וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תנובה תגדיל את ייצור קרטוני החלב ב-20%

עודכן לאחרונה: 3.1.2022 / 9:05

תנובה נערכת להקמת קו ייצור נוסף של קרטוני חלב במחלבת רחובות בהשקעה של 40 מיליון שקל. הקו החדש, שיחל לפעול ברבעון השני של 2022, יאפשר את הגדלת ייצור החלב בכ-20% במהלך השנתיים הקרובות

אם לאורך השנתיים האחרונות נוצרו פה ושם חוסרים על מדף החלב הטרי בסופרמרקטים, הרי שקו ייצור חדש שמתקינה תנובה במחלבה שלה ברחובות, אמור לפתור את הבעיה. ההשקעה בקו הקרטונים השישי שיוקם במחלבת רחובות, אושרה כבר בחודש ינואר 2021 ובימים האחרונים החלו ההכנות התשתיות במחלבה לקליטת הציוד.

אייל מליס, מנכ"ל קבוצת תנובה: "בשנים האחרונות אנו עדים למעבר צרכנים לצריכת חלב בקרטונים, כאשר בשנתיים האחרונות התמודדנו עם שורה של שינויים שהביאו לביקושים גבוהים עוד יותר לקרטונים, בהם המעבר של צרכנים משקיות לקרטוני חלב, הגידול הטבעי באוכלוסייה וכן מגיפת הקורונה, אשר גרמה לציבור הרחב להישאר בארץ והגדילה משמעותית את צריכת המזון בקרב התושבים בישראל.

על רקע נתונים אלה אישר דירקטוריון תנובה כבר בינואר 2021 הרחבה נוספת של מערך הייצור של חלב בקרטונים, כאשר הקו החדש ייתן מענה להמשך הגידול בביקושים".

תנובה תשקיע 40 מיליון שקל בקו ייצור נוסף  לקרטוני חלב. יח"צ,
תנובה תשקיע 40 מיליון שקל בקו ייצור נוסף לקרטוני חלב/יח"צ

ההערכות התפעולית תביא לשיבושים?

הקו החדש הוא קו הייצור השני לקרטוני חלב שתנובה מקימה בתוך שלוש שנים, בעקבות הגידול בביקושים ועם המעבר לצריכת חלב בקרטונים. קו הייצור הקודם הוקם במחלבת רחובות ב-2019 בהשקעה של 35 מיליון שקל.

ההערכות התפעולית להקמת הקו החדש החלה בימים אלה ועלולה לגרום בחודשים הקרובים לשיבושים נקודתיים במחלבת רחובות, בה מיוצר חלב תנובה. בהתאם לכך, החברה נערכת עם פתרונות גיבוי נוספים, על מנת להבטיח אספקה שוטפת של חלב מפוקח, כמו הסטת ייצור של חלב מועשר לטובת חלב מפוקח.

נתונים תנובה. יח"צ,
נתוני סטורנקסט: גרף מכר חלב קרטונים מול שקיות על ציר זמן/יח"צ

ירידה של 21% בביקוש לשקיות החלב

לפי נתוני סטורנקסט, ב-7 שנים האחרונות צריכת החלב בשקיות ירדה ב-21% ובהתאם גדלה הצריכה של קרטונים, בקבוקים וכדים, שמהווים כיום כ-90% מסך שוק החלב. על רקע ביקוש זה, תנובה הקימה כאמור בשנת 2019 קו יצור חמישי לקרטונים, והקו החדש יהיה הקו השישי לקרטונים במחלבה.

קו ייצור שישי לקרטוני החלב של תנובה. יח"צ,
קו ייצור שישי לקרטוני החלב של תנובה/יח"צ

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully