וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרופ' רפי מלניק הוא הנשיא החדש של אוניברסיטת רייכמן

דוד רוזנטל

עודכן לאחרונה: 23.12.2021 / 21:57

פרופ' מלניק נבחר פה אחד על ידי ועדת האיתור אשר מונתה לאיתורו של נשיא חדש לאוניברסיטת רייכמן. מינויו של פרופ' מלניק, המשנה לנשיא לעניינים אקדמיים של המוסד, אושר על ידי הדירקטוריון והאסיפה הכללית של אוניברסיטת רייכמן

פרופ' רפי מלניק מונה לנשיא אוניברסיטת רייכמן ויחליף את הנשיא המייסד, פרופ' אוריאל רייכמן, אשר הודיע בספטמבר האחרון על סיום כהונתו כנשיא בעקבות קריאת האוניברסיטה על שמו. הודעתו של רייכמן הגיעה לאחר החלטת המועצה להשכלה גבוהה להכיר רשמית במוסד כאוניברסיטה ולמעשה, כאוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל, והחלטת דירקטוריון המוסד לשנות את שמו לאוניברסיטת רייכמן. פרופ' רייכמן מונה ליו"ר דירקטוריון המוסד (תפקיד שאין בצידו שכר) ובעקבות זאת מונתה ועדת איתור למחליפו.

פרופ' מלניק, המכהן בשנים האחרונות כמשנה לנשיא לעניינים אקדמיים, החליף את פרופ' רייכמן מאז חודש ספטמבר כממלא מקום הנשיא.

פרופ' רפי מלניק. גלעד קוולרצ'יק,
פרופ' רפי מלניק/גלעד קוולרצ'יק

פרופ' אוריאל רייכמן, הנשיא המייסד ויו"ר דירקטוריון אוניברסיטת רייכמן, בירך על בחירתו של פרופ' מלניק לנשיא האוניברסיטה ואמר: "אוניברסיטת רייכמן מתברכת היום במינויו של פרופ' רפי מלניק כנשיא השני בתולדותיה. פרופ' מלניק הוא שותף להנהגת האוניברסיטה במשך שנים רבות. הסכמתו לשמש כנשיא מקנה לי אישית ביטחון כי האוניברסיטה שלנו תמשיך לפעול לאור ערכיה ותגיע להישגים אקדמיים ואנושיים משמעותיים נוספים. פרופ' מלניק חי את האוניברסיטה והוביל כפרובוסט במשך שנים מהלכים משמעותיים במוסד. באחת התקופות הקשות שעברנו, נאלצנו בעקבות מגיפת הקורונה להפוך ממוסד שמדגיש את החיים המשותפים בקמפוס, למוסד שמתמקד בהוראה מרחוק. פרופ' מלניק גילה מנהיגות מרשימה כאשר הוביל את המהלך שבו הועברו כל תוכניות הלימודים וניתנו כל השירותים לסטודנטים באמצעות הוראה מרחוק ובצורה מקוונת. האוניברסיטה שלנו הייתה עבורי שליחות ומפעל חיים, אני מסיים את תפקידי כנשיא בתחושת ביטחון גדולה בעתיד המוסד ובהצלחתו של פרופ' מלניק. בשם כל משפחת אוניברסיטת רייכמן וכיו"ר הדירקטוריון, אני מאחל לפרופ' מלניק הצלחה ומבטיח לסייע לו ככל שנתבקש כדי שימשיך לממש את הסיפור הייחודי של כולנו".

פרופ' מלניק הודה לוועדת האיתור ולדירקטוריון על החלטתם ואמר: "אוניברסיטת רייכמן משמשת כביתי האקדמי כבר שנים רבות. יש לי הכבוד והסיפוק להיות מוותיקי הסגל האקדמי, ובמהלך השנים לקחתי חלק ועקבתי מקרוב אחר צמיחתו של המוסד וההישגים הרבים שרשם, הן מבחינה אקדמית והן מבחינת תרומתו לאקדמיה הישראלית. זוהי זכות גדולה להיכנס לנעליו הגדולות של פרופ' אוריאל רייכמן, מורי וחברי, יזם אדיר ואיש חזון שאין שני לו. אני מודה לדירקטוריון ולאסיפה הכללית על האמון שנתנו בי ועל הזכות להמשיך את המפעל יוצא הדופן הזה, האוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל, ולהובילו לפסגות נוספות בארץ ובעולם. ההכרה שקיבלנו כאוניברסיטה מחייבת אותנו להמשיך להתפתח במישור האקדמי ולהגיע להישגים גבוהים יותר בתחום המחקר. על פי המסורת הבינתחומית נפעל לצמצום תפיסת ה-silos שנהוגה באקדמיה ונמשיך לשלב טכנולוגיה במדעי החברה בהתאם לתפיסת הבינתחומיות החדשה".

רקע: פרופ' רפי מלניק

פרופ' רפי מלניק, 74, מומחה לכלכלת ישראל, מחקריו ופרסומיו עוסקים בתחומי כלכלה מוניטארית, כלכלת ישראל ואקונומטריקה יישומית. בעל Ph.D. בכלכלה מאוניברסיטת קליפורניה ברקלי, B.A. בכלכלה וסטטיסטיקה מהאוניברסיטה העברית ולימודי M.A. בכלכלה מהאוניברסיטה העברית.

פרופ' מלניק הצטרף לסגל האקדמי הקבוע של אוניברסיטת רייכמן בשנת 1998, כיהן בשתי קדנציות שונות כמשנה לנשיא לעניינים אקדמיים, כיהן כדיקן בית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה וייסד את בית ספר טיומקין לכלכלה. במקביל לתפקידו כמשנה לנשיא לעניינים אקדמיים, הוא משמש כחוקר ומרצה בכיר בתחומי הכלכלה והממשל ומפרסם באופן קבוע את "מדד מלניק" המאבחן בזמן אמת את רמת הפעילות ואת התפניות בפעילות המשקית בישראל. המדד מתפרסם ב-20 השנים האחרונות.

פרופ' מלניק הוא כלכלן בכיר, אשר בין היתר כיהן כחבר הוועדה המוניטרית של בנק ישראל. כיום הוא מכהן כיו"ר ועדת השקעות של כלל חברת ביטוח. בעבר, שימש בין היתר כמשנה למנהל מחלקת המחקר בבנק ישראל; כיהן בעבר בוועדה המייעצת למועצה הכלכלית במשרד ראש הממשלה; מרצה באוניברסיטה העברית-ירושלים ומרצה אורח באוניברסיטאות בוסטון ודייויס - קליפורניה; היה חבר בוועדה המייעצת לשר האוצר וראש צוות מאקרו של מנכ"ל האוצר וחבר בוועדה לשינוי חברתי-כלכלי (וועדת טרכטנברג). כמו כן כיהן כיו"ר ועדת ההשקעות של חברת מגדל בע"מ, יו"ר ועדת ההשקעות של חברת המגן בע"מ, יועץ לבנק לאומי, חבר דירקטוריון בחברת פסגות אופק בע"מ וחבר בוועדת ההשקעות שלה ועמית מחקר במרכז ללימודי מחקר למדיניות חברתית בישראל.

  • עוד באותו נושא:
  • מינויים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully