וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ספקי המשביר לצרכן מאשימים את הנהלתו ב"תרגיל עוקץ"

אמיר טייג ובן ציון ציטרין

11.2.2003 / 15:37

דורשים מביהמ"ש היתר לבקשת פירוק; לדברי הנושים: "אין מחלוקת שהמשביר ומנהליו ידעו כשרכשו את המוצרים מהנושים הבלתי מובטחים כי המשביר לא ישלם תמורתם"


"אין ולא יכולה להיות מחלוקת כי המשביר לצרכן ומנהליו ידעו כשרכשו את המוצרים מהנושים הבלתי מובטחים כי המשביר לצרכן לא ישלם את תמורתם", כך מאשים היום ע"ד יוסי כהן, אשר מייצג מספר נושים בלתי מובטחים של המשביר לצרכן - הנמצא בהקפאת הליכים.

עו"ד כהן ממשיך ואומר, תוך הגדרת פעולות הנהלת המשביר "תרגיל עוקץ", כי המשביר לצרכן פיתה את הנושים הבלתי מובטחים למכור לו מוצרים בהיקף כספי עצום, אך ורק בכדי להקטין את האובליגו בבנקים, שכן מכר את מוצריהם במחירים נמוכים שאינם מותירים רווח בידי המשביר.

לפיכך, מגיש היום עו"ד כהן - בשם קבוצת ספקים של רשת המשביר לצרכן - לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בקשה לפרק את הרשת ולמנות לה מפרק זמני. הספקים, שהם נושים בלתי מובטחים, טוענים לחוב של עשרות מיליוני שקלים, ומבקשים באמצעות עו"ד כהן לדון בבקשתם מחר בעת הדיון על ההצעות לרכישת פעילות המשביר לצרכן. להערכת עו"ד כהן, שיעור חובותיו של המשביר לנושים בלתי מובטחים מגיע לכ-270 מיליון שקל.

עו"ד כהן טוען כי התנאים שהציבו נאמני הסדר הקפאת ההליכים של הרשת לא התקיימו: ההסכם הקיבוצי עם העובדים לא שונה והבנקים והאגודה לא העמידו אשראי לרשת. על פי הודעת הנאמנים צובר המשביר במהלך תקופת ההקפאה הפסדים תפעוליים בסך כ-8 מיליון שקל מדי חודש. לדבריו, במצב שנוצר, הפעלת המשביר לצרכן במסגרת ההקפאה לא רק שאינה מקדמת את האינטרסים של הנושים אלא שהיא גורמת להם נזקים כבדים ובלתי הפיכים - להם ולנושים הבלתי מובטחים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully