וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג נקבע על 4.872 שקלים

אמיר טייג

10.2.2003 / 17:49

היורו היציג נקבע על 5.264 שקלים - עלייה של 0.52%; פריקו: ניסיון האוצר לדחות הוצאות ב-2002 עשוי לפגוע בדירוג האשראי של ישראל


שערו היציג של הדולר נקבע על רמה של 4.872 שקלים, עלייה מזערית של 0.08% לעומת היציג שנקבע ביום שישי. לאחר קביעת היציג ממשיך הדולר להתחזר ועולה ב-0.1% לרמה של 4.876 שקלים. היורו היציג התחזק היום בשיעור חד יותר של 0.52% לרמה של 5.2644 שקלים. גם היורו ממשיך להתחזק לאחר לאחר קביעת היציג ומוסיף 0.06% לרמה של 5.268 שקלים. אתמול נסחר השקל בטווח מחירים של 4.865-4.88 שקלים במסגרת האופציות הדולריות. בסיום המסחר שיקפו האופציות שער של 4.87 שקלים, בדומה לרמת היציג שנקבעה היום.

היקף המסחר נמוך היום ורמת פעילות הזרים נמוכה אף היא, מה שמאשש את הערכתו של מיכאל הלפרין מבנק אוצר החייל, כי השוק נמצא בהמתנה בעיקר להתפתחויות בזירה העיראקית. "כולם מחכים לתחילת העלייה בדולר. ההתפתחויות בזירה המקומית משפיעות פחות, לפיכך רואים ימים שקטים מאוד בשוק הכספים המקומי", אומר הלפרין.

"על פי הערכות הנגזרות מהשוק, בנק ישראל עשוי להעלות את הריבית בשנה הקרובה, על כן נשמרת היציבות היחסית בדולר ואין התחזקות משמעותית לעומת השקל". לגבי חששות מהורדת דירוג נוספת למדינה, אומר הלפרין כי אינו מאמין שתיעשה הורדה מסוג זה לפני שתיוודע סופית עמדת הממשל האמריקאי לגבי הערבויות המבוקשות.

בבית ההשקעות פריקו מעריכים כי הדיווחים על גירעונות תקציביים חריגים וניסיון האוצר לדחות הוצאות בשנת 2002, על מנת לעמוד ביעדי גירעון, עשויים להביא לפגיעה באמינות הדיווח של הממשל הישראלי למוסדות בחו"ל ובהמשך אף לפגוע בדירוג האשראי של ישראל.

בפריקו מעריכים שנותרו מספר גורמים אשר תומכים בפיחות השקל בטווח הקצר והבינוני לעבר רמת ההתנגדות שבקרבת רמת 4.90 שקלים. בנוסף הם מציינים כי עם פריצת רמת ה-4.926 שקלים, עשוי הדולר להתחזק אף לעבר רמת 4.95 שקלים ויותר. אולם, בראייה לטווח המיידי, היצעי הסקטור העסקי - על רקע אמצע החודש - עשויים לתמוך בייסוף השקל בימים הקרובים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully