וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לשלב קניות עם אומנות: תערוכת אמנים נפתחה בקניון עופר

עודכן לאחרונה: 15.11.2021 / 11:39

אומנות לצד השופינג: קניון עופר רמת אביב מעודד במהלך חודש הקניות את האומנות הישראלית ויציג בגלריית האמנים שבמתחם הקניות תערוכה קבוצתית חדשה של 5 אמנים ישראליים. התערוכה תעלה השבוע ותעסוק באמנות מגוונת באמצעות ציור, צילום ופיסול

קניון עופר רמת אביב יציג בגלריית האמנים שבמתחם הקניות תערוכה קבוצתית חדשה של 5 אמנים ישראליים. התערוכה עלתה השבוע ותעסוק באמנות מגוונת באמצעות ציור, צילום ופיסול והיא מוצגת בגלריית האמנים של קניון עופר רמת אביב ופתוחה לקהל הרחב בין התאריכים 18.11.21 - 14.12.21.

תערוכה קבוצתית חדשה תיפתח השבוע בגלריית האמנים בקניון עופר רמת אביב. התערוכה עוסקת באמנות באמצעי המדיה השונים: ציור, צילום ופיסול ויציגו בה חמישה אמנים ישראליים: חיה וייט, יעל רוזן, צבי רוזן, איילה סיון ושמואליק עמיר.

האמנית חיה וייט "אסתטיקה של זהויות": חיה ויוצרת בעין כרם, ירושלים

תערוכת האמנים אביבה חיה וייט. יחצ,
חיה וייט/יחצ

מציגה סדרת ציורי אקוורל בהם נופיה הקסומים של עין כרם הנשקפים ממרפסת ביתה ונופי ירושלים על ההסטוריה של בתיה והדמויות האופייניות לה. האמנית חיה שואבת השראה מנופי הקיבוץ בו נולדה, טירת צבי ,מהרי הגלעד התכולים-סגולים , מזרימת המים בירדן לאחר השטפונות, שכיסו את שטחי החקלאות ומטעי התפוזים והותירו את הצבע הכתום מבצבץ בתוך זרמי המים שירדו מההרים,משדות הכותנה הירוקים ומטעי התמרים. בשנות השבעים הגיעה לירושלים ללמוד בבצלאל. בשנות השמונים גילתה את שכונת עין כרם שהיתה קטנה ומוקפת הרים ועמקים,שם גרה עם משפחתה בבית אבן ערבי ישן צופה אל פני נוף בקעת בית זית ובתי תושבי עין כרם, המנזרים והכנסיות שסובבים אותה.חיה צועדת עם האמנות לאורך נתיבי הצבע ויפי הנופים הכפריים, העירונייםוהפרטיים. ההומור מתלווה לציורים כזווית אישית נוספת וכך "ציור ריאליסטי" אינו בטוח כל כך בעצמו. בציוריה של חיה וייט יש אהבה רבה לנופים הירושלמים, להסטוריה של המקום ולאנשים המיוחדים שמאפיינים אותם. חיה מקיימת בחצר ביתה בעין כרם סדנאות ציור נוף בהן היא מספרת את סיפורה האישי ואת סיפורי השכונה.

האמנית יעל רוזן: חיה ויוצרת בתל אביב

תערוכת אמנים יעל רוזן. יחצ,
יעל רוזן/יחצ

אחרי שנים של לימודים ועבודה אינטנסיבית בטיפול באנשים בתחומי העבודה הסוציאלית בבתי חולים ובאוניברסיטת תל אביב, גילתה בשנים האחרונות את היצירה שבתוכה.המפגש עם אנשים, היחסים הקרובים והאינטימיים, הדיאלוג הרגשי שהמשיך להדהד בתוכה, יצרו דחף וצורך לביטוי.מתוך תהליך אינטואיטיבי שמתחיל בהתמקמות מול הדף הריק, נולדו היצירות הראשונות.בהמשך במסגרת לימודי פוטותראפיה בשילוב אומנויות באוניברסיטה הפתוחה ומתוך עבודת התבוננות מעמיקה פנימה בקבוצת מיינדפולנס, המשיכו לנוע היצירות מבפנים אל הדף. העבודה נעשית מגזרי נייר וחלקי יצירות של אחרים, להם היא נותנת פרשנות חדשה. כמו כן משולבים בה צילומים שיעל מצלמת בעצמה ואיורים של בן זוגה, האדריכל צבי רוזן, שגם הוא מציג החודש בתערוכה את פסלי העץ שהוא יוצר.שילובים אלה מוסיפים ליצירה פן אישי ופנימי.הקולאז' הוא סיפור אישי של יעל שמזמינה כל מתבונן למצוא בו את הסיפור האישי שלו.

האמן צבי רוזן: חי ויוצר בתל אביב

תערוכת אמנים צבי רוזן. יחצ,
צבי רוזן/יחצ

כבר מילדות נטה להשתמש בצבע ובמכחול, כדרך משחק וביטוי. בהמשך התמקצע בטכניקות מגוונות כמו הדפס וציור במסגרת לימודיו באומנות באוניברסיטת תל אביב. למד אדריכלות בטכניון וחי ולמד גם ברומא.לצד שנים של עבודה מקצועית כאדריכל עצמאי, לומד, מתעדכן ובעל ידע עשיר בתולדות האומנות, גם משם שואב השראה.לאורך כל השנים ממשיך ליצור בציור, בצילום ובעיקר בפיסול. בשנים האחרונות יצר פסלים רבים באבן, בברונזה, בעיקר בעץ במסגרת הסדנה של מוזיאון תל אביב. מעיד על עצמו שתהליך הפיסול נוצר תוך כדי עבודה. בוחר את גוש האבן, בול העץ, מתבונן ומגלה בתוכו את כיוון הקימור, המעגליות, התנועה שבחומרעד להשלמת היצירה.הסיפור של כל יצירה נבנה בהדרגה בתהליך פנימי עמוק.כל יצירה מקבלת התייחסות אישית ואינטימית, זוכה לשם משלה.

האמן שמואליק עמיר "הרוקם בעץ": חי ויוצר בתל מונד

תערוכת אמנים שמואליק עמיר. יחצ,
שמואליק עמיר/יחצ

אימו עסקה בתחומי אמנות מגווונים: בסריגה, תפירה,אריגה, פסיפס וויטראז ובכל השילובים האפשריים ביניהם. היא זאת שבגיל 5 כבר לימדה אותו לסרוג ויצקה בו את התאווה לשימוש בחומר מכל הסוגים, גם אם הוא ישן ומצהיב. הסקרנות הובילה אותו לפני יותר מ30 שנה לגלגלי עץ ועגלות, מתלים, תמונות, תיבות קינון לירגזי, מנורות עץ, מסגרות ועוד מגוון עצום של "רקמה בעץ". הניסיון החקלאי הוביל ליצירת בריכות אקוופוניקה שהם שילוב מרתק בין גידול דגים וצמחיה.כל אלו הובילו להקמה יחד עם איילה סיון של מרכז ההדרכה בחברת טמבור בהם לימדו השניים ושילבו את נסיונם באפקטים מרהיבים של צבע.הסדנה וה"רוקם בעץ" היא שותפות של חיים הנעים סביב יצירה משותפת ורב תחומית שמאפשרת שימושים בטכניקות לצביעה ובנייה מקורית ורעננה בעץ. בתערוכה הנוכחית מוצגים אובייקטים עיצוביים מגוונים מסדנא זו.

האמנית איילה סיון: חיה ויוצרת כיום בתל מונד

איילה סיון. יחצ,
איילה סיון/יחצ

עברה את מסלול חייה בין קיבוץ, מושב ועיר ותמיד חיפשה ללכת בדרכים הצדדיות, העוקפות, אלו שאפשרו לה להתחבר לטבע, לשמיים, לברזלים חלודים ועצים ישנים, להקיף עצמה בהם ותמיד ליצור משהו בידיה, במיוחד ברגעים קשים בהם היתה זו צורת ההתבטאות האהובה עליה. אהבת החומר והמופשט מביאות אותה ליצור תמונות בטייחים בצבעוניות מעודנת בהטבעות ובהבלטות, ציורי אבסטרקט שנובעים מאהבתה ליצור חיבורים בין גוונים שונים והמיזוג שנוצר ביניהם בתהליך העבודה שתמיד מהווה חידה. בעברה גרפיקאית ומעצבת פנים, מעבירה סדנאות בטכניקות בצבע לקירות ורהיטים וכיום משלבת בעבודותיה ובסביבת המגורים העוטפת אותה את יכולותיה ליצור מקום עוטף ומלא אוירה קסומה. היא ובן זוגה שמוליק עמיר מארחים בביתם וחצרם שהינם למעשה גלריה וסטודיו ומקום מפלט מהמולת הרחוב.

את התערוכה אצרה איילת אמוראי - בירן.

התערוכה פתוחה לקהל הרחב, תוצג על הקיר החיצוני של הקניון הפונה לרחוב איינשטיין, בין "ארקפה" ל"גרנד קפה" התערוכה תתקיים בין התאריכים 18.11.2021 - 14.12.2021 בכל שעות היממה - פתוחה לקהל הרחב. אירוע השקה חגיגי יערך ביום שלישי ה-23.11.21 בשעה 19:30 בקניון (בהתאם להנחיות משרד הבריאות) ברחבה בחוץ אחרי "ארקפה". הכניסה חופשית.

  • עוד באותו נושא:
  • תערוכה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    5
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully