וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השלב הבא: עמדות טעינה ירוקות לרכבים חשמליים

עודכן לאחרונה: 5.1.2022 / 12:19

דוראל אנרגיה ואי. וי. מוטורס יקימו עמדות טעינה ירוקות לרכבים חשמליים. התחנות יהיו מבוססות 100% אנרגיה מתחדשת לרכבים חשמליים. אוהד זליגמן, יו"ר אי.וי. מוטורס: "אי.וי. מוטורס חרתה על דגלה להוביל את מהפיכת התחבורה החשמלית בישראל

חברת האנרגיה המתחדשת דוראל, בשיתוף עם חברת אי. וי. מוטורס, יקימו ויפעילו עמדות טעינה ירוקות לרכבים חשמליים (פרטיים, משאיות ואוטובוסים). העמדות יוצבו ברחבי הארץ ויאפשרו לציבור להטעין רכבים חשמליים מחשמל שמקורו באנרגיה מתחדשת - ירוקה, נקייה, שאינה מזהמת את הסביבה וללא כל שימוש בדלקים פוסיליים.

שתי החברות התקשרו בהסכם להקמת תאגיד ייעודי שיפעל להקמה ותפעול של תחנות טעינה לרכבים חשמליים. התאגיד יוחזק על-ידי דוראל ב-51% ועל-ידי אי.וי מוטורס ב-49% וימומן על-ידי הצדדים בחלקים שווים. דוראל תהא אחראית על הקמה ואספקת החשמל הסולארי לתחנות הטעינה וניהולו וחברת אי.וי. מוטורס תנהל את תכנון מערכות הטעינה, האופטימיזציה והסנכרון שלהן.

אי.וי מוטורס הינה יבואנית של רכבים חשמליים, וכן עמדות טעינה לרכבים חשמליים. החברה היא היבואן הרשמי והבלעדי של מספר חברות, ביניהן Sun Surpass Energy - תאגיד סיני המתמחה בתכנון, פיתוח, ייצור והקמה של מערכות ייצור וטעינה מתקדמות של אנרגיה חשמלית, לרבות לרכבים חשמליים. כן משתפת EVM פעולה עם חברת GenCell - תאגיד ציבורי ישראלי המפתח ומייצר מערכות מנותקות-רשת להפקת חשמל ממקורות חליפיים וסביבתיים. עם הקמתו, התאגיד יהיה הראשון שמציע שירותי טעינה לרכבים חשמליים, המבוסס על אנרגיה סולארית (מקור אנרגיה בלתי מתכלה).

הטענת רכב חשמלי. ShutterStock
טוענים את הרכב? מעכשיו מאה אחוז ירוק/ShutterStock

גיל תימור, מנכ"ל התאגיד הייעודי: "מספר בעלי המכוניות החשמליות בישראל עולה באופן תדיר וכך גם הצורך בעמדות טעינה זמינות. החברה תקים תחנות טעינה ירוקות ברחבי הארץ שיאפשרו לראשונה לציבור הנהגים הרחב להטעין את רכבם בחשמל נקי ולהפחית משמעותית את זיהום האוויר הנגרם משימוש בדלקים פוסיליים. התאגיד המשותף יציע לציבור ערך מוסף בזמינות של תחנות טעינה מהירות בפריסה ארצית, ושמירה על איכות הסביבה".

יקי נוימן, מנכ"ל דוראל אנרגיה: "כמובילת תחום האנרגיה המתחדשת בישראל, כניסה לתחום הרכב החשמלי וטעינת רכבים חשמליים, מהווה התרחבות טבעית וסינרגטית לפעילות החברה. אנו מאמינים כי נוכל לספק מוצר חדשני המציע לצרכנים טעינה חשמלית המבוססת על מקורות אנרגיה מתחדשת במחיר תחרותי, תוך שמירה על הסביבה. אנו שמחים לחבור לאי וי מוטורס המביאה איתה ידע וניסיון בתחום הרכבים החשמליים ולהקים יחד, לראשונה, עמדות טעינה ירוקות לכלי רכב המבוססות על חשמל שמופק מאנרגיה מתחדשת".

אוהד זליגמן, יו"ר אי.וי. מוטורס: "אי.וי. מוטורס חרתה על דגלה להוביל את מהפיכת התחבורה החשמלית בישראל, אשר מערכות טעינה בפריסה ארצית הניזונות מחשמל שהופק ממקורות מתחדשים, ירוקים ונטולי פליטות מהוות נדבך חשוב בקידומהּ. אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם דוראל, מהחברות המובילות בעולם בייצור ואגירה של חשמל מאנרגיה מתחדשת, להקמתן של תחנות טעינה לרכבים חשמליים, בשילוב שיתופי הפעולה עם SSE ו- GenCell והטכנולוגיות המתקדמות להפקת חשמל ממקורות חליפיים וסביבתיים, כחלק מפעילותה של אי.וי. לעתיד נקי, יעיל, ירוק וחשמלי לציבור משתמשי הרכבים בישראל".

  • עוד באותו נושא:
  • ירוק

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully