וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המשבר בבורסה: 15 מתוך 25 מניות המעו"ף נסחרות בשפל של 3-6 שנים

גולן פרידנפלד

10.2.2003 / 13:39

בין המניות: מניות הבנקים, מניות קבוצת אי.די.בי, מניית החברה לישראל, מניית בזק ומניות הרשתות הקמעונאיות; אגיס וטבע הקרובות ביותר לשיא 6 השנים

הרמות הנמוכות בהן נסחר מדד המעו"ף לאחרונה ושבירת רמת ה-300 נקודות כלפי מטה מעידות על אחת התקופות הקשות שעוברת על שוק המניות ב-6 השנים האחרונות. מבדיקת TheMarker עולה כי 15 מתוך 25 המניות הנכללות במדד המעו"ף נסחרות היום בשפל של 3-6 שנים.

בשפל העמוק ביותר קרי בשפל של 5-6 שנים ניתן למצוא את מניות הבנקים כמו לאומי, הפועלים ודיסקונט, מניות הרשתות הקמעונאיות שופרסל והריבוע הכחול, מניות קבוצת אי.די.בי הכוללות את קבוצת אי.די.בי אחזקות אי.די.בי פיתוח, כלל תעשיות ודיסקונט השקעות. מניות אלו איבדו במהלך השנתיים האחרונות מעל כ-50% מערכן - ירידות שהביאו אותן להיסחר ברמות השפל הנוכחיות.

המניות שנפגעו מעט פחות אך עדיין נסחרות בשפל של 3-4 שנים כוללות את מניית בנק המזרחי שנסחרת בשפל של 3.5 שנים, מניית בזק שנסחרת בשפל של 4 שנים, מניית קבוצת דלק הנסחרת ברמות בה נסחרה בסוף אוקטובר 2000 ומניית פרטנר הנסחרת ברמה הנמוכה ביותר מאז יולי 2001. מניית אסם שנחשבת לאורך שנים כמניה המבטיחה לבעליה תשואה בינונית ועקבית - סובלת אף היא מהתקופה הקשה שעוברת על הבורסה בתל אביב וגם היא נסחרת בשפל של שנה וחצי.

למרות המחירים הנמוכים בהם נסחרות מרבית מניות המעו"ף, ניתן לציין מספר מניות שדווקא נסחרות קרוב לרמות השיא שלהם ב-3-6 השנים האחרונות. 2 המניות הבולטות מכולם הן מניות אגיס וטבע שנסחרות כיום רק 4% נמוך יותר מהשיא בו נסחרו ב-6 שנים. אגיס נסחרת על פי שווי של 1.4 מיליארד שקל ואילו טבע נסחרת על פי שווי של 46.6 מיליארד שקל. מניית אלביט מערכות נסחרת ברמה הנמוכה ב-11% מרמת השיא בו נסחרה בסוף ינואר 2002 ואילו מניית אלקו החזקות נסחרת ברמה הנמוכה בכ-9.2% מרמת השיא שלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully