וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסכם קיבוצי מיוחד ל-15 אלף עובדי "כללית"

וואלה! כסף

עודכן לאחרונה: 20.12.2021 / 8:41

ההסכם, שיהיה בתוקף ל-3 השנים הקרובות, חל בין היתר על טכנאים והנדסאים, כוח עזר וסניטרים, מהנדסים ואקדמאים - שיקבלו תוספות שכר בהיקף של עד 720 שקל בחודש. ההסכם הוא פרי מגעים בין ארגון העובדים, ההסתדרות, הנהלת הקופה והאוצר

משרד האוצר, ההסתדרות, ארגון עובדי קופ"ח כללית והנהלת שירותי בריאות כללית חתמו על הסכם קיבוצי מיוחד לעובדי מינהל ומשק בשירותי בריאות כללית. ההסכם יחול על כ-15 אלף עובדים.

העובדים שייכללו בהסכם: מהנדסים, אקדמאים, עובדי דור ב', טכנאים והנדסאים, מושווי טכנאים, דירוג אחיד, עובדי ביקורת אקדמאים, כוח עזר וסניטרים.

ההסכם כולל הגדלת תוספות שכר (מנמ"ש 2009) בסכומים של עד 720 שקל בחודש לעובד. המקור התקציבי לכך הוא במסגרת עסקת החבילה במשק.

בנוסף, הצדדים יקיימו מו"מ אינטנסיבי ורציף בעניינים שפורטו בהסכם, מתוך הכרה בחשיבות מניעת פגיעה בביטחונם התעסוקתי של העובדים, בתנאי העבודה וביחסי העבודה, כך שעד סוף 2022 ייעשו מאמצים הדדיים להגיע להסכמות או לחתום על הסכמים קיבוציים לגבי כל אחת מהפעולות המתוכננות.

בגיבוש ההסכם מטעם ההסתדרות היו מעורבים מנכ"ל הסתדרות האחיות עו"ד אורי פליישמן ועו"ד מאיה פרנקו מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי. את ארגון עובדי קופ"ח כללית ייצגו עורכי הדין בני כהן וקרן קוטס-אמיתי. ממשרד האוצר: סגן הממונה על השכר אפי מלכין, ענבל רואי ונדב שואט מצוות בריאות באגף שכר, ונעם רייף וליאת טפירו מהלשכה המשפטית.

הסכם קיבוצי בבריאות כללית. דוברות ההסתדרות,
נציגי העובדים, הנהלת שירותי בריאות כללית, ההסתדרות והאוצר, במעמד חתימת ההסכם/דוברות ההסתדרות

"הכרת תודה לעובדים המסורים"

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "עובדי שירותי בריאות כללית פועלים ללא לאות למען חברי הקופה - הן בתקופות שגרה והן בתקופת הקורונה, ואני מברך שהצלחנו להגיע להסכם שמשפר את תנאי עבודתם וביטחונם התעסוקתי. תודה למשרד האוצר, להנהלת שירותי בריאות כללית ולכל מי שהיה שותף לחתימת ההסכם, שמסמל את הכרת התודה של כולנו לעובדים המסורים הללו".

מנכ"לית שירותי בריאות כללית רות רלבג: "חתימת ההסכם מהווה בשורה חשובה לעובדים המסורים שלנו בתחומי המינהל והמשק במרפאות הקהילה ובבתי החולים. ברצוני להודות לכל השותפים שפעלו נמרצות לסיום המהלך וחתימה על ההסכם".

יו"ר ארגון עובדי קופת חולים כללית, פרוספר בן חמו: "אני מברך על ההסכם שעושה צדק עם רוב העובדים שמקבלים שכר נמוך. אני רוצה להודות ליו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד על מאמציו להשגת ההסכם, וכן ליו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר-טל ולראש חטיבת מוסדות בריאות בהסתדרות המעו"ף עדה קרמרסקי. תודה גם לכל הצוות מהוועד הארצי שעמל יחד איתי על השגת ההסכם, לכל חברי הוועד הארצי ולהנהלת הקופה על שיתוף הפעולה בדרך לחתימת ההסכם החשוב".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully