וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אוקטובר משתלם: החודש שצבע בירוק את קרנות ההשתלמות

עודכן לאחרונה: 18.11.2021 / 9:12

הטבלה לא משקרת: חברות הטכנולוגיה האמריקאית משכו מעלה בחודש אוקטובר את תשואות קרנות ההשתלמות הישראליות, ובראשן 'אנליסט' וילין-לפידות. נועם רוקח, סמנכ"ל ההשקעות 'אנליסט': "מה שסייע באוקטובר: החשיפה הגבוהה לשוק המניות הסחיר, תוך משקל יתר לחברות טכנולוגיה"

חודש במזל שור: שוק ההון האמריקאי החזיר את הצבע הירוק ללחיים של קרנות ההשתלמות הישראליות, שחזרו למגמה חיובית בחודש אוקטובר האחרון עם תשואה ממוצעת של 2.42%, לעומת תשואה ממוצעת שלילית של 0.63% בחודש ספטמבר שלפניו.

שיפור מגמות התעסוקה בעולם, על רקע תוצאות עסקיות טובות של חברות מתחומים שונים, שהיו גבוהות מצפי האנליסטים המסקרים את החברות, הובילו לעליות חדות בשווקי המניות בארה"ב ואירופה, שהובלו בעיקר על ידי מניות הטכנולוגיה בארה"ב.

קרן ההשתלמות שהשיגה את התשואה הגבוהה ביותר בחודש הסתווי הייתה זו של בית ההשקעות 'אנליסט' - 2.87%, הגבוהה ב-0.8% מקרן ההשתלמות של חברת הביטוח מגדל, החותמת את הטבלה מלמטה.

התשואה הגבוהה יחסית הובילה את קרן ההשתלמות של 'אנליסט' לתשואה מצטברת של 13.19% מתחילת השנה, הממוקמת שנייה אחרי 13.34% תשואה שהשיגה קרן ההשתלמות של בית ההשקעות 'מיטב דש' המובילה את הטבלה לתקופה זו.

נעם רוקח, סמנכ"ל השקעות באנליסט. יח"צ,
נעם רוקח, סמנכ"ל השקעות באנליסט/יח"צ

נועם רוקח, סמנכ"ל השקעות בבית ההשקעות 'אנליסט', מסר ל'וואלה! כסף' ולמעריב, כי "חודש אוקטובר אופיין בעיקר בתשואה עודפת לשוק האמריקאי בכלל, ולמדד הנאסד"ק בפרט, עם עלייה של 7.3% במדד.

לצידו, גם המדדים בבורסה המקומית עלו, כדוגמת מדד ת"א 125 שעלה ב- 3.7%, כאשר הסקטור שהצטיין בשוק המקומי התבטא במדד הבנקים. זה גם חודש שהמשיך את העליות בשוק אגרות החוב הקונצרניות, תוך תשואה עודפת לאפיקים הצמודים, לאור המשך העלייה בציפיות האינפלציה.

בכך, חודש אוקטובר ממשיך את המגמה החיובית של רוב חודשי השנה, ואפיקי ההשקעה משקפים את השיפור הכלכלי החד לאחר שנת המשבר, הן בעולם וביתר שאת בישראל. יש לזכור כי כל זאת קורה כשסביבת הריבית נשארת נמוכה, והציפיות קדימה להעלאות הריבית בשנה הבאה מתונות בלבד.

מה שסייע ל'אנליסט' בתשואות במהלך אוקטובר היא החשיפה הגבוהה יותר יחסית לאחרים לשוק המניות הסחיר, הנמצאת ברף העליון של קרנות ההשתלמות בשוק המקומי, תוך מתן משקל יתר לחברות טכנולוגיה.

לדוגמא, בסגמנט הטכנולוגיה, הקופות שבניהולנו החזיקו חשיפה למנייה של חברת 'אנבידיה' (Nvidia), שעלתה כ-23% בחודש זה. בשוק המקומי אנו מחזיקים, במשקל יתר, במניות נדל"ן מניב ובנקים".

קרנות השתלמות אוקטובר 2021. ללא,
הטבלה לא משקרת: אנליסט וילין-לפידות הן המובילות של חודש אוקטובר בקרנות ההשתלמות/ללא

אלטשולר-שחם ממשיכים להוביל את התשואה ל-5 שנים

המגמה החיובית שמתאר רוקח הובילה את מדד הדאו ג'ונס (Dow Jones - מדד המשקלל את שערי המניות של 30 חברות ענק אמריקאיות הנסחרות בבורסה לניירות ערך בניו יורק( לעלייה של כ-5.8%, את מדד S&P500 (מדד המשקלל את שערי מניות 500 החברות הגדולות בארה"ב) לעלייה של כ-6.9%, ואת מדד נאסד"ק 100 לעלייה של כ-7.9%.

השוק האמריקאי צפוי להמשיך להיות שורי גם במהלך נובמבר, אך דווקא שוקי אסיה - היבשת שברבים ממדינותיה חוגגים את 'שנת השור', גילו חולשה גם במהלך אוקטובר, ולא פיצו בעליות חדות על ירידות 'ספטמבר השחור'.

יש לציין כי קרן השתלמות ניתנת לפדיון כעבור 6 שנים, ובית ההשקעות שממשיך להאמין בשווקי אסיה - 'אלטשולר שחם', ממשיך להוביל את טבלת התשואה המצטברת למשך 5 שנים עם תשואה של 45.56%.

מי שחתמה את טבלת תשואות קרנות ההשתלמות לחודש נובמבר מלמטה, היא קרן ההשתלמות של חברת הביטוח מגדל, שהשיגה תשואה שעמדה על 2.07%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully