות באמצעות גיוס מהנדסי ענן ומומחים נוספים בתחום, וכן באמצעות רכישת חברות להן יכולות מתקדמות של פיתוח כלי ניטור ובקרה ויכולת קישוריות גבוה בין הענן לארגון ותמשיך כמובן לבצע פעולות אלה ולפתח את יכולותיה.

שיתוף הפעולה המשולש בין גופי הענק המובילים - הכללית מיקרוסופט ו- NESS, מבטיח את הצלחת הפרויקט. אנו ערוכים למתן מענה מלא לכלל הדרישות של הכללית, במגוון הנושאים שעומדים על הפרק: החל מתכנון והקמת תשתיות דרך פיתוח, מענה בעולמות DevOps, IoT, מסדי נתונים, אנליטיקות וכל נושא אחר שנידרש לו".

לדברי רונית אטד, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל: "מיקרוסופט מברכת את כללית על בחירתה בענן Azure, כאמין והמועדף עליה. אנו יוצאים יחדיו למסע דיגיטלי מרתק, הכולל מספר מהלכים משמעותיים בתחום מודרניזציה של תשתיות, שירותים דיגיטליים, טיפול במידע לצרכים תפעוליים ומחקריים, מתן טיפול מרחוק במבוטחי הקופה, שיפור מערכי אבטחת המידע ועוד.

בפתחו של מסע זה כללית מצטרפת לאירגוני הבריאות המתקדמים והמובילים בעולם המתמחים בשילוב טכנולוגיות בשיפור המתמיד של השירות שהן מספקות. תודה ל-NESS על השותפות המתמשכת לאורך השנים ובפרט בקידום חדשנות במשק הישראלי."

מיקרוסופט תעמיד לרשות כללית את הידע הנצבר בתהליכי טרנספורמציה של ארגון בסדר גודל של כללית, מגוון מומחים מהארץ ומהעולם ומערך הדרכות נרחב.

הזכייה במכרז מהווה נדבך נוסף אל עבר הגשמת החזון הדיגיטלי, לקידום המשק הישראלי בענן, ויצירת מציאות טכנולוגית חדשנית, יעילה, שיתופית ומאובטחת. זכייה זו נשענת על היכולות והיתרונות שמציעה מיקרוסופט, עם הגעת הדאטה סנטר המקומי לישראל, שיספק מגוון שירותי ענן מקיפים ומאובטחים בזמינות מקומית.

אני רוצה לברך את NESS על הזכייה במכרז ולהודות לה על מאמציה, המסייעים לנו במסענו החשוב להביא את תחום הבריאות בישראל לשלב הבא".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully