וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: פתיחת מסחר חיובית בהמתנה לנאום גרינספאן

שירלי יום-טוב

11.2.2003 / 16:36

ביוטכנולוגיה כללית מוסיפה 3%; ג'קדה מזנקת ב-11%


יום המסחר בוול סטריט נפתח במגמה חיובית עם עליות קלות במדדים בהמתנה לנאום אלן גרינספאן. הנאסד"ק עולה ב-0.4% והדאו עולה ב-0.3%.

בין המניות הישראליות בולטת בפתיחה מניית קומברס שעולה ב-4% למחיר של 9.7 דולרים על רקע דו"ח חיובי של בית ההשקעות ליהמן ברדרס. מניית ג'קדה מוסיפה 11% למחיר של 1.4 דולרים על רקע הדו"חות שפירסמה. ביוטכנולוגיה כללית עולה ב-3% למחיר של 2.9 דולרים לאחר דו"ח של בית ההשקעות מריל לינץ'. מניית טאואר מאבדת 12% למחיר של 2.3 דולרים.

סקירת טרום מסחר

המשקיעים ממשיכים אמנם לעקוב בתשומת לב רבה אחר כל התפתחות בגזרה העיראקית, אולם היום תוסט מעט מתשומת הלב לנאומו של נגיד הבנק הפדרלי האמריקאי, אלן גרינספאן, בפני הסנאט, שצפוי להתחיל כחצי שעה לאחר תחילת המסחר. בשעה זו מצביעים החוזים על פתיחת מסחר חיובית בעלייה של כ-0.6% בנאסד"ק וב-S&P500.

גרינספאן צפוי לענות היום על שאלות בנוגע למצבה הפיננסי של ארה"ב ולהתייחס בין היתר להשפעות אפשריות של מלחמה בעיראק על המשק האמריקאי. נושאים נוספים שצפויים להיות על הפרק: השפעת הקיצוץ במסים, והאם מדובר ברעיון טוב לאור הגרעון האדיר של 307 מיליארד דולר בתקציב האמריקאי. הנאסד"ק פותח היום את המסחר ברמה של 1296 נקודות, לאחר שפתח את שבוע המסחר אתמול ברגל ימין והוסיף 1.1%. הדאו ג'ונס עלה אמש ב-0.7% אך נותר עדיין מתחת ל-8000 נקודות, ברמה של 7920 נקודות.

בין החברות הישראליות שפירסמו היום את תוצאותיהן הרבעוניות והשנתיות נמנות ג'קדה ואופטיבייס. ג'קדה , המספקת פתרונות אינטגרציה, דיווחה על רווח תפעולי סמלי של כ-130 אלף דולר, אך זאת לראשונה בשנות פעילותה. בעזרת הכנסות מימון של 300 אלף דולר, מדובר היום ברווח נקי של כחצי מיליון דולר או 2 סנט למניה. הכנסות החברה ברבעון הרביעי צמחו ב-21% מהרבעון הקודם ל-5.6 מיליון דולר. פרמטרים חיוביים נוספים הם גידול של 52% בהכנסות מרישוי תוכנה (ביחס לרבעון קודם) ל-5.8 מיליון דולר, וקופה של כ-41.5 מיליון דולר ? ללא שינוי בששת הרבעונים האחרונים. שווי השוק של ג'קדה מסתכם בכ-25 מיליון דולר.

חברת אופטיבייס, המספקת פתרונות להעברת קבצי וידאו על גבי רשת האינטרנט, דיווחה על ירידה של 41% בהכנסות של ל-4.3 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2002 לעומת הרבעון המקביל. ההפסד פרופורמה בניכוי הפרשות הצטמצם ל-160 אלף דולר באותה תקופה, מ-1.2 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. שווי השוק של החברה מסתכם ב-22.6 מיליון דולר.

חברת אמדוקס הודיעה היום על הטמעתה של מערכת CRM (ניהול קשרי לקוחות), בחברת ONO הספרדית המספקת שירותים בפס רחב. ל-ONO כ-400 אלף לקוחות פרטיים ו-6000 לקוחות עסקיים והיא דיווחה על הכנסות של 143 מיליון דולר ב-2001.

בית ההשקעות ליהמן ברדרס אומר היום כי החולשה במניית קומברס לאחרונה מהווה הזדמנות קנייה לטווח קצר וכי המניה, שנעלה אמש במחיר של 9.3 דולרים, עשויה לעלות בטווח הקצר למחיר של 10-11 דולרים. האנליסט טים לוק הותיר המלצת "תשואת שוק" במחיר יעד של 13 דולר.

מניה אחרת שהראתה סימני חולשה לאחרונה היא ביוטכנולוגיה כללית שנפלה ב-40% מאז תחילת דצמבר. האנליסט פול וודהאוס ממריל לינץ' חוזר היום על המלצת "קנייה" למניה במחיר יעד של 4 דולרים - פרמיה של כ-41% על מחיר הנעילה של המניה אמש. לדעתו, קיים סיכוי לעלייה משמעותית במחיר המניה מרמתה הנוכחית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully