וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשארים על הגל: תוצאות שיא לצים ברבעון השלישי

וואלה! כסף

עודכן לאחרונה: 17.11.2021 / 16:05

עם רווח נקי של 1.46 מיליארד דולר ברבעון השלישי, יכולה צים לעבור למדיניות של חלוקת דיבידנד על בסיס רבעוני; תחלק 2.50 דולר למניה עבור הרבעון השלישי המהווה כ-20% מהרווח הנקי ברבעון. דיבידנד שנתי בגובה 30%-50% מהרווח, יחולק ב-2022

צים מדווחת על תוצאות שיא לרבעון השלישי של 2021: רווח נקי של 1.46 מיליארד דולר ו-EBITDA מתואם של 2.08 מיליארד דולר.

החברה הודיעה על מעבר למדיניות של חלוקת דיבידנד על בסיס רבעוני; הודעה על חלוקת דיבידנד של 2.50 דולר למניה עבור הרבעון השלישי, המהווה כ-20% מהרווח הנקי ברבעון. כן נמסר כי החברה תחלק דיבידנד שנתי צפוי של 30-50% מסך הרווח הנקי של שנת 2021 אשר יחולק בשנת 2022
.
דגשים עיקריים לרבעון השלישי של שנת 2021:

• הרווח הנקי ברבעון השלישי הסתכם ב-1.46 מיליארד דולר, או 12.16 דולר למניה על בסיס מדולל לעומת 144 מיליון דולר, או 1.36 דולר למניה על בסיס מדולל ברבעון המקביל אשתקד, עלייה של 913% ו-794% בהתאמה.

• ה-EBITDA המתואם1 ברבעון השלישי הסתכם ב-2.08 מיליארד דולר, לעומת 262 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, עלייה של 693%.

• הרווח התפעולי (EBIT) ברבעון השלישי הסתכם ב-1.86 מיליארד דולר, לעומת 189 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, עלייה של 884%. ההתאמות בין הרווח התפעולי (EBIT) לבין ה-EBIT המתואם ברבעון השלישי היו זניחות.

• מחזור ההכנסות ברבעון השלישי הסתכם ב-3.14 מיליארד דולר, לעומת 1.01 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד, עלייה של 210%.

• צים הובילה 884 אלף מכולות (TEU) ברבעון השלישי של שנת 2021, עלייה של 16% מהרבעון המקביל אשתקד.

• מחיר ההובלה הממוצע למכולה (TEU) ברבעון השלישי של שנת 2021 עמד על 3,226 דולר, עלייה של 174% מהרבעון המקביל אשתקד.

• יחס מינוף נטו1 (leverage ratio) של 0.0x ליום 30 בספטמבר 2021, בהשוואה ל-1.2x ליום 31 בדצמבר 2020.

• החברה הכריזה על מעבר למדיניות של תשלום דיבידנד על בסיס רבעוני בשיעור של כ-20% מהרווח הנקי של הרבעון, כאשר דיבידנד הרבעון הרביעי יסתכם, בתוספת הדיבידנדים הרבעוניים שחולקו, ב-30-50% מהרווח הנקי השנתי. החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד במזומן בסך של כ-296 מיליון דולר, או 2.50 דולר למניה רגילה (המשקף שיעור של כ-20% מהרווח הנקי של הרבעון השלישי של 2021), שישולם ביום 27 בדצמבר 2021 למחזיקי מניות החברה.

• החברה הודיעה על הסכם אסטרטגי ומימוש אופציה, עם חברת Seaspan, לחכירה לטווח ארוך של 15מספר כולל של אוניות "ירוקות" המונעות בגז טבעי, בעלות כושר הובלה של 7,000 מכולות (TEU). הסכם זה מהווה המחשה נוספת למחויבותה של צים להפחתת טביעת הרגל הפחמנית של החברה.

• במהלך הרבעון ולאחר תום הרבעון, החברה רכשה שמונה (8) אוניות מיד שניה בעלות כוללת של כ-355 מיליון דולר

אלי גליקמן 2. איתי רפפורט, חברת החדשות הפרטית,
אלי גליקמן, נשיא ומנכ"ל צים. סיבות טובות לחייך אחרי עוד רבעון שובר שיאים/איתי רפפורט, חברת החדשות הפרטית

אלי גליקמן, נשיא ומנכ"ל צים אמר: "אנו גאים מאד בהישגים המשמעותיים של צים מאז ההנפקה שלנו בראשית השנה. התוצאות המרשימות שאנו ממשיכים להציג נובעות באופן ישיר מהמקצועיות של הצוות שלנו וההצלחה שלנו למנף את תנאי השוק האטרקטיביים ואת הגישה המבדלת שלנו.

התוצאות יוצאות הדופן שלנו ברבעון השלישי משקפות הכנסות, EBITDA מתואם, רווח נקי ותזרים מזומנים מפעילות שוטפת הגבוהים ביותר שצים הציגה אי פעם. חשוב לציין ששוב השגנו שולי רווח מהמובילים בתעשייה, וביצועים טובים יותר מהממוצע בענף".

גליקמן הוסיף, "בזמן שאנו מציגים תוצאות שיא רבעוניות, אנו שמחים להקצות הון נוסף כדי לשפר את היכולות המסחריות שלנו ולהשיא ערך לבעלי המניות. לצד ההצלחה שלנו להבטיח את היקפי הצי התפעולי והמכולות שיאפשרו לנו לשרת את הלקוחות שלנו בצורה הטובה ביותר, חילקנו דיבידנד מיוחד של 2.00 דולר למניה בספטמבר 2021, וכעת אנו עוברים לתשלום דיבידנד רבעוני כדי לספק לבעלי המניות תשואה מיידית ותכופה יותר.

בהתאם למדיניות החדשה, נשלם בחודש דצמבר 2021 דיבידנד ביניים של 2.50 דולר למניה ביחס לרבעון השלישי, המהווה כ-20% מהרווח הנקי הרבעוני. בהתבסס על הציפייה שלנו לחלק 30 50% מהרווח הנקי של 2021, אנו ערוכים להחזיר הון משמעותי לבעלי המניות ב-2022".

מכולת קירור על משאית צים בניו זילנד. Anthony Gussenhoven,
מכולה של צים על משאית קירור בניו זילנד/Anthony Gussenhoven

גליקמן סיכם, "בהתחשב בתחזית החזקה של צים ובתנאי שוק חיוביים מאוד של שוק ההובלה במכולות, העלינו שוב את תחזית הרווח לשנת 2021. כמובילה דיגיטלית חדשנית של שירותי הובלה ימית ולוגיסטיקה, צים ערוכה היטב לקראת העתיד.

אנו ממשיכים להתמקד באסטרטגיית ה-global-niche שלנו על מנת להגיע לרווחיות עודפת לטווח ארוך, תוך שמירה על גמישות מירבית בצי האניות שלנו, קידום ערכי ה-ESG (environmental, social & governance) שלנו תוך יצירת חווית לקוח מיטבית, וניצול הזדמנויות צמיחה".

עידן עופר. סיון פרג',
עידן עופר, בעל השליטה בצים: השקיע מכיסו בימים שבהם מעטים האמינו בכוחה של צים להשתקם, שלא לדבר על לחוות פריחה כפי שהיא חווה עתה/סיון פרג'

נדמה שאין כמעט דבר שלא נכתב או נאמר על עידן עופר, בעל השליטה בצים, בתקשורת הישראלית. משום כך יהיה זה אך הוגן לתת לו את הקרדיט על האמונה שבעזרתה הגיעה צים להיכן שהיא נמצאת כיום.

הדוחות המעולים של צים, שהחלו עוד טרם ההנפקה בניו יורק, ממשיכים קו עלייה נדיר בעולמות העסקים. ההישג מרשים במיוחד על רקע העובדה שעידן עופר היה היחיד שהאמין בצים לאורך כל הדרך והציל אותה מפשיטת רגל.

משום כך הרגע הנוכחי הוא רגע היסטורי עבור צים, רגע שיא אחרי שנים רבות שבהן אנשים בודדים האמינו בחברה.

גליקמן סיפר כי רק לפני ארבע שנים מעריך חיצוני נתן הערכה שהחברה שווה מינוס 200 מיליון דולר והיום שווי השוק של החברה עומד על כמעט 6 מיליארד דולר.

כולם עתה מדברים על הקפיצה בשווי של הצים הודות לעלייה במחירי התובלה הימית. זה נכון כמובן, אבל מה שקל לשכוח הוא הקשיים שמולם התמודדה החברה עד לרגע שבו יכלה להרוויח, בין היתר, גם כתוצאה מהנסיבות.

לכן צריך לזכור שעופר נלחם על חייה של החברה גם אחרי שהפסיד שני שליש ממנה ויכול היה להביא את החברה לפשיטת רגל. הוא עשה כן, אולי מפני שהיה היחיד שהאמין ביכולתה של צים לזכות בחיים חדשים, תוך שהוא מכניס את ידו לכיס ומזרים מאות מיליוני דולרים לחברה.

לכך יש להוסיף את ההשקעה העצומה באוניות המונעות בגז הטבעי, שהיא האנרגיה הזמינה הנקייה ביותר כיום בים. עופר הוביל מהלך במסגרתו נחתמו הסכמים לחכירת 20 אוניות המונעות בגז נוזלי, שחוסך באופן מיידי וישיר 25% מהפליטה הפחמנית.

חלק מהאוניות בעלות מיכלים מותאמים לאחסון אמוניה, כדי שבעתיד ניתן יהיה לבצע מעבר יעיל ומהיר לאנרגיה ירוקה זו, נתון חשוב עבור חברה ציבורית בעידן של מודעות לנושא איכות הסביבה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully