וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים ימכור את אחזקות בנק הספנות

ליאור כגן

10.2.2003 / 16:14

העיקרית שבהן - 20% במנורה גאון שוקי הון; הבנק ימכור אחזקות הספנות בשתי חברות חיתום ובחברת קרנות נאמנות; כ-6 גופים משוק ההון הביעו עניין

בנק הפועלים ימכור את אחזקות בנק הספנות שהעיקרית בהן היא אחזקה של 20% בחברת מנורה גאון שוקי הון - כך נודע ל-TheMarker. הבנק, שהשלים בשבוע שעבר הצעת רכש לבנק הספנות בעלות של 186 מיליון שקל, נמצא במשא ומתן עם כ-6 גופים משוק ההון, ביניהם חברות ביטוח, מנהלי קרנות נאמנות וחברות ברוקרים שהביעו התעניינות באחזקות אלו.

בנק הפועלים אינו מעוניין באחזקות בנק הספנות מכיוון שיש לו פעילות משלו בתחומים אלו. על ידי המכירה יחזיר הבנק חלק מההשקעה הכספית בבנק הספנות.

בנק הספנות מחזיק במנורה גאון שוקי הון באמצעות ספנות השקעות, חברה בת בבעלות מלאה. מנורה גאון שוקי הון הינה חברת אחזקות המשקיעה בחברות העוסקות בפעילויות שונות בשוק ההון כגון חיתום, ניהול תיקי השקעות, בנקאות להשקעות, ייעוץ, ניהול קופות גמל ופנסיה ופיתוח מכשירים פיננסיים. ההשקעה של בנק הספנות במנורה גאון שוקי הון עמדה נכון לסוף 2001 על 12.6 מיליון שקל. חלקה של ספנות הון ברווחי מנורה גאון שוקי הון עמד על 100 אלף שקל בשנת 2001.

בנק הפועלים ימכור גם את אחזקות בנק הספנות בשתי חברות חיתום: ספנות מנפיקים וחתמים וקדימה חתמים ומנפיקים. ספנות מנפיקים וחתמים השתתפה רק בשתי הנפקות בשנת 2001 לעומת 36 הנפקות בשנת 2000 וקדימה חתמים לא השתתפה כלל בהנפקות בשנת 2001.

כמו כן ימכור הפועלים את אחזקת הספנות בחברת ספנות ניהול קרנות נאמנות שניהלה כ-82.2 מיליון שקל נכון לסוף 2001. בשנת 2001 הסתכמו הכנסות החברה ב-4 מיליון שקל. לבנק הספנות בעלות מלאה גם בחברת ספנות ניהול ניירות ערך המנהלת תיקי השקעות עבור לקוחות מוסדיים ופרטיים. ההיקף הכספי של התיקים המנוהלים עמד בסיום 2001 על 362 מיליון שקל לאחר שהתכווץ משמעותית במהלך השנה.

אחזקה נוספת של בנק הספנות היא בחברה לנאמנות המתמחה במגוון של שירותי נאמנות לגופים עסקיים ופרטיים. אחזקה נוספת של הבנק היא בחברת Maritime Managemet - חברה לניהול קרנות בינלאומיות שהוקמה ב-1993 בברמודה. סכום גדול מהכספים שמנהלת החברה שייך לבעל השליטה הקודם בבנק, מיכאל שטיינהרדט שמשמש גם כיועץ לחברה.

השווי המאזני של החברות המוחזקות של בנק הספנות הסתכם ב-35.3 מיליון שקל בסיום 2001 והן תרמו 1.9 מיליון שקל לרווחי הבנק בשנה זו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully