וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שכר החיילים מזנק, כמה ירוויחו הלוחמים?

עודכן לאחרונה: 23.11.2021 / 8:54

שרי האוצר והביטחון סיכמו על העלאת שכר חיילי החובה ("דמי הקיום") ב-50%. בעוד חודשיים יקבל כל לוחם-חוד יותר מ-3,000 שקל לחודש. התוספת תמומן מתקציב הביטחון ומתוספת מיוחדת שיקצה האוצר. ליברמן: "הבטחתי וקיימתי"

שר האוצר אביגדור ליברמן ושר הביטחון בני גנץ סיכמו - דמי הקיום של החיילים יועלו ב-50% החל משנת 2022. השרים סיכמו, כי דמי הקיום של חיילי החובה בצה"ל יועלה ב-50% החל מחודש ינואר 2022 (משכורת פברואר), זאת בתיאום עם הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי ועל בסיס עבודות מטה שנעשו בנושא בשבועות האחרונים.

במסגרת ההחלטה, בעלות של כ-900 מיליון שקל, שתמומן הן מתקציב הביטחון והן מתקציב נוסף שיובא על ידי משרד האוצר, יועלו דמי הקיום של כלל הלוחמים לכ- 2,463 שקל (במקום 1,642 שקל) ובהמשך לכך, דמי הקיום של לוחמי החוד יועלו בשנה השלישית לכ-3,048 שקל (במקום 2,032 שקל) דמי הקיום של תומכי הלחימה יועלו לכ-1,793 שקל (במקום 1,195 שקל) ודמי הקיום של החיילים העורפיים יועלו לכ-1,235 שקל (במקום 823 שקל).

שר האוצר אביגדור ליברמן בסיכום דיוני התקציב, 3 בנובמבר 2021. ערוץ כנסת, צילום מסך
שר האוצר אביגדור ליברמן: "האחריות והחובה שלנו כהנהגה"/צילום מסך, ערוץ כנסת

ותודה לרמטכ"ל

שר האוצר אביגדור ליברמן: "הבטחתי לעלות את דמי הקיום של חיילי הסדיר וקיימתי, זאת כאות הערכה והוקרה לשירותם בצה"ל ועל כך שהם מהווים עמוד תווך בביטוחנה ובחוסנה של מדינת ישראל ואזרחיה.

החלטה זו מביאה לידי ביטוי את האחריות והחובה שלנו כהנהגה כלפי אלו שתורמים למדינה ומבטאת מדיניות של שינוי סדרי עדיפויות שהממשלה הזו מובילה, ובכך מצטרפת לשורה של צעדים שנכנסו לתוקף עם העברת התקציב האחרון, לרבות תכנית 'ממדים ללימודים', 'מיגון הצפון' והסדרת תכנית 'נפש אחת'.

אני מודה לשר הביטחון, בני גנץ, על שיתוף פעולה בקבלת ההחלטה החשובה הזו. חיילי וחיילות צה"ל, מדינת ישראל בכלל ואני בפרט נמשיך לדאוג לכם ולרווחתכם".

שר הביטחון בני גנץ: "אנחנו מביאים היום החלטה שעושה צדק עם אלו שמשרתים, ושיש לה השלכות משמעויתיות על בניין הכוח בצה"ל והמשך קיומו כצבא העם. מדובר בצורך לאומי, שמתחבר לצורך להביא רפורמה רחבה בשירות בצה"ל.

לצד התוספת בתקציב, נמשיך לדאוג לכל החיילים, נרחיב את מעגל המתגייסים ונחזק את החיילים מהאוכלוסיות המיוחדות שזקוקים לסיוע נוסף. אני מבקש להודות לשר האוצר אביגדור ליברמן שהדאגה שלו לביטחון ישראל ולחיילי צה"ל הביאה לקידום ההחלטה החשובה הזו ולרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי שהוביל ודחף את קידום הנושא מתוך דאגה לרווחתם של חיילי צה"ל ומפקדיו."

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully