וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

זה כן לפלאפון: הסתיימו העיצומים בפלאפון ובזק בינ"ל

וואלה! כסף

עודכן לאחרונה: 1.11.2021 / 14:38

הושג מתווה עקרונות: יופסקו העיצומים בחברות פלאפון ובזק בינלאומי וינוהל מו"מ לחתימה על הסכמים קיבוציים במסגרת מהלך המיזוג של בזק בינלאומי לyes. יו"ר ההסתדרות: "עדיין מוקדם לברך על המוגמר אבל מתווה ההסכמות שגובש הוא צעד בונה אמון"

הנהלת פלאפון ובזק בינלאומי וההסתדרות הכללית ונציגויות העובדים הגיעו להסכמות עקרוניות, לפיהן יופסקו עיצומי העובדים בחברות ויחל מו"מ אינטנסיבי, להסדרת זכויות העובדים במסגרת מהלך מיזוג חברת בזק בינלאומי לתוך yes ופיצול חטיבת האינטגרציה לחברה נפרדת עצמאית, וכן באשר לקליטת עובדים ושמירה על הרשת הסלולרית בפלאפון.

המתווה הובל על ידי סמנכ"ל מש"א צביקה אברמוביץ מטעם החברות, יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק בהסתדרות יקי חלוצי, יו"ר ועד עובדי פלאפון יחיאל שמן, ויו"ר עובדי בזק בינלאומי לימור ליברמן-לביא.

רן גוראון. רמי זרנגר,
רן גוראון, מנכ"ל פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes: "החתימה על מתווה ההסכם מאפשרת לנו להתקדם עם מיזוג פעילות בזק בינלאומי אל תוך yes"/רמי זרנגר

העקרונות המרכזיים של המתווה שהתגבש:
• חברת האינטגרציה החדשה שתוקם תכלול את אגף פתרונות לעסקים, אגף ה-SMB ומטה עצמאי תחת הסכם קיבוצי שייחתם מול ההסתדרות הכללית.
• פעילות אגף VOICE (שיחות בינלאומיות) תועבר לפלאפון והעובדים ייקלטו כעובדי פלאפון.
• הפעילויות הנוספות של בזק בינלאומי תמוזגנה לתוך -yes והעובדים יקלטו כעובדי yes תחת הסכם קיבוצי שייחתם מול ההסתדרות הכללית לשלוש שנים. ההסתדרות הכללית ויו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי, ימשיכו לייצג את עובדים אלה העוברים ל-yes ולחברת האינטגרציה, לתקופת ההסכם, לרבות לצורך חתימה על הסכמים קיבוציים.
• לעובדים הקבועים שלא יהיו מעוניינים לעבור ל yes, יוצעו תנאי פרישה מיטיבים.
• המעבדה במרכז לוגיסטי פלאפון תקלוט פעילות תיקונים שמתבצעת כיום במיקור חוץ בבזק בינלאומי.
• הושגה הסכמה לשמירה על רשת הסלולר בבעלות פלאפון.
• עובדי החברות יהיו זכאים למענק מיוחד שישולם לעובדים בתחילת 2022.
• נושא יחידת המיקוח נשאר במחלוקת וידון במהלך במו"מ.

ההסכמות התגבשו בתום הליך גישור אינטנסיבי שנוהל על ידי צמד המגשרים: פרופ' גיא מונדלק ועו"ד ארנה ברדיצ'ב לב. את המו"מ לגיבוש המתווה ליוו עו"ד תהילה בנישו, סגנית ראש הלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, ועו"ד ירון לסטרל ממשרד ש.הורוביץ המייצג את ההנהלה.

הקמת ועד אלפא. מימין: יחיאל שמן, ארנון בר-דוד, יקי חלוצי ולימור ליברמן לביא. דוברות ההסתדרות,
הקמת ועד אלפא, שניהל את המאבק. מימין: יחיאל שמן, ארנון בר-דוד (יו"ר ההסתדרות), יקי חלוצי ולימור ליברמן לביא/דוברות ההסתדרות

"עדיין מוקדם לברך על המוגמר"

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד: "עדיין מוקדם לברך על המוגמר אבל מתווה ההסכמות שגובש הוא צעד בונה אמון שמאפשר את חזרת הצדדים לשולחן המו"מ. אני מודה לצמד המגשרים, פרופ' מונדלק ועו"ד ברדיצ'ב לב על התפקיד החשוב שמילאו בתהליך ומבקש לחזק את ידי ועד העובדים, בראשות יחיאל שמן ולימור ליברמן לביא, על הנחישות והאחריות שהפגינו לאורך הדרך.

תודה מיוחדת ליו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק יקי חלוצי ולעו"ד תהילה בנישו מהלשכה המשפטית לאג"ם. אני מקווה שהמשא ומתן שיתחיל לאור המתווה, יסייע לחזק את מערכת יחסי העבודה בקבוצה, תוך הכרה בתרומה המשמעותית של ההון האנושי להצלחתן של פלאפון ובזק בינלאומי".

רן גוראון, מנכ"ל פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes: "החתימה על מתווה ההסכם מאפשרת לנו להתקדם עם מיזוג פעילות בזק בינלאומי אל תוך yes והקמת חברת אינטגרציה כחברה נפרדת ועצמאית. מדובר בבשורה משמעותית עבור הלקוחות והעובדים, ובמהלך שיגביר משמעותית את התחרות בשוק התקשורת ויעניק לנו אפשרות להציע ללקוחותינו חבילות משתלמות לצד שירות מקצה לקצה שייתן מענה כולל ללקוח".

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק יקי חלוצי: "לפני חמישה חודשים נאלצנו לצאת למאבק על זכות ההתאגדות שלנו. היום בשעה טובה הגענו למתווה שיכניס את הצדדים למו"מ אמיתי, הסיפור עוד לפנינו אבל זאת התחלה. העובדים של פלאפון ובזק בינלאומי הם הנכס הכי גדול של הקבוצה וחשוב לשמור עליו".

יו"ר ועד העובדים, יחיאל שמן: "הוכחנו שרק באמצעות כוח ארגוני חזק ומאוחד ניתן להגיע למתווה מוסכם לטובת העובדים והחברות. במשך מספר חודשים נאבקנו על הפרנסה והתנאים שלנו, ולצערי משלא נותרה לנו ברירה הוחלט לפתוח בעיצומים ומחאה ברחובות.

אני מקווה כי לקראת המו"מ להסכם קיבוצי, ההנהלה הפנימה כי רק ביחד, ועד עובדים לצד הנהלה ניתן להצעיד את החברות קדימה. כל מה שאנחנו רוצים זה להמשיך ולהעניק שירות מקצועי ומסור למיליוני הלקוחות שלנו תוך שמירה על הבית שלנו ועל הזכויות של אלפי העובדים.

אני מודה להסתדרות ולעומד בראשה ארנון בר-דוד , ליו"ר איגוד הסלולר והאינטרנט יקי חלוצי ולעו"ד תהילה בנישו מהמחלקה המשפטית על העמידה האיתנה והרוח הגבית, וכמובן לעובדים המדהימים שעמדו כצוק איתן וימשיכו לעשות זאת גם בעתיד".

סגנית יו"ר ועד העובדים, לימור ליברמן לביא: "לאחר חודשים רבים של חוסר ודאות בחברות, אני שמחה שהצלחנו להגיע למתווה מוסכם שניתן לנהל עליו משא ומתן ענייני. זו בשורה גדולה לעובדים, ללקוחות ולחברות. כמי שהחברות חשובות לה מאוד וכדי שנוכל לתת שירות טוב ללקוחות, חשוב לייצר לעובדים שקט, ביטחון ואופק תעסוקתי.

כולי תקווה שהמשא ומתן יהיה ענייני ומהיר, בכדי שנגיע להסכם קיבוצי מצוין בהקדם. תודה מיוחדת לארנון בר-דוד, יקי חלוצי וכל הצוות המשפטי על הגב האיתן שניתן לנו. ותודה לכל העובדים שנתנו בנו את האמון, כי רק ביחד ומאוחדים נמשיך להביא עוד הישגים והסכם קיבוצי טוב לכולם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully