וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסכם קיבוצי חדש בפרטנר, רגע לפני המכירה

וואלה! כסף

עודכן לאחרונה: 14.12.2021 / 16:42

נציגי העובדים וההסתדרות חתמו על הסכם קיבוצי ל-2,700 עובדי פרטנר. יחד עם זאת, אפשר שמדובר רק בקדימון למו"מ מול הרוכשים החדשים של החברה, שנמצאת ערב מכירה לקבוצת רודב-גבאי. ההסכם, שיהיה בתוקף עד 2024, כולל תוספות שכר ושיתוף ברווחי החברה

ההסתדרות, ועד עובדי קבוצת פרטנר וההנהלה חתמו על הארכת ההסכם הקיבוצי בחברה. ההסכם, שיחול על כ-2,700 עובדים, יהיה בתוקף עד סוף שנת 2024. ההסכם מחדש את כל הוראות ההסכם הקיבוצי הנוכחי שמסתיים בסוף דצמבר, תוך שמירה על זכויותיהם וביטחונם התעסוקתי של העובדים.

בדומה להסכם הקודם, יוקצה תקציב לתוספות שכר שיהיו בהיקף של 3% בשנת 2022 ויחולקו בהתאם למנגנונים מוסכמים בין הצדדים. כמו כן הוארך תוקף מנגנון שיתוף עובדי פרטנר ברווחי החברה לשנת 2022. המו"מ לגבי תוספות שכר ושיתוף ברווחים עבור 2023 ו-2024 יתקיים החל מנובמבר בכל שנה.

עוד כולל ההסכם הגדלת השתתפות החברה בכרטיס ההסעדה סיבוס, המיועד לעובדים מחוץ למשרדי המטה בראש העין, שסכומו הכולל יעמוד מעתה על 41 שקל ליום, ואת הגדלת תקציב קרן הסיוע לעובדים מ-70 אלף שקל בשנה ל-150 אלף שקל בשנה. תקציב הרווחה יעמוד על 12.3 מיליון שקל בכל אחת משנות ההסכם, בדומה לתקציב בהסכם הקודם.

לראשונה בהסכם קיבוצי במגזר הפרטי הוכנס סעיף לפיו החברה תגבש בשיתוף נציגות העובדים תוכנית להטמעה וקידום של שוויון הזדמנויות והעסקה רב-גונית. "ממונה שוויון וגיוון" מטעם החברה יהיה אחראי על קידום התוכנית ויישומה.

כחלק מכך, "שעת הורות" תחול גם על עובד הורה במשרה מלאה שבן/בת זוגו אינם מנצלים הטבה זו, בכפוף להצהרה ואישור ממקום העבודה הנוסף. בנוסף, יתווספו ימי חופשה לבחירה, ביניהם יום בחודש הגאווה ויום בגיוס ילד העובד. זאת ועוד, הוסדר התגמול עבור כוננויות לכלל החטיבות. כמו כן, שעות התנדבות של העובדים בפעילות למען הקהילה, שנעשית מטעם החברה ובארגונה, יהיו על חשבון שעות העבודה בפרטנר ובתשלום החברה.

חתימה על הסכם קיבוצי בפרטנר 1. דוברות ההסתדרות,
נציגי ההסתדרות, ועד העובדים והנהלת פרטנר, במעמד החתימה על ההסכם הקיבוצי החדש/דוברות ההסתדרות

מה יקרה במקרה של מכירה?

כאמור, ההסכם משמר את מעטפת התנאים כפי שנקבעו במסגרת ההסכם הקודם, בהם השתתפות בתשלום קייטנות בחודשי הקיץ, חידוש תקציב קרן מלגות לסטודנטים, ערך יום הבראה בסך 500 שקל, קצבת ביגוד שנתית, קרן השתלמות לעובדים שהשלימו שלוש שנות ותק בחברה עם שיעור הפרשה מקסימלי מטעם המעסיק והשתתפות בתשלומי גני ילדים.

העובדים ימשיכו ליהנות גם מימי חופש על חשבון החברה בערבי חג, ומחופשה מרוכזת בחול המועד - יומיים על חשבון המעסיק בפסח ובסוכות.

יצוין כי אין באמור כדי לגרוע מטענות או תביעות של נציגות העובדים בעניין רכישת השליטה בחברה, ובכלל זה מענק מכירה.

נקודה זו עשויה להתברר כקריטית, שכן פרטנר נמצאת ערב מכירה, ככל הנראה לקבוצת רודב-גבאי (בהובלת שלמה רודב ואבי גבאי). בשבוע שעבר הודיע ועד העובדים כי שכר את שירותיו של אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות ושר המשפטים בדימוס, כדי לייצג אותם במו"מ מול הרוכשים החדשים.

בין היתר תובעים העובדים בונוס על עצם המכירה (מהבעלים הנוכחיים). יחד עם זאת יש מי שהעריך שדווקא העובדה שנחתם הסכם קיבוצי חדש, תחת זה שיפוג ב-1.1.2022, תהפוך את המו"מ מול בעלי השליטה החדשים לממוקד ואפקטיבי יותר.

חתימה על הסכם קיבוצי בפרטנר 2. דוברות ההסתדרות,
מימין: אבי צבי מנכ"ל פרטנר, ארנון בר דוד יו"ר ההסתדרות וקרן אופק יו"ר ועד העובדים, חותמים על ההסכם/דוברות ההסתדרות

הידברות משרתת את כל הצדדים

בגיבוש ההסכם היו מעורבים מטעם נציגות העובדים יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט והייטק בהסתדרות יקי חלוצי, יו"ר ועד עובדי פרטנר קרן אופק ועו"ד שי תקן ממשרד פישר בכר. מטעם הנהלת פרטנר: סמנכ"ל מש"א ותפעול עדי קורן, מנהלת אגף מש"א מיכל ממן דומב ועו"ד אורלי אבירם ממשרד נחום פינברג.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "ההסכם משקף את התרומה המשמעותית של עובדות ועובדי פרטנר לצמיחת הקבוצה, תוך התמודדות לא פשוטה עם האתגרים וחוסר הוודאות בשוק התקשורת. הוכחנו פעם נוספת שבדרך של הידברות ושיתוף פעולה ניתן להגיע להסכמות מהן כל הצדדים יוצאים נשכרים.

ההסכם שומר על זכויות העובדים, מבטיח את ביטחונם התעסוקתי ותורם ליציבות החברה. אני מודה ליו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט והייטק יקי חלוצי, ליו"ר הוועד קרן אופק, ולהנהלת פרטנר בראשות המנכ"ל אבי צבי שידעה לנהל שיח מועיל ומכבד עם העובדים".

מנכ"ל פרטנר אבי צבי: "חתמנו היום על הסכם שמשאיר את עובדי פרטנר במרכז, תוך עידוד למצוינות ותגמול על הישגים. ההסכם, שנחשב לאחד ההסכמים הקיבוציים הטובים ביותר במשק הישראלי, שומר על כלל התנאים של ההסכם הקודם המסתיים בסוף החודש.

הארכת ההסכם מתבססת על ההערכה הגדולה של הנהלת פרטנר לעובדי הקבוצה ולשיתוף הפעולה שיש בין ההנהלה לוועד - ומטרתו שמירה על הקבוצה ועל ההון האנושי שלה. לא בכדי, פרטנר זוכה שנה אחר שנה כחברה שהכי טוב לעבוד בה מבין חברות התקשורת. אני רוצה להודות לסמנכ"לית משאבי אנוש ותפעול עדי קורן, למנהלת משאבי אנוש מיכל ממן, לוועד עובדי פרטנר ולתמיכת דירקטוריון החברה בהשגת הסכם זה".

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט והייטק בהסתדרות, יקי חלוצי: "מעבר למסך הרעש התקשורתי על השליטה במניות פרטנר, יש בסוף היום חברה - מנהלים ועובדים מסורים שעושים את החברה, לפני או אחרי בעל מניות כזה או אחר, ובהם צריך להשקיע.

דאגנו ליציבות בחידוש ההסכם הקיבוצי ויצירת המשך הוודאות. לא מיצינו את הדרישות שלנו בנושא העברת השליטה, ונמשיך לעקוב גם בנושא זה. אני רוצה להודות למנכ"ל אבי צבי וליו"ר הוועד קרן אופק על כך שהחברה והעובדים עומדים לנגד עיניהם קודם לכל".

יו"ר ועד עובדי פרטנר, קרן אופק: "לעובדים בפרטנר יש גב חזק והנהגת עובדים מחויבת. העובדים יזכו לקידום כלכלי, תוספת שכר והגדלת הסיבוס. שמנו דגש גם על הצד הערכי בהסכם ונמשיך להיות מחויבים לקליטת עובדים עם מוגבלויות ולחתור לשוויון וגיוון בהעסקה בפרטנר.

ההסכם הקיבוצי שחתמנו דווקא בתקופה סוערת יביא יציבות וביטחון תעסוקתי לפרטנר. אם וכאשר יהיו לפרטנר בעלי שליטה חדשים, אנו נפתח במו"מ להסכם מכירה עבור העובדים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully